|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
«Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
||||||
|
Күні: 27-01.03.2023 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Толендиева А |
||||||
|
8 сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Алгоритмнің трассировкасы |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.2.1-қадамның жол тартуын жүзеге асыру |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Программада трассировканы қолдану |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта көңілді ахуал орнату: «Сәлем сөздің патшасы».
Миға шабуыл Өткен сабақты еске түсіру |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар үлестірме қағаздар алады. Қағазда жазылған әр елдің сәлемдесу сөзімен сыныптасымен сәлемдеседі. Қазақ тілінде – сәлеметсіз бе! Орыс тілінде – здравствуйте! Ағылшын тілінде –hello! (хеллоу) Француз тілінде – bonjour! (бонжуу) Хинди тілінде – namastee! (намасти) Жапон тілінде – konnichiwa! (конничава) Қытай тілінде – nihoo! (нихао) Испан тілінде – Hola! (оль-ла) Түрік тілінде – merhaba! (мерхаба)
Дәптерге қоңыз қозғалысының траекториясын салыңдар. Нұсқағыш бір қадаммен жылжиды.
Программа жолдарын біртіндеп орындаудың қажеттілігі неде? |
Мадақтау |
|
|||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдайды. Мұғалім слайд материалы арқылы демонстрациялайды 1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім көмектеседі. «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі:
2 тапсырма Берілген кодтардың қатесін анықтайды
Талдау: өздерің программа жазу барысында жіберіп жүрген қателер туралы айту, талдау |
k=int(input()) p=int(input()) s=0 for i in range(k, p+1): while i!=0: a=i%10 i=i//10 s=s+a print(s)
кодтарды жазып, қатесін табады
|
Дискриптор: Есептің кодын жазады |
|
|||
|
Қосымша тапсырма (саралау тапсырмасы) |
Кодты пайдаланып үш санның үлкенін табуға түрлендіру |
|
|
||||
|
Соңы |
Кері байланыс Табыс баспалдағы |
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сыныпқа арналған ҚМЖ. Тақырыбы: Алгоритмнің трассировкасы
8 сыныпқа арналған ҚМЖ. Тақырыбы: Алгоритмнің трассировкасы
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
«Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
||||||
|
Күні: 27-01.03.2023 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Толендиева А |
||||||
|
8 сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны : |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Алгоритмнің трассировкасы |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.2.1-қадамның жол тартуын жүзеге асыру |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Программада трассировканы қолдану |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта көңілді ахуал орнату: «Сәлем сөздің патшасы».
Миға шабуыл Өткен сабақты еске түсіру |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар үлестірме қағаздар алады. Қағазда жазылған әр елдің сәлемдесу сөзімен сыныптасымен сәлемдеседі. Қазақ тілінде – сәлеметсіз бе! Орыс тілінде – здравствуйте! Ағылшын тілінде –hello! (хеллоу) Француз тілінде – bonjour! (бонжуу) Хинди тілінде – namastee! (намасти) Жапон тілінде – konnichiwa! (конничава) Қытай тілінде – nihoo! (нихао) Испан тілінде – Hola! (оль-ла) Түрік тілінде – merhaba! (мерхаба)
Дәптерге қоңыз қозғалысының траекториясын салыңдар. Нұсқағыш бір қадаммен жылжиды.
Программа жолдарын біртіндеп орындаудың қажеттілігі неде? |
Мадақтау |
|
|||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдайды. Мұғалім слайд материалы арқылы демонстрациялайды 1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім көмектеседі. «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі:
2 тапсырма Берілген кодтардың қатесін анықтайды
Талдау: өздерің программа жазу барысында жіберіп жүрген қателер туралы айту, талдау |
k=int(input()) p=int(input()) s=0 for i in range(k, p+1): while i!=0: a=i%10 i=i//10 s=s+a print(s)
кодтарды жазып, қатесін табады
|
Дискриптор: Есептің кодын жазады |
|
|||
|
Қосымша тапсырма (саралау тапсырмасы) |
Кодты пайдаланып үш санның үлкенін табуға түрлендіру |
|
|
||||
|
Соңы |
Кері байланыс Табыс баспалдағы |
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз














