9 сынып информатика. ҚМЖ. Сұрыптау

Тақырып бойынша 31 материал табылды

9 сынып информатика. ҚМЖ. Сұрыптау

Материал туралы қысқаша түсінік
Питон программалау тілінде есептер кодымен жазылған 9 сыныптың Сұрыптау тақырыбына арналған ҚМЖ.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Pуthon программалау тілінде алгоритмдерді программалау

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып: 9

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Сұрыптау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.3.2.1 сұрыптау алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты:

Сұрыптау ұғымымен танысады , массивтерді пайдаланып есептер құрады


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.Сынып оқушыларына жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

«Көңілді саусақ» тәсілі арқылы оқушылар саусақтырымен көңіл-күйлерін білдіреді.

Ән шумақтары бойынша топқа бөліну

Оқушыларға ел арасында көп тараған немесе оқушылардың сүйіп орындап жүретін әндері-нің шумақтары мен қайырмасы(немесе бір тобы құралатындай ән қатарлары) жазылған карточкалар таратып беріледі.Оқушылар сол әнді құрастырып,топқа бөлінеді және бірлесіп осы әнді айтуларына болады.

Үй тапсырмасын пысықтау "Дұрыс*Бұрыс" әдісі

Ойын шарты бойынша өткен сабақ туралы бірнеше дұрыс және қате мәліметтер жазамын, сыныпты үш топқа бөліп тұрғызып, екі орындық қоямын, дұрыс мәлімет оқылса дұрыс орындығына немесе керісінше жылдам отыру керек, кім бірінші соған смайликтер беремін, соңында қай топтың смайликтері көп санаймыз



1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөлісіп,ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды.

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады

Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б.

Сабақтың ортасы

35 мин.

Жаңа сабаққа кіріспе:

1-тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.

1-топ: Сұрыптау дегеніміз не?

2-топ: Массив элементтерін сұрыптау.

3.топ: Күнделікті өмірден сұрыптауға мысал келтіру.

3 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.

Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талқылайды. Топқа түсініксіз болған ақпараттарды талдау үшін мұғалім көмек береді.

2- Тапсырма. Практикалық жұмыс

1 топ. А деңгей Қанат бүгін информатика сабағында К жаңа терминнің ағылшынша қалай айтылатынын үйренді. К(1≤К≤30). Қанатқа жаңа терминдерді әліпби ретімен

сұрыпта.

2 топ. В деңгей

9-сыныпта оқитын К оқушының К(1≤К≤30) бойларының ұзндықтары берілген. Ең бойы ұзын және бойы қысқа оқушылардың қосындысын тап.

3 топ. С деңгей

N сандарының массиві берілген. Бұл жиынды кеу ретімен сұрыптап, басып шығарыңыз.



Қалыптастырушы бағалау: Оқушылар өзара бағалайды.

«Бір минуттық әнгіме» әдісі Топтық жұмыс

  1. Бірөлшемді массив элементтерін өсу немесе кему ретімен қалай сұрыптауға болады?

  2. Қалай ойлайсың интернетті қолдану барлық жағдайда біз үшін қажетті ме?



Қалыптастырушы бағалау: топпен

Мұғалімді тыңдайды







Командаларды жазады





1-тапсырманы орындайды














2-тапсырманы орындайды






Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады


Дескриптор

  1. Сұрыптаумен танысады.

  2. Массив элементтерін сұрыптауды біледі.

  3. Сұрыптауға мысалдар келтіре алады.







Дескриптор

  1. Lazarus бағдарламасымен жұмыс жасай алады.

Бағдарламада массивтерді пайдалана отырып есеп құрады

Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б.


(Алматы кітап баспасы 9 сынып, Р.А. Кадиркулов, Г.К.Нұрмұханбетова 103 бет)


Сабақтың соңы

5 мин.

Оқушылар сабақ соңында «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы рефлексия жүргізеді.
«Мұғалімге жеделхат» тақтасына оқушылар стикер жапсыру арқылы орындалады.
Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады:
- бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім.
- бүгін сабақта қуантқаны.....
- мен өзімді.....үшін мақтар едім.
- маған ерекше ұнағаны.....
- сабақтан соң маған........келді.
- бүгін маған..........сәті түсті.
- қызықты болғаны.....
- ......қиындық тудырды.
- менің түсінгенім.....
- енді мен......аламын

Өзін-өзі бағалау.

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады

Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б.






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.02.2024
355
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі