Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Сатыбалдиева А.Ш |
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып:3-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№92-сабақ.Судың да сұрауы бар. «Нағыз адам» Василий Сухомлинский |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу 3.2.5.1 көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
-көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтайды - 3 көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, өз ойы мен сезімін жеткізеді. -10-12 сөйлеммен шағын эссе жазады |
|||||
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Еңбек ,адамгершілік,адалдық |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8мин
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Теңіз қарақшысы әдісі 1.Ихтиандр қандай жолмен жүріп келеді және белбеуінде не бар? 2.Оның киімінде ерекше қандай құрал жабдықтар бар еді? 3.Неліктен Сальватор Кристоға Ихтиандрдың керуетте жатуын қадағалауды тапсырды 4.Ихтиандр неге суда жатуды ұнатады? Мәтіндегі оқиғаны әрі қарай болжап әңгімеле. Жаңа тақырып «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Ой қозғау
https://youtube.com/shorts/HRqP_OD1ycI?si=P3lH55mtNttK1FFz 1-тапсырма 1. Судың да сұрауы бар. 2. Су бергеннің сауабы бар. Су төккеннің жауабы бар. Суды босқа ысырап етпеу керек.Үнемдеп пайдалану қажет.Еш нәрсе сұраусыз болмайды.Су бермегенге сүтіңді бер,ақ ниетіңді білсін.
Түсініп оқы.
Сөздікпен жұмыс Аптап - өте ыстық, аспан айналып жерге түсті. Қуаң – шөл дала, құрғақ, сусыз жер.
2. тапсырма. Топтық жұмыс Ойлан, жұптас,бөліс әдісі 1 топ Сұрақтарға жауап бер және сәйкестендір 1. 2 топ Берілген сурет мәтіндегі қандай пікірге сәйкес келеді? Осы мәтін бойынша сендер қандай сурет салар едіңдер?
Жаңбыр тамшылары Сергіту сәті
Жұптық жұмыс Суды үнемдеу ережесін құрыңдар. Күнделікті өмірде суды үнемдеу үшін төмендегідей ережелерді сақтауымыз керек: -қажетсіз суды босқа ағызбау; -ыдысты жабық раквинада жуу; -кір жуған кезде кір жуғыш машинаны толық толтыру; -ыдысты қолмен жуған кезде ыдыс жууға арналған құралды аз қолданғанымыз жөн. Суды үнемдеуді өзімізден бастайық!
3. Жеке жұмыс (саралау тапсырмасы) ЖИ Нағыз адам - True or false.word
1-тапсырма Судың қасиеттерін жаз 2-тапсырма
Су-тіршілік
көзі
«Нағыз адам» тақырыбына эссе жазады.
Сабақты қорыту
Нағыз адам
Үй тапсырмасы Нағыз адам мәтінін мазмұндау
Рефлексия
|
Көңіл күйді білдіреді
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Автор туралы мәлімет алады
Мәтінді түсініп оқиды
Сөздікпен жұмыс
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Бүгінгі тақырыпты қорытындылайды |
Мақтау,мадақтау
Сұраққа жауап береді
«Жетіген»әдісі кері байланыс
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап табады, пікір білдіреді -2 б
Дескриптор: -Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсініп оқиды-1б -өз ойын өмірмен байланыстырады-1б
Дәптерге жазады
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап жазады, сәйкестендіреді
Дескриптор: - сурет бойынша пікір білдіреді
«Жетіген»әдісі
Дескриптор: -нақыл сөздерді жатқа айтады-1б -суды үнемдеу ережесін құрастырады-2б
Көркем жазады
Дескриптор: -судың қасиеттерін жазады-1б - шағын эссе жазады-1б
-тақырыпты тұжырымдайды -1б
Жарайсыңдар
|
Суреттер
Оқулық
Суреттер https://youtu.be/nWdx83oIx9Y?si=xzdNZw1rFJA-09Ro
Оқулық
слайд
Оқулық
ЖИ Нағыз адам - True or false.word
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Қима парақ
Нағыз адам - True or false.word
Кесте
Кесте
Стикермен жазып көрсетеді
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№92-сабақ.Судың да сұрауы бар. «Нағыз адам» Василий Сухомлинский
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Сатыбалдиева А.Ш |
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып:3-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№92-сабақ.Судың да сұрауы бар. «Нағыз адам» Василий Сухомлинский |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу 3.2.5.1 көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
-көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтайды - 3 көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, өз ойы мен сезімін жеткізеді. -10-12 сөйлеммен шағын эссе жазады |
|||||
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Еңбек ,адамгершілік,адалдық |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8мин
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Теңіз қарақшысы әдісі 1.Ихтиандр қандай жолмен жүріп келеді және белбеуінде не бар? 2.Оның киімінде ерекше қандай құрал жабдықтар бар еді? 3.Неліктен Сальватор Кристоға Ихтиандрдың керуетте жатуын қадағалауды тапсырды 4.Ихтиандр неге суда жатуды ұнатады? Мәтіндегі оқиғаны әрі қарай болжап әңгімеле. Жаңа тақырып «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Ой қозғау
https://youtube.com/shorts/HRqP_OD1ycI?si=P3lH55mtNttK1FFz 1-тапсырма 1. Судың да сұрауы бар. 2. Су бергеннің сауабы бар. Су төккеннің жауабы бар. Суды босқа ысырап етпеу керек.Үнемдеп пайдалану қажет.Еш нәрсе сұраусыз болмайды.Су бермегенге сүтіңді бер,ақ ниетіңді білсін.
Түсініп оқы.
Сөздікпен жұмыс Аптап - өте ыстық, аспан айналып жерге түсті. Қуаң – шөл дала, құрғақ, сусыз жер.
2. тапсырма. Топтық жұмыс Ойлан, жұптас,бөліс әдісі 1 топ Сұрақтарға жауап бер және сәйкестендір 1. 2 топ Берілген сурет мәтіндегі қандай пікірге сәйкес келеді? Осы мәтін бойынша сендер қандай сурет салар едіңдер?
Жаңбыр тамшылары Сергіту сәті
Жұптық жұмыс Суды үнемдеу ережесін құрыңдар. Күнделікті өмірде суды үнемдеу үшін төмендегідей ережелерді сақтауымыз керек: -қажетсіз суды босқа ағызбау; -ыдысты жабық раквинада жуу; -кір жуған кезде кір жуғыш машинаны толық толтыру; -ыдысты қолмен жуған кезде ыдыс жууға арналған құралды аз қолданғанымыз жөн. Суды үнемдеуді өзімізден бастайық!
3. Жеке жұмыс (саралау тапсырмасы) ЖИ Нағыз адам - True or false.word
1-тапсырма Судың қасиеттерін жаз 2-тапсырма
Су-тіршілік
көзі
«Нағыз адам» тақырыбына эссе жазады.
Сабақты қорыту
Нағыз адам
Үй тапсырмасы Нағыз адам мәтінін мазмұндау
Рефлексия
|
Көңіл күйді білдіреді
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Автор туралы мәлімет алады
Мәтінді түсініп оқиды
Сөздікпен жұмыс
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Бүгінгі тақырыпты қорытындылайды |
Мақтау,мадақтау
Сұраққа жауап береді
«Жетіген»әдісі кері байланыс
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап табады, пікір білдіреді -2 б
Дескриптор: -Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсініп оқиды-1б -өз ойын өмірмен байланыстырады-1б
Дәптерге жазады
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап жазады, сәйкестендіреді
Дескриптор: - сурет бойынша пікір білдіреді
«Жетіген»әдісі
Дескриптор: -нақыл сөздерді жатқа айтады-1б -суды үнемдеу ережесін құрастырады-2б
Көркем жазады
Дескриптор: -судың қасиеттерін жазады-1б - шағын эссе жазады-1б
-тақырыпты тұжырымдайды -1б
Жарайсыңдар
|
Суреттер
Оқулық
Суреттер https://youtu.be/nWdx83oIx9Y?si=xzdNZw1rFJA-09Ro
Оқулық
слайд
Оқулық
ЖИ Нағыз адам - True or false.word
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Қима парақ
Нағыз адам - True or false.word
Кесте
Кесте
Стикермен жазып көрсетеді
|
||
шағым қалдыра аласыз


