|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№9 сабақ Мен, сен, ол, олар – барлығымыз бір отбасымыз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1 отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды түсіндіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіну Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Біздің Ата Заңымыз -Конституция Конституция дегеніміз не? Конституцияның кіріспесінде сипатталған халықтың мақсаттарын сен қалай түсінесің? Қазақстан азаматы қандай құқықтарға ие? Қандай міндеттерді орындауы керек? Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС-тапсырма 1-тапсырма Кімдерді туысқандар деп атайды? «Туыс» деген ұғымды қалай түсінесің? Жауап:Туыстық – қанның жақындығы. Жақын және алыс туыстық түрлері бар. Отбасылық қарым-қатынастарды реттеуде жақын Туыстықтың маңызы жоғары. 2-тапсырма Суреттерге қара. Бұл адамдардың арасындағы туысқандық байланыс туралы өз болжамыңды айт. Өз жауабыңды сыныптастарыңның жауабымен салыстыр. Суреттегі отбасы жайлы әңгіме құра. 3-тапсырма Тағы қандай туысқандық байланысты анықтайтын атауларды білесің? Ата,әже,ана, әке, аға,әпке,іні, қарындас. Үйдегі ең құрметті орынға кім отырады? Неліктен? Туыстық атауларды жаз.Оларды ағайын,нағашы, достар тобына бөл Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Әкең мен анаң кімді қызым дейді? Ал кімді ұлым дейді? Кім кімге аға мен іні немесе әпкесі мен қарындасы, сіңлісі болады? Кімдерді ата мен әже дейді? Кім кімге немере болады? 5-тапсырма Ұл мен қыз ата-аналарын қалай атайды? Бірдей ме әлде әртүрлі атай ма? Немерелер әкесі мен анасының ата-аналарын қалай атайды? Адамдардың бір-бірімен туысқандық байланысы туралы не білесіңдер? Суретті пайдаланып, жауап беріңдер. Үй тапсырмасы Туыстық қарым-қатынастар туралы шығарма жазып келіңдер Тақырыбы: «Менің отбасым» Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Суретпен жұмыс жасайды Өз отбасы туралы айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Берілген сұрақтарға жауап береді Суреттермен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Банкомат » әдісі
Дескриптор: Өткен тақы-рыптарды пысықтайды -1б Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Кімдерді туысқандар деп атайтынын біледі-1б Тамаша! Дескриптор: Адамдардың арасындағы туысқандық байланыс туралы өз болжамын айтады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Туысқандық байланысты анықтайтын атауларды атайды-1б Керемет! Тамаша жауап!
Дескриптор: Берілген сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша! ДескриптоР: Адамдардың бір-бірімен туысқандық байланысы туралы суреттер арқылы өз ойын айтады-1б
«Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Суреттер Қимылдар Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№9 сабақ Мен, сен, ол, олар – барлығымыз бір отбасымыз
№9 сабақ Мен, сен, ол, олар – барлығымыз бір отбасымыз
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№9 сабақ Мен, сен, ол, олар – барлығымыз бір отбасымыз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.1 отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды түсіндіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отбасы Отанның бір бөлігі екенін түсіну Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Біздің Ата Заңымыз -Конституция Конституция дегеніміз не? Конституцияның кіріспесінде сипатталған халықтың мақсаттарын сен қалай түсінесің? Қазақстан азаматы қандай құқықтарға ие? Қандай міндеттерді орындауы керек? Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС-тапсырма 1-тапсырма Кімдерді туысқандар деп атайды? «Туыс» деген ұғымды қалай түсінесің? Жауап:Туыстық – қанның жақындығы. Жақын және алыс туыстық түрлері бар. Отбасылық қарым-қатынастарды реттеуде жақын Туыстықтың маңызы жоғары. 2-тапсырма Суреттерге қара. Бұл адамдардың арасындағы туысқандық байланыс туралы өз болжамыңды айт. Өз жауабыңды сыныптастарыңның жауабымен салыстыр. Суреттегі отбасы жайлы әңгіме құра. 3-тапсырма Тағы қандай туысқандық байланысты анықтайтын атауларды білесің? Ата,әже,ана, әке, аға,әпке,іні, қарындас. Үйдегі ең құрметті орынға кім отырады? Неліктен? Туыстық атауларды жаз.Оларды ағайын,нағашы, достар тобына бөл Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Әкең мен анаң кімді қызым дейді? Ал кімді ұлым дейді? Кім кімге аға мен іні немесе әпкесі мен қарындасы, сіңлісі болады? Кімдерді ата мен әже дейді? Кім кімге немере болады? 5-тапсырма Ұл мен қыз ата-аналарын қалай атайды? Бірдей ме әлде әртүрлі атай ма? Немерелер әкесі мен анасының ата-аналарын қалай атайды? Адамдардың бір-бірімен туысқандық байланысы туралы не білесіңдер? Суретті пайдаланып, жауап беріңдер. Үй тапсырмасы Туыстық қарым-қатынастар туралы шығарма жазып келіңдер Тақырыбы: «Менің отбасым» Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Суретпен жұмыс жасайды Өз отбасы туралы айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Берілген сұрақтарға жауап береді Суреттермен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Банкомат » әдісі
Дескриптор: Өткен тақы-рыптарды пысықтайды -1б Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Кімдерді туысқандар деп атайтынын біледі-1б Тамаша! Дескриптор: Адамдардың арасындағы туысқандық байланыс туралы өз болжамын айтады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Туысқандық байланысты анықтайтын атауларды атайды-1б Керемет! Тамаша жауап!
Дескриптор: Берілген сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша! ДескриптоР: Адамдардың бір-бірімен туысқандық байланысы туралы суреттер арқылы өз ойын айтады-1б
«Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Суреттер Қимылдар Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз
















