|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.1А Жасушалық биология |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктер мен жануарлар жасушаларының компоненттерінің қызметтері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9.4.2.1 өсімдіктер мен жануарлардың жасушалық компоненттерінің негізгі функцияларын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өсімдіктер мен жануарлар жасушаларының негізгі компоненттерін сипаттау Жасуша компоненттерінің негізгі функцияларын түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Өсімдіктер мен жануарлар жасушаларының негізгі компоненттерін сипаттайды Жасуша компоненттерінің негізгі функцияларын түсіндіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысы: |
Білу және түсіну, қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-1минут
2-3 минут
4-5 минут
6-12 минут
Сабақтың
ортасы
|
1.Ұйымдастыру кезеңі. А)Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.
Б)Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Кездесу» ойыны.
«Қағаз қиындылары» суреттер арқылы 3топқа бөлінеді. 1 топ:Митохондрия. 2 топ:Ядро 3 топ:Рибосома Сабақтың кезеңдерімен және бағалау парағымен таныстырады.
Алдыңғы білімді пысықтау. «Zipgrade» бағдарламасы арқылы оқушылардан тест жұмысы алынады, өткен 8 сыныпта жасша тақырыбын еске түсіріп жаңа сабақтың меңгеру деңгейін анықтайды.Барлық оқушыларға жауап парағы тарқатылады,мұғалім телефонмен тексереді.
а) мөлшері өте ұсақ тіршілік көзі в) сомалық дене с) хромосомалық дене д) ядро шырыны е) мөлдір қоймалжың зат 2. Хромосоманың негізгі бөлігін не құрайды? а) пластид в) вакуоль с) мембрана д) ДНҚ е) РНҚ 3. Жасушаның «энергетикалық станциясын» көрсетіңіз? а) лизасомалар в) вакуольдер с) хромосомалар д) жасуша мембранасы е) митохондрия 4. Жасушаның «ас қорыту станциясын» көрсетіңіз? а) лизасомалар в) вакуольдер с) хромосомалар д) жасуша мембранасы е) митохондрия 5. Жасуша мен оны қоршаған орта - ұлпа сұйықтығы арасындағы зат алмасу не деп аталады? а) газ алмасу в) пластикалық алмасу с) энергетикалық алмасу д) зат алмасу е) су өткізу
Жаңа сабақ. «Миға шабуыл» әдісі. Жаңа тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға көрнекі жұмбақ суреттер көрсетіледі.
Сурет 1.1 Сурет 1.2 1. «Қайсы суретте өсімдік жасушасы көрсетілген? 2. Жасушалардың қай белгісіне қарап анықтағаныныңді түсіндіріңіз?»
Т. «Медиа» әдісі. «Жасушаның негізгі компоненттері» тақырыбында бейнежазба көрсетіледі.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Кезекші келмеген оқушыларды айтады.
Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың бойындағы қасиеттерін айтады.
Оқушылар сабақтың кезеңдерімен, бағалау жүйесімен танысады.
Оқушыларға жауап парағы тарқатылады,сол параққа жауаптарын белгілейді.
Оқушылар берілген суреттер арқылы бүгінгі сабақты анықтайды.
Оқушылар бейнежазбаны мұқият тыңдап, тапсырмаларды орындайды.
|
Бағалау парағы арқылы бағаланады.
8-7 - «5» жарайсың, 6-5 – «4» жақсы 4-3 – «3» орташа 2-1 – «2» талпын
«Жарайсың», «Жақсы», «Талпын»
ҚБ, «Мадақтау»
Жаңа сабақты анықтауда өз ойын еркін білдірген оқушыларды мадақтама сөздер көмегімен ынталандырып отырады.
Мадақтама сөздер көмегімен ауызша оқушыларды ынталандырып отырады.
|
Оқулық,дәптер
Митохондрия, ядро, рибосома суреттері бар кеспе қағаздары.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Күшенбаева Гульмира ТалғатбекқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 9 сынып Биология 1-такырып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
9 сынып Биология 1-такырыпМатериал туралы қысқаша түсінік
Жасушалық биология бөлімі
1-тақырыпқа ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














