Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
8 Т2 қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен қмж жинағы 4 тоқсан
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:
№1-сабақ.
Бөлім: |
11 бөлім. Мәңгілік елдің нұрлы жолы. Н.Назарбаев «Қазақстан жолы»(үзінді) |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Ел болашағы жастардың қолында |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.3.2.1-публицистикалық стильдің тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтау; 8.1.4.1-орта көлемді прозалық,драмалық және поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдау,тақырыбы мен идеясын талдау; |
Сабақтың мақсаты: |
публицистикалық стильдің тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтай алады; орта көлемді прозалық,драмалық және поэзиялық шығармалардан үзінді тыңдай алады,тақырыбы мен идеясын талдай алады; |
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. сәлемдесу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу 2.Зейіндерін сабаққа шоғырландыру «Көңіл-күй білдіру» Парақшаларға смайлик салып, өз көңіл-күйлерін білдіреді ІІ.Үй тапсырмасын сұрау Өткен тоқсан бойынша тақырыптарды пысықтау |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады. Үй тапсырмасын «Интервью» тәсілі арқылы айтып шығады. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин.
|
Сөздік жұмысы №1-тапсырма: Жеке жұмыс |
Жаңа сөздермен жұмыс: Жолдау-послание Көшбасшы-лидер Іргетас-основание Өсиет-завещание Баба-предки Ынтымақ-солидарность, единтсво Айтылым Сұрақтарға жауап береді. Елбасының халыққа арнаған жолдаулары туралы пікірін білдіріп, түсінігін қалыптастырады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -Мәлімет айтады |
8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері Аударма сөздік |
|
2-тапсырма: Жұптық жұмыс Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 3- тапсырма Топтық жұмыс Мұғалім оқушыларды ұйымшылдыққа баулып, бағыт- бағдар береді. |
Айтылым Жазылым Қанатты сөздерді жазады.Парталас досымен жұптасып, біреуін тақырып етіп алып, ой бөліседі. .«ПОПС формуласы» арқылы түсіндіреді. Оқылым Айтылым Топқа бөлініп, мұғалім ұсынған тапсырманы орындайды. 1-топ: «Жолдауға» байланысты сызбаны толтырады. Мәтіннің идеясын түсіндіреді. 2-топ: «Дискуссиялық карта» арқылы тақырыптың ұнаған, ұнамаған тұстарына түсінік береді. 3-топ: «6 неліктен» тәсілін қолданып мәтін мазмұнын ашатындай сұрақтар жазады. |
Дескриптор: Жалпы – 4 балл. -Түсіндіреді -Мағынасын ашады «Түрлі- түсті кеме» тәсілі Дескриптор 5 балл -топпен жұмыс жасайды -мәтінді оқиды «Білім қоржыны» тәсілі |
8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері Суреттер топтамасы Слайдтар Кесте Сызбалар |
|
№4-тапсырма: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. Тілдік бағдар Қосымша тапсырма Жеке жұмыс |
Жазылым. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды қойып, сөйлемді жазады. Не себепті ол қосымшаларды қойғанын түсіндіреді. Берілген сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіреді. Жазылым Айтылым Талғаулы салалас құрмалас сөйлем туралы мәліметті игеріп, мысал жазады. Жалғаулықтары: не, немесе, кейде, я, яки, болмаса. Үлгі: Мен биыл оқуғыа түсемін немесе әскер қатарына қосыламын. Жазылым Берілген мәтін мазмұныны бойынша етістіктерді бір бағанағ, зат есімдерді екінші бағанға бөліп жазады.. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -Тапсырманы орындайды «Бағдаршам» тәсілі. Дескриптор 3 балл -Көшіріп жазады Смайликтер |
8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері «Жұмбақтар» жинағы |
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Рефлексия: Үйге тапсырма 5-тапсырма |
«Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар» |
|
Қысқамерзімді жоспар
№2-сабақ.
Бөлім: |
11 бөлім. Мәңгілік елдің нұрлы жолы. Н.Назарбаев «Қазақстан жолы»(үзінді) |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
|
Сыныбы:8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Ел болашағы жастардың қолында |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.1.1-мәтін тақырыбы,тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау; 8.5.1.5-демеулік шылаулардың (сұраулық, күшейткіш) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
Сабақтың мақсаты: |
мәтін тақырыбы,тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжай алады; демеулік шылаулардың (сұраулық, күшейткіш) қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады. |
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |