Материалдар / 8 сыныпқа аранлған Танымдық әрекетті түзету сабағына ҚМЖ 4 тоқсанға арналған
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

8 сыныпқа аранлған Танымдық әрекетті түзету сабағына ҚМЖ 4 тоқсанға арналған

Материал туралы қысқаша түсінік
8- сыныпқа арналған ҚМЖ 4- тоқсанға арналған Танымдық әрекетті түзету сабағы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Наурыз 2024
498
2 рет жүктелген
2500 ₸
Бүгін алсаңыз
+125 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +125 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар 4 тоқсан

Сабақтың тақырыбы: Кеңістікте бейімделуді дамыту 53-сабақ

Білім беру ұйымының атауы


Бөлім:

Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту

Психологтің аты-жөні:


Сынып:

8

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Кеңістікте бейімделуді дамыту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.1.3.12 типологиялық түсініктерін жеткізу (заттың қай жерде орналасқанын)

Сабақтың мақсаты

Оқушы істей алады: типологиялық түсініктерін жеткізе алады

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Психологтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Мотивациялық - қозғаушылық

2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушымен амандасу, сабаққа дайындығын бақылау.

Сәлеметсің бе?

Көңіл- күйің қалай?

(Орнымыздан тұрамыз,бір-бірімізге қарама-қарсы тұрып жақсы тілектер айтамыз.

Сәлеметсізбе?

Жақсы Жағымды көңіл күй тудырамыз.

Бір -біріне жақсы тілектер айтады.











Ізденуші-ұйымдастырушы кезеңі

20 мин


«Күлімде  ,күн, күлімде!

Күлсін барлық бала шат!   Берекелі  бүгіндей   Бейбіт  болсын  болашақ!»

Осындай жақсы көңілмен сабағымызды бастайық .












Кеңістікті бағдарлай алу туралы түсініктерін қалыптастыру. Заттардың кеңістікте үстінде және астында орналасу орнын анықтау, ажырата білуге үйрету. Суреттер көрсету. Суретке қарап заттардың орналасуын ( жоғарыда, төменде) көрсетіп айтып беру.

Мысалы: шкафтың жоғарғы, төменгі жақтарында қандай заттар, қалай орналасқаны туралы сұрақ-жауап арқылы жүргізіледі.

Оқушы парақшада жұмыс жасайды.

Дескриптор:

Үлестірмелі парақшада көру қабілетін дамытуға арналған тапсырмаларды орындайды

Үлестірмелі парақша

суреттер

«Тәжірибе алаңы»-әдісі

20 мин






«Жоғарыда-төменде» жаттығуы. Керекті материалдар. Көгілдір аспан, жасыл алқап, өзен бейнеленген декоративтік таблица.

Таблицаның әр жеріне ілмек тігіледі. Беті жабық қорапта жұлдызшаның, самолеттің, құстың, инеліктің, балықтың, түрлі аңдардың картоннан немесе фанерадан ойылып алынған фигуралары қойылады.

Жаттығудың мазмұны.

Бала қораптан қолын салып, фигураның біреуін алады. Алған фигурасын атайды да, оның орнын анықтап, декоративтік таблицаға бекітеді. Мысалы: бала самолетті таблицаның жоғарғы жағына - аспанға, ал балықты - төменгі жағына судың ішіне іледі. Бұған қоса ол: самолет жоғарыда аспанда ұшады, балық төменде - су ішінде жүзеді" дейді.

Бұл жаттығу "жоғарыда - төменде", "биік - аласа" ұғымдарын пысықтауға жәрдемдеседі. Бала нәрселерді олардың табиғи жағдайымен салыстыра білуді үйренеді. Сонымен қатар, жаттығу байқағыштықты, зейінді, қиялды дамытады.

Графикалық диктант

Графикалық диктант жазу барысында бір бөлігін берілген нұсқаулар бойынша жазады да , екінші бөлігін оқушылар өздері орындайды.




Берілген тапсырма бойынша көрсетеді, берілген сұраққа жауап береді.



Сурет бойынша әңгіме айтады.


Дескриптор:

тапсырманы орындай алады

анықтайды



Баланың тапсырманы жақсы орындағаны үшін мадақтау, қолдау



Жұмыс дәптерлері.

Суреттер

Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі

3 мин

Сабақты қорытындылау.Сіз бүгін сабақта қандай ойындар ойнадыңыз? Сізге кайсысы ұнады? Сіз бүгінгі сабақтан не біліп алдыңыз?


Оқушы жауап береді

Смайлик

Жұмыс дәптерлері.




Күтілетін нәтиже:

Нені біледі: типологиялық түсініктерін жеткізе алады

Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді.

Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: Кеңістікте бейімделу қабілеті дамыды.










Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Кеңістікте бейімделуін дамыту 54-сабақ

Білім беру ұйымының атауы


Бөлім:

Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту

Психологтің аты-жөні:


Сынып:

8

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Уақытта бейімделуді дамыту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.1.3.13 заттардың кеңістік қатынасын білдіретін сөздерді өз сөйлеу тілінде қолдану

Сабақтың мақсаты

Оқушы істей алады: заттардың кеңістік қатынасын білдіретін сөздерді өз сөйлеу тілінде қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Психологтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Мотивациялық - қозғаушылық

2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушымен амандасу, сабаққа дайындығын бақылау.

Сәлеметсің бе?

Көңіл- күйің қалай?

Жағымды көңіл күй тудырамыз.

Орнымыздан тұрамыз,бір-бірімізге қарама-қарсы тұрып жақсы тілектер айтамыз.



Сәлеметсізбе?

Жақсы

Бір -біріне жақсы тілектер айтады.













Ізденуші-ұйымдастырушы кезеңі

20 мин

- Уақыт дегеніміз не?

- Бүгінгі күн қандай?

- Қазір қандай ай?

- Нешінші жыл?

- Көктемнің айларын ата.

Тапсырма: уақытты бір аптаға жоспарлау.

Менің өмірімнің сағатпен берілген аптасы.

Дәптерге 1 аптаға жоспар жазғызу.

  1. Кестеге аптаның күндері бойынша ең маңызды қызмет түрлерін, содан кейін бос уақытқа арналған уақытты ендір.

  2. Шеңбер сыз да, оны 24 бөлікке бөл, содан кейін оларды қызмет түрлеріне қарай әр түске боя. Бұл сенің аптаңның уақытының түсті диаграммасы болып табылады.

«Күн, жер, су» ойыны.

«Күн» дегенде қолдарын жоғары көтеріп, күнді бейнелейді.

«Жер» дегенде бір орында тұрып, аяқтарын кезек-кезек қозғайды.

«Су» дегенде қолдарымен толқынды бейнелейді.


Оқушы парақшада жұмыс жасайды

Ешқандай көмексіз, геометриялық формалар арқылы хайуанаттардың суреттерін салады.

Оқушы өз қалаулары бойынша салады.


Дескриптор:

Үлестірмелі парақшада зейін қабілетін дамытуға арналған тапсырмаларды орындайды

Үлестірмелі парақша

суреттер

«Тәжірибе алаңы»-әдісі

20 мин





 Сергіту сәті

Шапалақта қолыңды,

Жай- жай – жай! Міне, былай!

Шапалақта қолыңды,

Тез - тез – тез! Тез - тез –тез!

Алға қарай адымда,

Жай - жай – жай! Міне, былай!  

 Жолыңнан еш жаңылма,

Тез -тез – тез! Тез - тез – тез!

Дәптермен жұмыс.

Дәптерге бүгінгі күнгі жасаған жұмыстарын жаздыру.

Ойын «Сағат жүрісі»

Сағаттың суретін салу.Әр сағаттың тұсына стикермен атқаратын жұмыстарды жазып, жапсыру. Бөлген уақытта осы жұмыстарды жасап үлгересің бе? Келесі сабаққа дейін өзіңді бақылап, орындалған тапсырмаға + белгісін қойып отыр.


«Сандарды сөйлет» жаттығуы

Әр сан туралы уақытпен байланыстырып, айтқызу.

Берілген тапсырма бойынша көрсетеді, берілген сұраққа жауап береді.

Компьютерде көрсетемін және оқушы қайталайды.


Дескриптор:

тапсырманы орындай алады

анықтайды

Баланың тапсырманы жақсы орындағаны үшін мадақтау, қолдау .

құмзар.

Жұмыс дәптерлері.

Суреттер


Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі

3 мин

Сабақты қорытындылау Сіз бүгін сабақта қандай ойындар ойнадыңыз? Сізге кайсысы ұнады? Сіз бүгінгі сабақтан не біліп алдыңыз?

Оқушы жауап береді

Смайлик

Жұмыс дәптерлері.




Күтілетін нәтиже:

Нені біледі: заттардың кеңістік қатынасын білдіретін сөздерді өз сөйлеу тілінде қолдана алады.

Қандай түсініктерді игерді: Толықтай жауап беру қабілеттері артып, әңгіме барысында көп нәрсені түсініп, білді.

Меңгерген дағдылары мен іскерліктері: әр-түрлі сағатпен уақытты анықтайды.

Сағатпен уақыт интервалының ұзақтығын анықтайды.


















Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Уақытта бейімделуді дамыту 55-сабақ

Білім беру ұйымының атауы


Бөлім:

Сенсорлық процестері мен кеңістіктік бейімделуін дамыту

Психологтің аты-жөні:


Сынып:

8

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Уақытта бейімделуді дамыту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.1.4.6 уақыт реттілігін түсіну


Сабақтың мақсаты

Оқушы істей алады: уақыт реттілігін түсінеді..

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!