Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
9-сынып Ашық сабақ Ш.Уалиханов "Ыстықкөл күнделігі"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Педагогтің аты-жөні: |
Тәліпбай Айман Бөкенбайқызы |
Күні: |
21.12.2022 |
Сыныбы:9 |
Қатысушылар саны: 10 Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі» зерттеу еңбегі |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. (Түсіну және жауап беру). 9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу. (Анализ және интерпретация). |
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ынтымақтастық шеңберін құру «Мен дайынмын» әдісі арқылы
Топтастыру: «flippity» платформасы арқылы топтастыру Өткен білімін тексеру: «Tarsia» әдісі арқылы Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Оқушылар «Мен боламын» әдісі арқылы сабақта қандай оқушы болатынын білдіреді.
Дескриптор: - сұрақтар мен жауаптарды дұрыс орналастырады 2ұпай |
Дескриптор арқылы бағаланады.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны Қима қағаздар |
Сабақтың ортасы 25 минут |
1-тапсырма. 10мин Топтық жұмыс Ұсынылған мәтінді (Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі» үзінді) мұқият оқып, таныстырылым әзірлеңіздер. І топ: Ұсынылған мәтін бойынша постер құрастырыңыздар. Мәтіндегі ақпараттарды толық және жүйелі қолдануға тырысыңыздар 1. Аягөз, Лепсі мен Шелектің табиғатын суреттеп беріңдер. (124-130 беттер). Оқыған үзіндіде қандай өсімдік, құстар атаулары кездеседі? 2. Күнделік пен очерк жанрын салыстырыңыздар. ІІ топ: Мәтін мазмұны бойынша сызба, постер дайындаңыздар. Ұсынылған мәтінге түйіндеме жасаңыздар. Мәтіндегі ақпараттарды толық және жүйелі қолдануға тырысыңыздар.130-135беттер 1. Шоқанның қазақ-қырғыз мазарлары туралы айтқан ойларына талдау жасаңыздар. 2. Оба, мазар, қорған, күмбез сөздерінің мағынасын түсіндіріңдер. Оба - ежелгі дәуірлерден сақталған археологиялық ескерткіштер, жерлеу орындары. Мазар - мұсылман қауымының қаза болған адам қабіріне тұрғызатын сәулет ескерткіші. Қорған - ежелгі қабірлер үстіндегі тас немесе топырақ үйінділері. Күмбез - жалпы жобасы шеңберленіп келген (кейде көп қырлы, эллипске ұқсас)
Мәтін мазмұны бойынша әңгіме құрастырыңыздар.Әңгіме мазмұны мен құрылымына сәйкес бағалау критерийлерін талқылаңыз. Бағалау критерийі:
- Әңгіме тақырыбы
мен мазмұны сай болады
3-тапсырма. «Сыңарын тап» әдісі «flippity» платформасы арқылы |
Дескриптор: - Ұсынылған мәтін бойынша постер құрастырады; 1ұпай
- Табиғатын суреттейді,
өсімдіктер мен құстар атауларын атайды;
Дескриптор: - Ұсынылған мәтін бойынша постер құрастырады; 1ұпай
- Мәтін бойынша түйіндеме жазады - Сөздердің мағынасын ашады 1ұпай
Дескриптор: - Әңгіме жанрын сақтайды; 1ұпай - Әңгіме тақырыбы мен мазмұны сай болады 1ұпай - Сюжеттік желісі сақаталады 1ұпай
Дескриптор: - Үзінділерді сәйкестендіреді. 1ұпай |
Дескриптор арқылы бағаланады. Дескриптор арқылы бағаланады. Дескриптор арқылы бағаланады. + Ақыл жинағы арқылы бағаланады |
Қима қағаздар, дәптер оқулық |
Сабақтың соңы 3минут. |
Үйге тапсырма: |
Ш.Уалихановтың зерттеулері қосымша ақпараттар іздеу |
|
Бағалау парақшасы Білім поштасы |
|
1-тапсырма Жұптық жұмыс Тарсия әдісі (2 ұпай) |
2-тапсырма Топтық жұмыс Мәтінмен жұмыс (3 ұпай) |
3-тапсырма Жеке жұмыс Әңгіме жазу (3 ұпай) |
4-тапсырма «Сыңарын тап» (2 ұпай) |
Өте жақсы |
|
|
|
|
Жақсы |
|
|
|
|
Төмен |
|
|
|
|
|
1-тапсырма Жұптық жұмыс Тарсия әдісі (2 ұпай) |
2-тапсырма Топтық жұмыс Мәтінмен жұмыс (3 ұпай) |
3-тапсырма Жеке жұмыс Әңгіме жазу (3 ұпай) |
4-тапсырма «Сыңарын тап» (2 ұпай) |
Өте жақсы |
|
|
|
|
Жақсы |
|
|
|
|
Төмен |
|
|
|
|