|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математка |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа, өнімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ. Математикалық мазмұндағы пікірлер. Ақиқат және жалған |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.3.2 нысандардың бастапқы орны мен қозғалыс бағытын (бір-біріне қарама қарсы, бірінен - бірі қарама-қарсы бағытта) анықтау 4.3.3.1 қозғалыстың басталуы мен бағытын пайдалана отырып, нысандар қозғалысы сызбасын құру, сәйкес есептеулер жүргізу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Математикалық мазмұндағы пікірлерді қарастыруды және олардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Заң және тәртіп. Апталық дәйек сөз: «Тәртіпсіз ел болмайды» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық Өткен тақырыпты пысықтау Үй тапсырмасы. №10 есеп V1=60км\сағ V2=90км\сағ t=2сағ S=?км Vқаш=V2-V1=90-60=30км\сағ S=Vқаш*t=30*2=60км Ж: Екі сағаттанскейін олардың арақашықтығы 60 км б олады Жаңа тақырып №1 есеп
№2 есеп 15 саны 5-тен 3 есе артық-ақиқат Теңдеуді шешу дегеніміз-оның түбірін табу-ақиқат Кез келген шаршы тіктөртбұрыш болып табылады-жалған Х-3 санынан кем. Анықтау мүмкін емес, х-кез келген сан болуы мүмкін. №3 есеп 12*6=72. 12 мен 6 сандарының көбейтіндісі 72-ге тең. Дұрыс 185>97. 185 саны 97 санынан үлкен. Дұрыс 324<305. 324 саны 305 санынан кіші. Дұрыс емес. 324 саны 305 санынан үлкен 47-39=18. 47-нің 39-дан айырмасы 18-ге тең. Дұрыс емес. 47-нің 39-дан айырмасы 8-ге тең. №4 есеп А) Дауыл-кенеттен соғатын күшті жел.Ақиқат Ә) Бұрқасын-жел күшімен қарды ұйтқыта соққан боран. Ақиқат Б)Көшкін- тік беткейлерден қардың жылжуы. Ақиқат В) Сел- су,құм, тастан тұратын екпінді су тасқыны. Ақиқат №5 есеп
№6 есеп
№7 есеп 1).7 санын 6 есе арттырып,42 санын алдық. 2) 9 бен 8-дің қосындысы 17-ге тең 3) 9-ды 21-ге арттырып, 30 санын алдық 4) 48 бен 6 сандарының бөліндісі 8-ге тең №8 есеп Ең қу, аң -түлкі Үй тапсырмасы №9 есеп 120>130 Жалған. 120 саны 130-дан кем 90>20. Ақиқат. 60<50.Жалған. 60 саны50-ден артық 90>70. Ақиқат 150<80. Жалған. 150саны 80-нен артық 810<90. Жалған. 810саны 90-нан артық
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын тексертеді Жер сілкінісінен қорғану туралы пікір айтады Өз пікірлерін айтады Пікірлер құрастырады Жалған пікірді мұғалім айтады,оқушы оны дұрыстайды Пікірлер айтады Есеп шығарады Тек ақиқат пікірді жазады Ең қу аңды табады Пікірлер айтып,дәлелдейді Кері байланыс береді |
ҚБ:
ДескриптоР: Арақашықтықты табады-1Б Есепті өз бетінше орындайды-1Б ҚБ:
ДескриптоР: Жер сілкінісі кезінде не істеу керек екенін айтады-1Б Өз ойын ,пікірін жеткізе алады-1Б Дескриптор: Математикалық жазбалар бойынша пікірлер құрастырады-1Б Қайсысы дұрыс,қайсысы бұрыс екенін айтады.-1Б Дескриптор: Ақиқат пікірлерді дәлелдей алады-1Б Өзі айтқан пікіріне қарсы пікір айтады-1Б ДескриптоР: Ақиқат және жалған пікірлерді ажырата алады-1Б Өз пікірін дәлелдейді-1Б Дескриптор: Есепті өрнек құру арқылы шығарады-1Б Артық мәліметті табады-1Б Дескриптор: Ақиқат пікірлерді теріп жазады-1Б Шығармашылық жұмыс жасай алады-1Б Дескриптор: Ақиқат және жалған пікірлер құрастырады-1Б Пікірлерін дәлелдей алады-1Б
«Желкенді кеме» әдісі |
Есептің сызбасы сызылған плакат Жер сілкінісі туралы бейнебаян Суреттер Параққа жазылған тапсырмалар Суреттер Оқулық Теңдіктер мен теңсіздіктер жазылған парақтар Есептің сызбасы Суреттер Түлкінің суреті Оқулық Кері байланыс парақшалары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№93 сабақ. Математикалық мазмұндағы пікірлер. Ақиқат және жалған ҚМЖ 4 сын
№93 сабақ. Математикалық мазмұндағы пікірлер. Ақиқат және жалған ҚМЖ 4 сын
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математка |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа, өнімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ. Математикалық мазмұндағы пікірлер. Ақиқат және жалған |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.3.2 нысандардың бастапқы орны мен қозғалыс бағытын (бір-біріне қарама қарсы, бірінен - бірі қарама-қарсы бағытта) анықтау 4.3.3.1 қозғалыстың басталуы мен бағытын пайдалана отырып, нысандар қозғалысы сызбасын құру, сәйкес есептеулер жүргізу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Математикалық мазмұндағы пікірлерді қарастыруды және олардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Заң және тәртіп. Апталық дәйек сөз: «Тәртіпсіз ел болмайды» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық Өткен тақырыпты пысықтау Үй тапсырмасы. №10 есеп V1=60км\сағ V2=90км\сағ t=2сағ S=?км Vқаш=V2-V1=90-60=30км\сағ S=Vқаш*t=30*2=60км Ж: Екі сағаттанскейін олардың арақашықтығы 60 км б олады Жаңа тақырып №1 есеп
№2 есеп 15 саны 5-тен 3 есе артық-ақиқат Теңдеуді шешу дегеніміз-оның түбірін табу-ақиқат Кез келген шаршы тіктөртбұрыш болып табылады-жалған Х-3 санынан кем. Анықтау мүмкін емес, х-кез келген сан болуы мүмкін. №3 есеп 12*6=72. 12 мен 6 сандарының көбейтіндісі 72-ге тең. Дұрыс 185>97. 185 саны 97 санынан үлкен. Дұрыс 324<305. 324 саны 305 санынан кіші. Дұрыс емес. 324 саны 305 санынан үлкен 47-39=18. 47-нің 39-дан айырмасы 18-ге тең. Дұрыс емес. 47-нің 39-дан айырмасы 8-ге тең. №4 есеп А) Дауыл-кенеттен соғатын күшті жел.Ақиқат Ә) Бұрқасын-жел күшімен қарды ұйтқыта соққан боран. Ақиқат Б)Көшкін- тік беткейлерден қардың жылжуы. Ақиқат В) Сел- су,құм, тастан тұратын екпінді су тасқыны. Ақиқат №5 есеп
№6 есеп
№7 есеп 1).7 санын 6 есе арттырып,42 санын алдық. 2) 9 бен 8-дің қосындысы 17-ге тең 3) 9-ды 21-ге арттырып, 30 санын алдық 4) 48 бен 6 сандарының бөліндісі 8-ге тең №8 есеп Ең қу, аң -түлкі Үй тапсырмасы №9 есеп 120>130 Жалған. 120 саны 130-дан кем 90>20. Ақиқат. 60<50.Жалған. 60 саны50-ден артық 90>70. Ақиқат 150<80. Жалған. 150саны 80-нен артық 810<90. Жалған. 810саны 90-нан артық
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын тексертеді Жер сілкінісінен қорғану туралы пікір айтады Өз пікірлерін айтады Пікірлер құрастырады Жалған пікірді мұғалім айтады,оқушы оны дұрыстайды Пікірлер айтады Есеп шығарады Тек ақиқат пікірді жазады Ең қу аңды табады Пікірлер айтып,дәлелдейді Кері байланыс береді |
ҚБ:
ДескриптоР: Арақашықтықты табады-1Б Есепті өз бетінше орындайды-1Б ҚБ:
ДескриптоР: Жер сілкінісі кезінде не істеу керек екенін айтады-1Б Өз ойын ,пікірін жеткізе алады-1Б Дескриптор: Математикалық жазбалар бойынша пікірлер құрастырады-1Б Қайсысы дұрыс,қайсысы бұрыс екенін айтады.-1Б Дескриптор: Ақиқат пікірлерді дәлелдей алады-1Б Өзі айтқан пікіріне қарсы пікір айтады-1Б ДескриптоР: Ақиқат және жалған пікірлерді ажырата алады-1Б Өз пікірін дәлелдейді-1Б Дескриптор: Есепті өрнек құру арқылы шығарады-1Б Артық мәліметті табады-1Б Дескриптор: Ақиқат пікірлерді теріп жазады-1Б Шығармашылық жұмыс жасай алады-1Б Дескриптор: Ақиқат және жалған пікірлер құрастырады-1Б Пікірлерін дәлелдей алады-1Б
«Желкенді кеме» әдісі |
Есептің сызбасы сызылған плакат Жер сілкінісі туралы бейнебаян Суреттер Параққа жазылған тапсырмалар Суреттер Оқулық Теңдіктер мен теңсіздіктер жазылған парақтар Есептің сызбасы Суреттер Түлкінің суреті Оқулық Кері байланыс парақшалары |
||
шағым қалдыра аласыз

















