|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№97 сабақ. Логикалық есептер. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.1** текше, тікбұрышты параллелепипед және олардың элементтерін (төбелері, қабырғалары, қырлары) тану және атау; 4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытатын логикалық есептерді шығарады |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Заң және тәртіп. Апталық дәйек сөз: «Тәртіпсіз ел болмайды» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Өткенді пысықтау 9-тапсырма 1)Үшбұрыш күлгін және сары дөңгелектердің арасына жасырынған 2)Сары шеңбердің радиусы-8мм Күлгін шеңбердің радиусы-10мм 3) Фигуралар: шеңбер,үшбұрыш,тіктөртбұрыш,шаршы 4)Жасыл фигуралардың арасына шеңбер және үшбұрыш желімделген. Жаңа тақырып ФС-тапсырмасы 1-тапсырма Гало-жарық көзінің айналасындағы сәулелі дөңгелек Солтүстік полярлық шұғыла-атмосфераның жоғарғы қабатында өтетін, көп энергия бөлетін құбылыс Солт.пол.шұғыла 2010201-415498/83+528/(21851-21763)=2005201 Гало (34217-25329)*902-(58508+498115)/69=8008909 2-тапсырма Ж: Шаршыны желімдеді 3-тапсырма JABM MBLN NCTH JACN MBDK NCFP JADK MBEH KDEH OAEH MBFP KDFP OAFP NCDK HEFP 4-тапсырма (а)- 3үшбұрыш (ә) – 6 үшбұрыш Жүргізілген кесінділер арқылы 5 үшбұрыш қосылған (б)- 9 үшбұрыш. Жүргізілген кесінділер арқылы 8 үшбұрыш жүргізілген ЕБҚ тапсырма 5-тапсырма 389/9=43( 2қ) 3890/9=432(2қ) 38900/90=4322(20қ) 389000/90=4322(20қ) 6-тапсырма 20 Қабырға-3+5*4+4=27 текше 25 Диван-5*3+2*5+2=15+10+2=27 текше ЕҚБ тапсырма 7-тапсырма А) барлығы-40000д Ж Т 40000-8000=32000 торкөз д. саны 32000/8000=4есе кем Өрнек: (40000-8000)/8000=4 есе кем Ә) Өрнек: (40000-8000)/100=320 қорап Б)Өрнек: (2000-569)/27=53жәшік В) Өрнек: 25*3+37*2=149тонна 8-тапсырма 13440/32/7+7*123=921 8573+4422/2-1567=4798 7924-5832/2-3822=1186 509*603-999999/11+3982=220000 (8535-1579)/4+3456=5195 (12789-8845)/4+26922=27908 ЕБҚ тапсырма 9-тапсырма Артық фигура -1 10-тапсырма
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын тексертеді Сәулелік дөңгелектерді атайды Сұраққа жауап береді Тіктөртбұрыштарды табады Үшбұрыштарды атайды Есептеу жүргізеді Текшелерді табады Есептерді шығарады Өрнек құрады Амалдарды орындайды Артық фигураны табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Үш шапалақ»
Дескриптор: Тапсырманы дұрыс орындаған-1Б Радиусты өлшей алады-1Б ҚБ: «Білім заряды» Дескриптор: Сәулелік дөңгелектерді атайды-1Б Есептеп жауаптарын салыстырады-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Барлық тіктөртбұрыштардың атауын жазады-1Б Тіктөртбұрыштарды таба алады-1Б ҚБ: «Білім заряды» Дескриптор: Неше үшбұрыш барын табады-1Б Қосылған үшбұрыштарды атайды-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Бөліндінің мәнін табады-1Б Қалдықты атайды-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Әр фигурада неше текше барын табады-1Б Текшелерді санайды-1Б ҚБ: «Ақша бағалау» Дескриптор: Есептерді ауызша шығарады-1Б Есептің шешуін өрнек түрінде жазады-1Б ҚБ: «Ақша бағалау» ҚБ: «От шашу» Дескриптор: Амалдарды орындайды-1Б Есептеу тәсілін біледі-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Неше шаршы бейнеленгенін табады-1Б Өзі осыған ұқсас тапсырма дайындайды-1Б «Көңіл-күй құмырасы» әдісі |
Суреттер Фигуралар
Есепке байланысты суреттер
Шаршылар Тіктөрт бұрыштар
Үшбұрыш Тар
Оқулық
Фигуралар
Есепке байланысты суреттер Оқулық Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№97 сабақ. Логикалық есептер. ҚМЖ 4 сын матем
№97 сабақ. Логикалық есептер. ҚМЖ 4 сын матем
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№97 сабақ. Логикалық есептер. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.1** текше, тікбұрышты параллелепипед және олардың элементтерін (төбелері, қабырғалары, қырлары) тану және атау; 4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытатын логикалық есептерді шығарады |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Заң және тәртіп. Апталық дәйек сөз: «Тәртіпсіз ел болмайды» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Өткенді пысықтау 9-тапсырма 1)Үшбұрыш күлгін және сары дөңгелектердің арасына жасырынған 2)Сары шеңбердің радиусы-8мм Күлгін шеңбердің радиусы-10мм 3) Фигуралар: шеңбер,үшбұрыш,тіктөртбұрыш,шаршы 4)Жасыл фигуралардың арасына шеңбер және үшбұрыш желімделген. Жаңа тақырып ФС-тапсырмасы 1-тапсырма Гало-жарық көзінің айналасындағы сәулелі дөңгелек Солтүстік полярлық шұғыла-атмосфераның жоғарғы қабатында өтетін, көп энергия бөлетін құбылыс Солт.пол.шұғыла 2010201-415498/83+528/(21851-21763)=2005201 Гало (34217-25329)*902-(58508+498115)/69=8008909 2-тапсырма Ж: Шаршыны желімдеді 3-тапсырма JABM MBLN NCTH JACN MBDK NCFP JADK MBEH KDEH OAEH MBFP KDFP OAFP NCDK HEFP 4-тапсырма (а)- 3үшбұрыш (ә) – 6 үшбұрыш Жүргізілген кесінділер арқылы 5 үшбұрыш қосылған (б)- 9 үшбұрыш. Жүргізілген кесінділер арқылы 8 үшбұрыш жүргізілген ЕБҚ тапсырма 5-тапсырма 389/9=43( 2қ) 3890/9=432(2қ) 38900/90=4322(20қ) 389000/90=4322(20қ) 6-тапсырма 20 Қабырға-3+5*4+4=27 текше 25 Диван-5*3+2*5+2=15+10+2=27 текше ЕҚБ тапсырма 7-тапсырма А) барлығы-40000д Ж Т 40000-8000=32000 торкөз д. саны 32000/8000=4есе кем Өрнек: (40000-8000)/8000=4 есе кем Ә) Өрнек: (40000-8000)/100=320 қорап Б)Өрнек: (2000-569)/27=53жәшік В) Өрнек: 25*3+37*2=149тонна 8-тапсырма 13440/32/7+7*123=921 8573+4422/2-1567=4798 7924-5832/2-3822=1186 509*603-999999/11+3982=220000 (8535-1579)/4+3456=5195 (12789-8845)/4+26922=27908 ЕБҚ тапсырма 9-тапсырма Артық фигура -1 10-тапсырма
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын тексертеді Сәулелік дөңгелектерді атайды Сұраққа жауап береді Тіктөртбұрыштарды табады Үшбұрыштарды атайды Есептеу жүргізеді Текшелерді табады Есептерді шығарады Өрнек құрады Амалдарды орындайды Артық фигураны табады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Үш шапалақ»
Дескриптор: Тапсырманы дұрыс орындаған-1Б Радиусты өлшей алады-1Б ҚБ: «Білім заряды» Дескриптор: Сәулелік дөңгелектерді атайды-1Б Есептеп жауаптарын салыстырады-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Барлық тіктөртбұрыштардың атауын жазады-1Б Тіктөртбұрыштарды таба алады-1Б ҚБ: «Білім заряды» Дескриптор: Неше үшбұрыш барын табады-1Б Қосылған үшбұрыштарды атайды-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Бөліндінің мәнін табады-1Б Қалдықты атайды-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Әр фигурада неше текше барын табады-1Б Текшелерді санайды-1Б ҚБ: «Ақша бағалау» Дескриптор: Есептерді ауызша шығарады-1Б Есептің шешуін өрнек түрінде жазады-1Б ҚБ: «Ақша бағалау» ҚБ: «От шашу» Дескриптор: Амалдарды орындайды-1Б Есептеу тәсілін біледі-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Неше шаршы бейнеленгенін табады-1Б Өзі осыған ұқсас тапсырма дайындайды-1Б «Көңіл-күй құмырасы» әдісі |
Суреттер Фигуралар
Есепке байланысты суреттер
Шаршылар Тіктөрт бұрыштар
Үшбұрыш Тар
Оқулық
Фигуралар
Есепке байланысты суреттер Оқулық Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз

















