|
Бөлім: |
ХVІІІ ғасырдағы Қазақ хандығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§9. Ресей империясының Қазақ хандығын қосып ала бастауы (1-сабақ) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.2 Қазақ хандығының сыртқы саясатының нәтижелерін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
XVIIIғ 1-жартысында Кіші жүздің Ресейдің отарына айналғанын талдайды. Әбілқайыр ханның тарихта алатын роліне баға береді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тәуелсіздік және отаншылдық Қазақстанның тарихын,мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және оны сақтаудың маңыздылығын түсіну, қоршаған ортаға қамқорлық жасау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұ
Жаңа сабақ: Тапсырма №1 1731 жылғы негізгі оқиғаларды анықта:
1 3. |
Сұрақтарға жауап береді. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық 1 -слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №1 «Т» кестесі«Тұлғаны таны» (Тұлғаларға сипаттама беру)
Тапсырма №2 Кестені толтыр:
Тапсырма №3 Сәйкестендіру тесті.
Ж: 1б. 2г. 3а. 4ә. 5в. |
Дескрипторы
5 ұғымды анықтамасымен сәйкестендіреді |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс- «Бағдаршам» Жасыл түс – қатты ұнады, осы секілді тапсырмалар көбірек болса; Сары түс – ұнады, бірақ барлығы емес; Қызыл түс – сабақ ұнамады. Сабақты қорытындылау: Әбілқайыр ханның Анна Иоановна патшайымға жазған хатының себептері мен салдарлары қандай болды?» |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
§9. Ресей империясының Қазақ хандығын қосып ала бастауы (1-сабақ) 7 - сынып
§9. Ресей империясының Қазақ хандығын қосып ала бастауы (1-сабақ) 7 - сынып
|
Бөлім: |
ХVІІІ ғасырдағы Қазақ хандығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§9. Ресей империясының Қазақ хандығын қосып ала бастауы (1-сабақ) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.2 Қазақ хандығының сыртқы саясатының нәтижелерін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
XVIIIғ 1-жартысында Кіші жүздің Ресейдің отарына айналғанын талдайды. Әбілқайыр ханның тарихта алатын роліне баға береді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тәуелсіздік және отаншылдық Қазақстанның тарихын,мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және оны сақтаудың маңыздылығын түсіну, қоршаған ортаға қамқорлық жасау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұ
Жаңа сабақ: Тапсырма №1 1731 жылғы негізгі оқиғаларды анықта:
1 3. |
Сұрақтарға жауап береді. |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық 1 -слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №1 «Т» кестесі«Тұлғаны таны» (Тұлғаларға сипаттама беру)
Тапсырма №2 Кестені толтыр:
Тапсырма №3 Сәйкестендіру тесті.
Ж: 1б. 2г. 3а. 4ә. 5в. |
Дескрипторы
5 ұғымды анықтамасымен сәйкестендіреді |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс- «Бағдаршам» Жасыл түс – қатты ұнады, осы секілді тапсырмалар көбірек болса; Сары түс – ұнады, бірақ барлығы емес; Қызыл түс – сабақ ұнамады. Сабақты қорытындылау: Әбілқайыр ханның Анна Иоановна патшайымға жазған хатының себептері мен салдарлары қандай болды?» |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













