|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Тіл және сөйлеу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 В сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№9 сабақ. Дауысты және дауыссыз дыбыстар. Қыста. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.1.7.1. сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дауысты және дауыссыз дыбыстарды меңгерту |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасу» жаттығуы Әуенге қосылып амандасу түрлерін көрсетеді Көңіл күйлерін ыммен көрсетеді Өткенді пысықтау Топтық жұмыс 1-топ: «Дыбыстар» «Дыбыстарды ажырат» ойыны Дыбыс түрлеріне қарап үйшіктерге орналастыру 2-топ: «Әріптер» «Әліпби жасаймын» ойыны Әріптерді әліпбидегі ретімен жапсырып шығады 3-топ: « Сөздер» «Адасқан сөздер» ойыны Араласып жатқан сөздерден сөйлем құрайды Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Тақырыпты ашу Ұжымдық жұмыс. «Қар кесегі» әдісі Мұғалім қар кесегі лақтырып,дыбысты айтады, оқушы оның қандай дыбыс екенін атайды О-дауысты Л- дауыссыз Жаңа тақырып Оқылым «Ыстық орындық» әдісі 1-жаттығу. ФС тапсырмасы «Қыста» өлеңін мәнерлеп оқы Сөздік жұмыс Үсітті- суықтан қатты тоңып домбығу «Ашық микрофон» әдісі 1.Неліктен қыста түн ұзарып, күн қысқарады? 2.Қыс несімен қызықты? 3.Қысқы ойындар туралы айта аласың ба?
ЕБҚ Қыс туралы сурет сал. Қыс туралы білетініңді айт ЕҚБ Қыс, қар, шана, сөздеріне дыбыстық талдау жаса Дәптермен жұмыс Жазылым. 2-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Тақтамен жұмыс Қар, мұз сөздеріне дыбыстық талдау жаса «Нейрожаттығу» әдісі Әуенмен бірге қол жаттығуларын жасайды 3-жаттығу Суреттер бойынша мәтін құра. Тірек сөздер: мал, қора, суару, жем беру, қар күреу. ҚЖ: Саралау тапсырмасы: «Қыс» тақырыбы 1-деңгей: «Сәйкестендіру» әдісі Қар тағам Шана зат Балмұздақ көлік 2-деңгей «Қар» тақырыбына әңгіме құрастыр 3-деңгей «Қыс» тақырыбына шағын мәтін жаз.
|
Амандасып алады Әліппе кезеңін пысықтайды Әр топ өз атауына байланысты тапсырманы орындайды Ойын ойнай отырып, дыбыстарды еске түсіреді Орындыққа отырып өлеңді мәнерлеп оқиды Бір біріне микрофон ұсынып сұраққа жауап алады Өз ойын айтады Дыбыстық талдау жасайды Дәптермен және тақтамен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Суретке қарап мәтін құрайды Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру
Керемет! Дескриптор: Тапсырманы талапқа сай орындады 1-топ: «Дыбыстар» Дыбыс түрлеріне қарап үйшіктерге орналастырды 2-топ: «Әріптер» Әріптерді әліпбидегі ретімен жапсырып шықты 3-топ: « Сөздер» Араласып жатқан сөздерден сөйлем құрады Дескриптор: Ойын тәртібін біледі, қолданады Дыбыстарды ажырата алды
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқи алды Өлең мазмұнын түсінді Дескриптор: Сұрақтарға жауап берді Жауапты толық айтты Сен мықтысың!
Керемет жұмыс! Дескриптор: Өлеңді көшіріп жаза алды Қар, мұз сөздеріне дыбыстық талдау жасады
Дескриптор: Суреттер бойынша мәтін құрады Тірек сөздерді қолдана алды Дескриптор: 1-деңгей: Сәйкестендіру жасай алды 2-деңгей «Қар» тақырыбына әңгіме құрастырды 3-деңгей «Қыс» тақырыбына шағын мәтін жазды
«Данышпан үкі» әдісі |
Смайликтер
Қар кесегі сияқты умаждалған ақ парақ
Орындық
Оқулық МИкрофон
Оқушы жұмысы Таратпа қағаздар Жұмыс дәптері Тақта Әуен Суреттер
Оқулық Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||






![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 Дауысты және дауыссыз дыбыстар. Қыста.
9 Дауысты және дауыссыз дыбыстар. Қыста.
|
Білім беру ұйымының атауы |
Turan mektebi |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Тіл және сөйлеу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маханова Д.Б. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 В сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№9 сабақ. Дауысты және дауыссыз дыбыстар. Қыста. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.1.7.1. сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дауысты және дауыссыз дыбыстарды меңгерту |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Амандасу» жаттығуы Әуенге қосылып амандасу түрлерін көрсетеді Көңіл күйлерін ыммен көрсетеді Өткенді пысықтау Топтық жұмыс 1-топ: «Дыбыстар» «Дыбыстарды ажырат» ойыны Дыбыс түрлеріне қарап үйшіктерге орналастыру 2-топ: «Әріптер» «Әліпби жасаймын» ойыны Әріптерді әліпбидегі ретімен жапсырып шығады 3-топ: « Сөздер» «Адасқан сөздер» ойыны Араласып жатқан сөздерден сөйлем құрайды Құндылық мақсаты:Мемлекеттік тілді білу Тақырыпты ашу Ұжымдық жұмыс. «Қар кесегі» әдісі Мұғалім қар кесегі лақтырып,дыбысты айтады, оқушы оның қандай дыбыс екенін атайды О-дауысты Л- дауыссыз Жаңа тақырып Оқылым «Ыстық орындық» әдісі 1-жаттығу. ФС тапсырмасы «Қыста» өлеңін мәнерлеп оқы Сөздік жұмыс Үсітті- суықтан қатты тоңып домбығу «Ашық микрофон» әдісі 1.Неліктен қыста түн ұзарып, күн қысқарады? 2.Қыс несімен қызықты? 3.Қысқы ойындар туралы айта аласың ба?
ЕБҚ Қыс туралы сурет сал. Қыс туралы білетініңді айт ЕҚБ Қыс, қар, шана, сөздеріне дыбыстық талдау жаса Дәптермен жұмыс Жазылым. 2-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Тақтамен жұмыс Қар, мұз сөздеріне дыбыстық талдау жаса «Нейрожаттығу» әдісі Әуенмен бірге қол жаттығуларын жасайды 3-жаттығу Суреттер бойынша мәтін құра. Тірек сөздер: мал, қора, суару, жем беру, қар күреу. ҚЖ: Саралау тапсырмасы: «Қыс» тақырыбы 1-деңгей: «Сәйкестендіру» әдісі Қар тағам Шана зат Балмұздақ көлік 2-деңгей «Қар» тақырыбына әңгіме құрастыр 3-деңгей «Қыс» тақырыбына шағын мәтін жаз.
|
Амандасып алады Әліппе кезеңін пысықтайды Әр топ өз атауына байланысты тапсырманы орындайды Ойын ойнай отырып, дыбыстарды еске түсіреді Орындыққа отырып өлеңді мәнерлеп оқиды Бір біріне микрофон ұсынып сұраққа жауап алады Өз ойын айтады Дыбыстық талдау жасайды Дәптермен және тақтамен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Суретке қарап мәтін құрайды Саралау тапсырмасын орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру
Керемет! Дескриптор: Тапсырманы талапқа сай орындады 1-топ: «Дыбыстар» Дыбыс түрлеріне қарап үйшіктерге орналастырды 2-топ: «Әріптер» Әріптерді әліпбидегі ретімен жапсырып шықты 3-топ: « Сөздер» Араласып жатқан сөздерден сөйлем құрады Дескриптор: Ойын тәртібін біледі, қолданады Дыбыстарды ажырата алды
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқи алды Өлең мазмұнын түсінді Дескриптор: Сұрақтарға жауап берді Жауапты толық айтты Сен мықтысың!
Керемет жұмыс! Дескриптор: Өлеңді көшіріп жаза алды Қар, мұз сөздеріне дыбыстық талдау жасады
Дескриптор: Суреттер бойынша мәтін құрады Тірек сөздерді қолдана алды Дескриптор: 1-деңгей: Сәйкестендіру жасай алды 2-деңгей «Қар» тақырыбына әңгіме құрастырды 3-деңгей «Қыс» тақырыбына шағын мәтін жазды
«Данышпан үкі» әдісі |
Смайликтер
Қар кесегі сияқты умаждалған ақ парақ
Орындық
Оқулық МИкрофон
Оқушы жұмысы Таратпа қағаздар Жұмыс дәптері Тақта Әуен Суреттер
Оқулық Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||






![]()
шағым қалдыра аласыз























