Қасым Аманжолов атындағы ЖОББМ
|
Бөлім: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
Танатарова Фарида Миратовна |
||||||
|
Пән/Сынып: 8Ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Күні: |
2.12.2024 |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Теңдеулерді шешу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.5
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
|
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Теңдеулерді шешу тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Үй жұмысына: 2 балл Мадақтау |
Оқулық |
||
|
10мин |
Негізгі бөлім |
Жаңа материалды меңгеру
Оқушыларға екі түрлі модулі бар теңдеу беріледі. Бірі - сызықтық, екіншісі - квадрат теңдеу. Олар алдымен сызықтық теңдеуді шешеді, дұрыс жауабы тақтада көрсетіледі, соған қарай отырып квадрат теңдеуді шешеді. №1.
а)
b) №2.
№3.
1. 2. |
Сұрақтарға жауап береді. Берілген тапсырмаларды орындайды. Алғашқы бекіту Қатар отырған екі оқушыға екі түрлі тапсырмалар беріледі. Олар өз тапсырмаларын шығарып болған соң, жауапты қабырғада ілулі тұрған жауаппен салыстырады да, көршісіне қалай шығарғанын түсіндіреді. |
Дескриптор: 1. Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі 2. Модулі бар теңдеуді шеше алады. |
Оқу құралдары, оқулық |
||
|
25 мин |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырмалар. Жалпы сыныпқа ұсынылатын тапсырма:
Жеке жұмыс Оқушыларға 6 түрлі есептер таратылады, олар өздеріне берілген есепті шығарады, кейін сол есепті шығарып болған оқушымен салыстырып талдайды да, басқа есепке көшеді, оны болған соң тағы да болған оқушымен салыстырады. Осылайша әрбір оқушы 6 есеп шығарады.
Сергіту сәті. Логикалық тапсырмалар. Өз бетімен жұмыс. Тест жұмысы /карточкамен/ Тест жауаптары: 1-а, 2-ә, 3-а, 4-ә, 5-ә, 6-ә, 7-а, 8-ә. Оқулықтан №9.20, №9.23. |
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. №1. Теңдеуді шешіп, ең кіші түбірін көрсетіңіз: │х2 + х│= 0 №2. Теңдеуді шешіп, ең үлкен түбірін көрестіңіз: │х2 – 5х + 4│= 4 №3. Теңдеуді шешіп, бүтін түбірін көрсетіңіз:│2х2 – 7х + 6│= 1 №4. Теңдеуді шешіп, түбірлерінің қосындысын табыңыз: 3х2 - 7│х│ + 2 = 0 |
Дескриптор: 1. Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі 2. Модулі бар теңдеуді шеше алады.
|
Жинақ, парақша Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған Оқулық |
||
|
|
Жеке жұмыс |
Теңдеулерді шешіңіз:
|
Тапсырманы орындайды
|
Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған Оқулық |
|||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
Сабақты қорытындалау 5 оқушыдан топтарға бөлінеді. Әрқайсысына рефлексия қағазы таратылады. Әрбір оқушы өз тобындағы кез келген оқушыға 1 сұрақ қою арқылы кестені толтырады.
Бағалау. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау.
Үйге тапсырма. №9.21. |
Кері байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Жинақ, парақша Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқуық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8-сынып Теңдеулерді шешу тақырыбына ҚМЖ
8-сынып Теңдеулерді шешу тақырыбына ҚМЖ
Қасым Аманжолов атындағы ЖОББМ
|
Бөлім: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
Танатарова Фарида Миратовна |
||||||
|
Пән/Сынып: 8Ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Күні: |
2.12.2024 |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Теңдеулерді шешу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.5
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
|
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Теңдеулерді шешу тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Үй жұмысына: 2 балл Мадақтау |
Оқулық |
||
|
10мин |
Негізгі бөлім |
Жаңа материалды меңгеру
Оқушыларға екі түрлі модулі бар теңдеу беріледі. Бірі - сызықтық, екіншісі - квадрат теңдеу. Олар алдымен сызықтық теңдеуді шешеді, дұрыс жауабы тақтада көрсетіледі, соған қарай отырып квадрат теңдеуді шешеді. №1.
а)
b) №2.
№3.
1. 2. |
Сұрақтарға жауап береді. Берілген тапсырмаларды орындайды. Алғашқы бекіту Қатар отырған екі оқушыға екі түрлі тапсырмалар беріледі. Олар өз тапсырмаларын шығарып болған соң, жауапты қабырғада ілулі тұрған жауаппен салыстырады да, көршісіне қалай шығарғанын түсіндіреді. |
Дескриптор: 1. Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі 2. Модулі бар теңдеуді шеше алады. |
Оқу құралдары, оқулық |
||
|
25 мин |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырмалар. Жалпы сыныпқа ұсынылатын тапсырма:
Жеке жұмыс Оқушыларға 6 түрлі есептер таратылады, олар өздеріне берілген есепті шығарады, кейін сол есепті шығарып болған оқушымен салыстырып талдайды да, басқа есепке көшеді, оны болған соң тағы да болған оқушымен салыстырады. Осылайша әрбір оқушы 6 есеп шығарады.
Сергіту сәті. Логикалық тапсырмалар. Өз бетімен жұмыс. Тест жұмысы /карточкамен/ Тест жауаптары: 1-а, 2-ә, 3-а, 4-ә, 5-ә, 6-ә, 7-а, 8-ә. Оқулықтан №9.20, №9.23. |
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. №1. Теңдеуді шешіп, ең кіші түбірін көрсетіңіз: │х2 + х│= 0 №2. Теңдеуді шешіп, ең үлкен түбірін көрестіңіз: │х2 – 5х + 4│= 4 №3. Теңдеуді шешіп, бүтін түбірін көрсетіңіз:│2х2 – 7х + 6│= 1 №4. Теңдеуді шешіп, түбірлерінің қосындысын табыңыз: 3х2 - 7│х│ + 2 = 0 |
Дескриптор: 1. Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі 2. Модулі бар теңдеуді шеше алады.
|
Жинақ, парақша Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған Оқулық |
||
|
|
Жеке жұмыс |
Теңдеулерді шешіңіз:
|
Тапсырманы орындайды
|
Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған Оқулық |
|||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
Сабақты қорытындалау 5 оқушыдан топтарға бөлінеді. Әрқайсысына рефлексия қағазы таратылады. Әрбір оқушы өз тобындағы кез келген оқушыға 1 сұрақ қою арқылы кестені толтырады.
Бағалау. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау.
Үйге тапсырма. №9.21. |
Кері байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Жинақ, парақша Тақта, оқу құралдары; 8 сыныпқа арналған оқуық |
||
шағым қалдыра аласыз
;
;















