№ 34 сабак
Сабак такырыбы: Терінің маңызы, құрылысы мен қызметі.
|
Бөлім: |
Заттардың тасымалдануы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Терінің маңызы, құрылысы мен қызметі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.5.3 терінің құрылысы мен оның бөліп шығарудағы маңызын сипаттау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Кубик» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады « Стикер» түсі бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Кубик» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . « Стикер» түсі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Сұрақты ұстап ал!» тәсілі арқылы сұралады « Кинометафора» тәсілі арқылы жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын қояды, ұжымдық талқылау жүргізеді, сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты ашылады |
Оқушылар «Сұрақты ұстап ал!» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. « Кинометафора» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. Терінің құрылысы |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау бағаланады. |
Окулык |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді. Топтық жұмысты ұйымдастырады. 1-топ « Терінің құрылысы» 2-топ «Терінің қызметі» туралы ақпаратпен оқып танысуды ұсынады. |
Оқушылар мұғалімнің бағыт беруімен топта талқылау жасап, жұмыс жасайды. 1-топ « Терінің құрылысы» 2-топ «Терінің қызметі» туралы оқулықтағы ақпаратпен танысады, топта талдайды, қалаған форматында қорғайды.
|
Кері байланыс: «Басбармақ » әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Маркер флипчарт |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқушылармен жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. |
1-тапсырма Жетіспейтін элементтерді жазып кестені толтырыңдар. Үдерісті талдаңдар. Осыған жауап беретін құрылымды сипаттаңдар.
2-тапсырма (a) Суреттегі А,В және С әріптерімен белгіленген тері құрылысына атау беріңіз және қызметін сипаттаңыз
3-тапсырма Терінің қызметтерін белгілеңіз 1/Механикалық, термиялық, физикалық жарақаттар мен қауіпті заттарға қарсы қорғаныш барьер 2.Ылғалдың жоғалуынан қорғайды 3.Ультракүлгін сәуленің зиянды әсерінен қорғайды 4.Зиянды микробтардың көбейетін орны 5.Тітіркендіргіш әсерін қабылдайтын рецепторлардың орны 6.Жылудың денеге енетін қабаты 7.Температура өзгерісі мен жанасуды сезетін сезім мүшесі 8.Жарықты қабылдайтын сезім мүшесі 9.Химиялық заттарды сезетін мүше 10.Тұз, көмірқышқыл газы, су бөлінетін бөліп шығару мүшесі 11.Температураны реттеуге қатысады 12.Глюкоза мөлшерін реттеуге қатысады 13.Инфекцияларды анықтайтын иммундық мүше 4-тапсырма ЕБК «Терінің құрылысы» сызбасын толтырыңыз
|
Дескриптор: жетіспейтін элементтерді жазып кестені толтырыады; үдерісті талдайды; құрылымды сипаттайды; Жалпы балл-4 Дескриптор: терінің құрылысы мен қызметін анықтайды. Жалпы балл-3 Дескриптор : терінің қызметтерін дұрыс белгілейді; Жалпы балл-3 Дескриптор: тері құрылысын сызбадан түсіндіреді; Жалпы балл-3 |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс « СМС» тәсіл арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар « СМС» тәсіл арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: « СМС» тәсілі арқылы |
сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 28 оку |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8-Терінің құрылысы
8-Терінің құрылысы
№ 34 сабак
Сабак такырыбы: Терінің маңызы, құрылысы мен қызметі.
|
Бөлім: |
Заттардың тасымалдануы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Терінің маңызы, құрылысы мен қызметі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.5.3 терінің құрылысы мен оның бөліп шығарудағы маңызын сипаттау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Кубик» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады « Стикер» түсі бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Кубик» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . « Стикер» түсі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Сұрақты ұстап ал!» тәсілі арқылы сұралады « Кинометафора» тәсілі арқылы жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын қояды, ұжымдық талқылау жүргізеді, сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты ашылады |
Оқушылар «Сұрақты ұстап ал!» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. « Кинометафора» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. Терінің құрылысы |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау бағаланады. |
Окулык |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді. Топтық жұмысты ұйымдастырады. 1-топ « Терінің құрылысы» 2-топ «Терінің қызметі» туралы ақпаратпен оқып танысуды ұсынады. |
Оқушылар мұғалімнің бағыт беруімен топта талқылау жасап, жұмыс жасайды. 1-топ « Терінің құрылысы» 2-топ «Терінің қызметі» туралы оқулықтағы ақпаратпен танысады, топта талдайды, қалаған форматында қорғайды.
|
Кері байланыс: «Басбармақ » әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Маркер флипчарт |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқушылармен жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. |
1-тапсырма Жетіспейтін элементтерді жазып кестені толтырыңдар. Үдерісті талдаңдар. Осыған жауап беретін құрылымды сипаттаңдар.
2-тапсырма (a) Суреттегі А,В және С әріптерімен белгіленген тері құрылысына атау беріңіз және қызметін сипаттаңыз
3-тапсырма Терінің қызметтерін белгілеңіз 1/Механикалық, термиялық, физикалық жарақаттар мен қауіпті заттарға қарсы қорғаныш барьер 2.Ылғалдың жоғалуынан қорғайды 3.Ультракүлгін сәуленің зиянды әсерінен қорғайды 4.Зиянды микробтардың көбейетін орны 5.Тітіркендіргіш әсерін қабылдайтын рецепторлардың орны 6.Жылудың денеге енетін қабаты 7.Температура өзгерісі мен жанасуды сезетін сезім мүшесі 8.Жарықты қабылдайтын сезім мүшесі 9.Химиялық заттарды сезетін мүше 10.Тұз, көмірқышқыл газы, су бөлінетін бөліп шығару мүшесі 11.Температураны реттеуге қатысады 12.Глюкоза мөлшерін реттеуге қатысады 13.Инфекцияларды анықтайтын иммундық мүше 4-тапсырма ЕБК «Терінің құрылысы» сызбасын толтырыңыз
|
Дескриптор: жетіспейтін элементтерді жазып кестені толтырыады; үдерісті талдайды; құрылымды сипаттайды; Жалпы балл-4 Дескриптор: терінің құрылысы мен қызметін анықтайды. Жалпы балл-3 Дескриптор : терінің қызметтерін дұрыс белгілейді; Жалпы балл-3 Дескриптор: тері құрылысын сызбадан түсіндіреді; Жалпы балл-3 |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс « СМС» тәсіл арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар « СМС» тәсіл арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: « СМС» тәсілі арқылы |
сурет |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 28 оку |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















