9 сынып Бисермен жұмыс

Тақырып бойынша 11 материал табылды

9 сынып Бисермен жұмыс

Материал туралы қысқаша түсінік
әдістемелік көмек
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар


Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:

Визуалдық өнер

Мектеп: Айдабол орта мектебі

Күн:

Мұғалім:Ерденова А У

сынып: 6

Сабаққа қатысқандар саны

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы : №1 (2 сағат, 1-2 сабақ)


Осы кезеңдегі портрет. Фотосурет өнері. Камерамен тәжірибе жасау.

Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме)

Қоршаған әлемді білу және түсіну.

6.2.1.1 -

Қоршаған ортадағы визуалды элементтерді анықтау, таңдау, қолдану және мәнерлі құралдар арқылы өз идеясы мен сезімін көрсету.

Мәдениет пен дәстүрді білу және түсіну.

6.3.2.1 – Өз жұмысындағы мен өзге шығармалардағы( суретшілердің,қолөнершілердің ,дизайнерлердің) қоршаған ортаның тақырыбы мен идеясын салыстырып,пәндік терминдерді қолдану.

Сабақ мақсаты

  • Визуалды элементтердің мәнерлі құралдар ерекшеліктері арқылы, фотосуреттің әр түрлі типтері мен жанрларын таниды;

  • Фотоаппараттың құрлысын зерттеу және фототүсірілімдегі жүйені білу.

  • суретшілер шығармашылығындағы шығармашылық идеяларды салыстыру

  • Композицияның заңдарын қолдануды ескере отырып камерамен эксперимент жасау.

Тіл мақсаты

Оқытудың тілдік мақсаты:

Жаңа материалдарды көрсету кезінде терминологияны қолдану. Сұрақтарыңызды қойып,мысалдармен жауап беру. Өзіңіздің және басқа адамдардың жұмысын түсіну үшін: жеке визуалды элементтерді пайдаланып, табысты композиция құру үшін не қажет екенін ату.

шығармашылық жұмыс жасау әдістеріне түсініктеме беру;

көркем нысандар арасындағы айырмашылықтарды және ұқсастығын салыстыру және түсіндіру (фотосурет және кескіндеме).


  • Пәндік лексика және терминология

  • портрет, жанр, иллюстрация, репродукция.

  • түс, гамма, реңк, пропорция, дене бөліктері.

  • театр, сахна, көлеңке, свет, қуышақ театр, силуэті сценарилер, сюжет.

  • Фотографиялық процесс, фотография, скетчбук, декорациялар, паспарту,

Диалог/жазу үшін пайдалы сөз тіркестері.

Түсіндіріңіз, сіз фотографияның жанрларын қандай принциппен ажыратасыз?

Неге сіз ойлайсыз ...?

Суретшілер экспозициялық құралдарды, көркем суреттерде қалай пайдаланады?

Құндылықтарға баулу


Балалардың топтарда, жұптарда жұмыс істеу қабілетін көтеру.

Студенттерді өздерінің және басқа да шығармаларына қатысты пікірін тыңдауға және басқа адамдардың пікірлеріне дұрыс жауап беруге үйрету.

Өнер туындылары арқылы сұлулықты қабылдауды дамыту.

Студенттердің тәуелсіздігін, табандылығын, қиялын, қызығушылығын дамыту.

Пәнаралық байланыс

Теориялық білімді өнер пәні, физика пәнінен қолдану.

АКТ дағдыларын қолдану


Ақпаратты іздестіру, іріктеу, салыстыру және фактілер мен құбылыстар арасындағы байланыс орнату бойынша студенттердің өзіндік жұмыс дағдыларын дамыту.



Алдын ала білімі


Сабақ «Портрет» тақырыбында алған білімдері мен дағдыларына негізделген. Студенттер адамның пішіні туралы білімін камерамен суретке түсіру және эксперимент жүргізу әдістеріне қолдану мүмкіндігіне ие болады.











Сабақты өту барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар


Сілтемер

Сабақтың басы


сұрақтарға жауап беріңіз

  • б ұл не?

  • Бұл сурет не үшін фотосурет деп аталады ? Неліктен?

  1. Учитель предлагает учащимся в тетради заполнить таблицу ЗХУ для выявления имеющихся знаний и совместного определения целей урока.


  1. Мұғалім оқушыларға өз дәптерлеріне көрсетілген кестені толтыруды БББ сұрайды.

  2. Кесте толтыру қолда бар білімді анықтау үшін қажет және сабақтың мақсаттарын анықтауға көмектеседі.



Білемін

Білгім келеді

Білдім






1- сабақ











































































Сабақ мақсаты 1.

Визуалды элементтердің мәнерлі құралдар ерекшеліктері арқылы, фотосуреттің әр түрлі типтері мен жанрларын таниды;


(И) (П) (Д)Дәрежесі үшін.

Студенттерді өнердің әртүрлі түрлерінде және жанрларында орындалатын фотосуреттерді қарастыруға шақырыңыз. Фотосуреттердің мәнерлі көрнекі құралдарына назар аударыңыз. Материалдарды белгілі бір топтарға жинақтауды ұсыныңыз.


Анықтамалық материалдар

Фотосуреттер түрлері:

ақ-қара фотосурет;

түсті фотосурет;

жылдам фотосурет;

сандық фотосурет


Фотоның жанрлары

  • портрет;

  • натюрморт;

  • пейзаж;

  • макротүсірілім

  • репортаж.

Фотографияның өзіндік түрлері

  • құжаттық фотосурет;

  • Макрофотография;

  • панорамалық фотосурет;

  • үйлену тойы;

  • спорттық фотосурет;

  • фотосуреттерді монтаждау;

  • фото коллаж.


Сабақ мақсаты 2:. Камераның құрылысын және суретке түсіру процесін зерттеу.

Зерттеу.

Мұғалім оқушыларға фотосурет өнерімен танысуды және бірнеше аспектілер бойынша зерттеу жүргізуді ұсынады:

1 топ: «Тарихшылар».тобы

Камераны құру және дамытудың ғылыми факторларымен таныстырады.

2 топ: «Ойлаптапқыштар».тобы

Камераның құрылғыларымен және қалай жұмыс істеуге болатынын түсіндіреді,

көрсетеді.

3 топ: «Технологтар».тобы

Оқушылар «Ассоциативті карта» постер жасау Фотосуретті жасау үрдісімен таныстырады.

Сабақ мақсаты 3.


Суретшілер шығармашылығындағы шығармашылық идеяларды салыстыру.


(ж) (т) Салыстыр.

Кәсіби суретшілердің жұмысын өз көзқарастарын және шығармашылық идеяларын салыстыру үшін шақырыңыз, мысалы:

  • Ман Рэя

  • Анны Аткинс

  • Ласло Мохой- Надь

  • Кристиана Шада

  • Александра Родченко

Осы суретшілердің материалдық немесе көрнекі материал суреттерін іздеу үшін АКТ пайдалануға болады.



Фотоальбом

https://natalie-berta.livejournal.com/

photo/album/311/

?page=2






Фотосуреттер, фотокамералар, ұялы телефондар және басқа да суреттер түсіру.











Фотография тарихы,қалай барлығы басталды.

http://akvis.com/

ru/articles/photo-history/beginning.

php

2 сабақ

Сабақ мақсаты 4: Композицияның заңдарын қолдануды ескере отырып камерамен тәжірибе жасау.


«Фото түсірілімнің тәсілдері».

Студенттерге негізгі композицияны сақтай отырып, көрсететін заңдарды сақтау арқылы суретке түсіру техникасымен танысуды сұраңыз. Зерттеу және нәтижелерге арналған альбомда «ақ қала » әдісі бойынша сабаққа қатысу үшін жазыңыз және жазып алыңыз.

«Фотоаппаратпен тәжірибе».

Оқушыларды жұптарға бөліңіз.

Фотоаппараттың көмегімен әр түрлі ракурстарды таңдап, қомпозиция заңдылығын қолданып, тәжірибе жасау. «Портрет» тақырыбындағы алдыңғы сабақтарда алынған білім мен тәжірибені студенттер пайдалана алады.


Мұғалімнің басшылығымен тәжірибе жасау.

Уақытылы көмек көрсету үшін кері байланыс алу.

Дескрипторлар:

- композициялық заңдарды сақтайды.

- суреттің нақты бейнесін салады;

-фотодағы жарық көзін түсудің ережесін қолданады.

Оқушылар өздіктерінен БББ таблицасын скетч букте толтыру. «Не білдім»



12 фотосуреттегі композициялық техника (мысалдармен)




https://arcobaleno-ru.livejournal.com/

141795.html

Сабақ соңы


Жұмысты аяқтағаннан кейін, студенттерге эксперименттің нәтижелерімен бөлісуге және алдын ала әзірленген дескрипторларға сәйкес «Сэндвич» техникасындағы жұмысты бағалауға кеңес беріңіз.

- Не білдім,неге үйрендім?

- Не түсінбей қалдым?

- Нені дұрыстау қажет


Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бұл бөлімді оқушылар-дың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданы-латын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз

техникалық және денсаулық қауіпсіздікті сақтау.



Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, оқушылардың күтілетін нәтижесі,

оқушылардың жеке қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын таңдау кезінде міндеттерді іріктеу кезінде саралануы мүмкін .

(Гарднердің Көптілді интеллект теориясы).

Уақытты ұтымды пайдалануды ескере отырып, дифференциация сабақтың кез келген кезеңінде қолданылуы мүмкін.











Денсаулық сақтау технологиялары.

Қолданылатын физминутки және белсенді қызмет.

Осы сабақта Қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын элементтер

Сабаққа арналған Рефлексия














Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз


Общая оценка


Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)?


1:


2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

1:


2:


Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтарымен нені көрсеттім, кейінгі сабақтарда не іздеймін?




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.11.2018
419
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі