12-АПТА БОЙЫНША «КОМПЬЮТЕРЛІК ЖҮЙЕЛЕР» ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||
|
Бөлім |
Компьютер таңдаймыз |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аспендияр А.Ж. |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің конфигурациясы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-компьютер конфигурациясы ұғымын меңгереді; - дербес компьютердің ішкі құрылғыларын ажырата алады; - дербес компьютердің сыртқы құрылғылары туралы біледі. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5-7 минут |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақты психологиялық ахуал орнатумен бастау.«Түстер әлемі» ойыны Берілген сөздерді қай түсте жазылып тұр сол түсті айтады.Оқушылар бірге бірдей айту қажет. Classroomscreen онлайн тақтасы арқылы топқа бөлінеді. 1-топ:Компьютер 2-топ:Ноутбук 3-топ:Планшет |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Оқушы өз фантазиясы бойынша жарты жүректі толықтырып, ішін толтырады. Оқушылар 3-топқа бөлінеді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 26-30 минут |
«Пазл» әдісі арқылы 1-бөлімді пысықтау. Карточкалардағы сұрақтарға жауап беріп пазл құрастырады. 1. Ақпарат қасиеттерін атаңыз. 2. Бұлтты есептеулердің мақсатына қарай бөлінуі. 3. Бұлтты қызмет түрлері қандай. 4. лат.informatio қандай мағынаны білдіреді? 5. Флуд дегеніміз не? 6. Ақпарат қабылдау түрлерін жазыңыз. Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді; - пазл құрастырады. ҚБ: гигабайт /2балл/ 1-топ: Компьютердің негізгі құрылғылары 2-топ: Дербес компьютердің ішкі құрылғылары 3-топ: Дербес компьютердің сыртқы құрылғылары Әр топ берілген тақырып бойынша постер қорғайды.Дайындалу және қорғауға 2,5-мин уақыт беріледі. (Т) 1-тапсырма. Компьютердің аппараттық құралдарын атап,жүйелік блоктың ішіне орналастырыңыз. көрсетіңіз. Дескриптор: - жүйелі блоктың ішіне орналасқан құрылғыларды табады; - олардың атауын жазады. ҚБ: гигабайт /2балл/ (Т) 2-тапсырма. «Планшет» әдісі Компьютердің сыртқы және ішкі құрылғыларын ажыратып жазып шығыңыз. Дескриптор: - дербес компьютердің ішкі құрылғыларын ажыратады; - дербес компьютердің сыртқы құрылғыларын ажыратады. ҚБ: гигабайт /3балл/ (Т) 3-тапсырма. «Wordwall» әдісі Компьютердің құрылғыларын табыңыз.
Дескриптор: - компьютердің құрылғыларын есіне түсіреді; - компьютердің құрылғыларын табады; - компьютердің құрылғыларын белгілеп көрсетеді; ҚБ: гигабайт /5балл/ (Ө) 4-тапсырма. «ZipGrade» әдісі 1.Компьютердің ең негізгі құрылғысы қандай? А.Жүйелік блок В.Монитор С.Пернетақта Д.Тінтуір 2. Шығару құрылғысын көрсетіңіз. А.Микрофон В. Плоттер С.Модем Д.Web-камера 3.Шинаның негізгі неше түрі бар? А.2 В.1 С.3 Д.4 4.Компьютердің миы деп қай құрылғаны айтады? А.Слоттар В.Шиналар С.Жедел жад Д.Процессор 5.Кітапта компьютердің негізгі қанша түрі берілген? А.4 В.6 С.4 Д.3 Дескриптор: - сұрақтарға дұрыс жауап береді; -бланка толтырады. ҚБ: гигабайт /5балл/ |
Оқушылар. топта сұрақтарға жауап береді. 1. сенімділігі,толықтылығы,өзектілігі,құндылығы,объективтілігі,түсініктілігі. 2. Жеке,ортақ,аралас,қоғамдық. 3. dropbox.com, Microsoft Office, MO 365. 4. түсіндіру, мазмұндау. 5. Мағынасы жоқ хабарлар ағыны. 6. көру,есту,иіс, дәм,сипап сезу. Постер жасап, оны қорғайды. 1-тапсырманы орындайды. 2-тапсырманы орындайды. 3-тапсырманы орындайды. 1.модем 2.принтер 3.жад 4.пернетақта 5.колонка 6.планшет 7.микрофон 8.монитор 9.процессор 10.ноутбук 11.тінтуір 12.сканер 13.слот 14.шина 15.компьютер 4- тапсырманы орындайды. 1.А 2.В 3.С 4.Д 5.В |
гигабайт 2 балл
гигабайт 2 балл
гигабайт 3 балл
гигабайт 5 балл
гигабайт 5 балл |
Үлестірмелі қағаздар
Оқулық,А3,фломастер, стикер Үлестірмелі қағаздар
Үлестірмелі қағаздар
Үлестірмелі қағаздар
Үлестірмелі қағаздар
|
|
Сабақтың соңы 5-7 минут |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалау және рефлексия ұйымдастырады. «fyrebox.com»бағдарламасы арқылы әр оқушы жеке орындап кері байланыс орнатады. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.1, «Үй тапсырмасы» 26-бет. Тақырып таңдап жұпта бірлесе жоба дайындау |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9-сынып Компьютердің конфигурациясы тақырыбына арналған ҚМЖ
9-сынып Компьютердің конфигурациясы тақырыбына арналған ҚМЖ
12-АПТА БОЙЫНША «КОМПЬЮТЕРЛІК ЖҮЙЕЛЕР» ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||
|
Бөлім |
Компьютер таңдаймыз |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аспендияр А.Ж. |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 9 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің конфигурациясы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-компьютер конфигурациясы ұғымын меңгереді; - дербес компьютердің ішкі құрылғыларын ажырата алады; - дербес компьютердің сыртқы құрылғылары туралы біледі. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5-7 минут |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақты психологиялық ахуал орнатумен бастау.«Түстер әлемі» ойыны Берілген сөздерді қай түсте жазылып тұр сол түсті айтады.Оқушылар бірге бірдей айту қажет. Classroomscreen онлайн тақтасы арқылы топқа бөлінеді. 1-топ:Компьютер 2-топ:Ноутбук 3-топ:Планшет |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Оқушы өз фантазиясы бойынша жарты жүректі толықтырып, ішін толтырады. Оқушылар 3-топқа бөлінеді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 26-30 минут |
«Пазл» әдісі арқылы 1-бөлімді пысықтау. Карточкалардағы сұрақтарға жауап беріп пазл құрастырады. 1. Ақпарат қасиеттерін атаңыз. 2. Бұлтты есептеулердің мақсатына қарай бөлінуі. 3. Бұлтты қызмет түрлері қандай. 4. лат.informatio қандай мағынаны білдіреді? 5. Флуд дегеніміз не? 6. Ақпарат қабылдау түрлерін жазыңыз. Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді; - пазл құрастырады. ҚБ: гигабайт /2балл/ 1-топ: Компьютердің негізгі құрылғылары 2-топ: Дербес компьютердің ішкі құрылғылары 3-топ: Дербес компьютердің сыртқы құрылғылары Әр топ берілген тақырып бойынша постер қорғайды.Дайындалу және қорғауға 2,5-мин уақыт беріледі. (Т) 1-тапсырма. Компьютердің аппараттық құралдарын атап,жүйелік блоктың ішіне орналастырыңыз. көрсетіңіз. Дескриптор: - жүйелі блоктың ішіне орналасқан құрылғыларды табады; - олардың атауын жазады. ҚБ: гигабайт /2балл/ (Т) 2-тапсырма. «Планшет» әдісі Компьютердің сыртқы және ішкі құрылғыларын ажыратып жазып шығыңыз. Дескриптор: - дербес компьютердің ішкі құрылғыларын ажыратады; - дербес компьютердің сыртқы құрылғыларын ажыратады. ҚБ: гигабайт /3балл/ (Т) 3-тапсырма. «Wordwall» әдісі Компьютердің құрылғыларын табыңыз.
Дескриптор: - компьютердің құрылғыларын есіне түсіреді; - компьютердің құрылғыларын табады; - компьютердің құрылғыларын белгілеп көрсетеді; ҚБ: гигабайт /5балл/ (Ө) 4-тапсырма. «ZipGrade» әдісі 1.Компьютердің ең негізгі құрылғысы қандай? А.Жүйелік блок В.Монитор С.Пернетақта Д.Тінтуір 2. Шығару құрылғысын көрсетіңіз. А.Микрофон В. Плоттер С.Модем Д.Web-камера 3.Шинаның негізгі неше түрі бар? А.2 В.1 С.3 Д.4 4.Компьютердің миы деп қай құрылғаны айтады? А.Слоттар В.Шиналар С.Жедел жад Д.Процессор 5.Кітапта компьютердің негізгі қанша түрі берілген? А.4 В.6 С.4 Д.3 Дескриптор: - сұрақтарға дұрыс жауап береді; -бланка толтырады. ҚБ: гигабайт /5балл/ |
Оқушылар. топта сұрақтарға жауап береді. 1. сенімділігі,толықтылығы,өзектілігі,құндылығы,объективтілігі,түсініктілігі. 2. Жеке,ортақ,аралас,қоғамдық. 3. dropbox.com, Microsoft Office, MO 365. 4. түсіндіру, мазмұндау. 5. Мағынасы жоқ хабарлар ағыны. 6. көру,есту,иіс, дәм,сипап сезу. Постер жасап, оны қорғайды. 1-тапсырманы орындайды. 2-тапсырманы орындайды. 3-тапсырманы орындайды. 1.модем 2.принтер 3.жад 4.пернетақта 5.колонка 6.планшет 7.микрофон 8.монитор 9.процессор 10.ноутбук 11.тінтуір 12.сканер 13.слот 14.шина 15.компьютер 4- тапсырманы орындайды. 1.А 2.В 3.С 4.Д 5.В |
гигабайт 2 балл
гигабайт 2 балл
гигабайт 3 балл
гигабайт 5 балл
гигабайт 5 балл |
Үлестірмелі қағаздар
Оқулық,А3,фломастер, стикер Үлестірмелі қағаздар
Үлестірмелі қағаздар
Үлестірмелі қағаздар
Үлестірмелі қағаздар
|
|
Сабақтың соңы 5-7 минут |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалау және рефлексия ұйымдастырады. «fyrebox.com»бағдарламасы арқылы әр оқушы жеке орындап кері байланыс орнатады. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.1, «Үй тапсырмасы» 26-бет. Тақырып таңдап жұпта бірлесе жоба дайындау |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
























