|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94 сабақ. Есептеу. Қорытындылау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстырады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Апта дәйексөзі: Әділ заң - болашақ кепілі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
№8 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр Мектеп оқушылары циркке 24 қыз бала және одан 2 есе артық ұл балалар барды.Барлығы циркке барлығы неше бала барды? Қыздар- 24 адам Ұлдар- ?, 2 есе артық? бала Ш: 1) 24·2=48 (бала) – ұл бала 2) 24+48=72 (бала) –барлығы Ж: циркке барлығы 72 бала барды. 2-тапсырма Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр Балалар кинотеатрда жүк мәшине жайлы мультфильм және одан 2 есе артық автобус жайлы мультфильм көрді.Сонымен қатар бірнеше жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрді.Барлығы 125 мәшине жайлы мультфильм көрсе, неше жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрген? Ш:1)21·2=42 (м) – автобус 2)125-(21+42)=62 (м) – жеңіл мәшине Ж:62 жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрген Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Есептеп,дұрыстығын тексер. 42:14=3 80:16=5 57:19=3 90:45=2 82:41=2 72:18=4 4-тапсырма «Конверттегі тапсырма» әдісі Теңдеулерді шеш. х ∙ (75 : 5) = 30 Х*15=30 Х=30:15 Х=2 2*(75:5)=30 30=30 х ∙ (88 : 2) = 88 х*44=88 х=88:44 х=2 2*(88:2)=88 88=88 Сергіту сәті 7-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі Есептеулерді түсіндір. 790 – 49=741 564 + 29=593 443 + 39=482 790 – 499=291 564 + 299=863 443 – 39=404 348 – 19=329 247 + 39=286 443 + 399=842 348 – 199=149 247 + 399=646 443 – 399=44 6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құр және жаз. Олардың мәнін тап. 1) 520+(22:2)=520+11=531 2) 45*3+300=135+300=435 3) (16*3)+ (120+160)=48+280=328 4) 600+ (25*5)=600+125=725 8-тапсырма Тура теңдік шығатындай жақшалар қой. (7·8+4):4+2=17 7·8+4:4+2=21 Үй тапсырмасы 8-тапсырма Тура теңдік шығатындай жақшалар қой. (7·8+4):4+2=17 7·8+4:4+2=21
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Дескриптор: Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырады-1б Есептерді шешу дағдыларын дамытады-1б Тапсырманы орындайды Дескриптор: Есептеп,дұрыстығын тексереді-1б Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Дескриптор: Есептеулерді түсіндіре алады-1б Дескриптор: Тура теңдік шығатындай жақшалар қояды-1б Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Жарайсыңдар! Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Тамаша жұмыс орындадыңдар! Тамаша!
Бас, қол, жүрек |
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
94- сабақ Есептеу Қорытындылау
94- сабақ Есептеу Қорытындылау
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№94 сабақ. Есептеу. Қорытындылау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстырады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Апта дәйексөзі: Әділ заң - болашақ кепілі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
№8 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр Мектеп оқушылары циркке 24 қыз бала және одан 2 есе артық ұл балалар барды.Барлығы циркке барлығы неше бала барды? Қыздар- 24 адам Ұлдар- ?, 2 есе артық? бала Ш: 1) 24·2=48 (бала) – ұл бала 2) 24+48=72 (бала) –барлығы Ж: циркке барлығы 72 бала барды. 2-тапсырма Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастыр Балалар кинотеатрда жүк мәшине жайлы мультфильм және одан 2 есе артық автобус жайлы мультфильм көрді.Сонымен қатар бірнеше жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрді.Барлығы 125 мәшине жайлы мультфильм көрсе, неше жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрген? Ш:1)21·2=42 (м) – автобус 2)125-(21+42)=62 (м) – жеңіл мәшине Ж:62 жеңіл мәшине жайлы мультфильм көрген Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Есептеп,дұрыстығын тексер. 42:14=3 80:16=5 57:19=3 90:45=2 82:41=2 72:18=4 4-тапсырма «Конверттегі тапсырма» әдісі Теңдеулерді шеш. х ∙ (75 : 5) = 30 Х*15=30 Х=30:15 Х=2 2*(75:5)=30 30=30 х ∙ (88 : 2) = 88 х*44=88 х=88:44 х=2 2*(88:2)=88 88=88 Сергіту сәті 7-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі Есептеулерді түсіндір. 790 – 49=741 564 + 29=593 443 + 39=482 790 – 499=291 564 + 299=863 443 – 39=404 348 – 19=329 247 + 39=286 443 + 399=842 348 – 199=149 247 + 399=646 443 – 399=44 6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құр және жаз. Олардың мәнін тап. 1) 520+(22:2)=520+11=531 2) 45*3+300=135+300=435 3) (16*3)+ (120+160)=48+280=328 4) 600+ (25*5)=600+125=725 8-тапсырма Тура теңдік шығатындай жақшалар қой. (7·8+4):4+2=17 7·8+4:4+2=21 Үй тапсырмасы 8-тапсырма Тура теңдік шығатындай жақшалар қой. (7·8+4):4+2=17 7·8+4:4+2=21
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Дескриптор: Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырады-1б Есептерді шешу дағдыларын дамытады-1б Тапсырманы орындайды Дескриптор: Есептеп,дұрыстығын тексереді-1б Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Дескриптор: Есептеулерді түсіндіре алады-1б Дескриптор: Тура теңдік шығатындай жақшалар қояды-1б Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Жарайсыңдар! Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Тамаша жұмыс орындадыңдар! Тамаша!
Бас, қол, жүрек |
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















