|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
18.04.2025 жыл |
||||
|
Сынып: |
9 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөйлем.Сөйлем мүшелері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.6.6. біріңғай мүшелердің интонациясы, тыныс белгілері |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы сөйлемнің түрлерін ажыратып, олардың ерекшеліктерін түсінеді. Етістік шақтары мен есімдіктің мағынасын сөйлем ішінде таниды. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
- Сөйлем түрлерін
дұрыс анықтайды |
||||
|
Құндылықтар |
Өзара құрмет, жауапкершілік, ұлттық тәрбие |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу, көңіл-күй сұрау Жаңа тақырыпты түсіндіреді Төмендегі сөйлемдерді оқып, оларды талдаңыз. Әр сөйлемнің тұрақты мүшелерін анықтаңыз (бастауыш, баяндауыш, толықтауыш, анықтауыш, пысықтауыш).
Төмендегі сөйлемдерді толықтырыңыз. Сөйлем мүшелерін дұрыс орналастырып, толық, мағыналы сөйлемдер құрастырыңыз.
"Бағдаршам" әдісі
арқылы оқушылардың түсінгенін тексереді |
Сәлемдеседі Тыңдайды, жазып алады - Мәтіннен сөйлем түрлерін табады, өз мысалдарын келтіреді - Кері байланыс береді: не үйренді, не қиын болды |
Бас бармақ арқылы
Жұлдызшалар арқылы Смайликтер арқылы |
Презентация, жұмыс парақшалары, тақта, маркер Дәптермен жұмыс |
|
|
Пәні: |
Қазақ тіл |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
24..04.2025 ж |
||||||
|
Сынып: |
9 |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөйлемнің біріңғай мүшелері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.6.2. біріңғай мүшелі сөйлемдер құрастыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы сөйлем мүшелерін дұрыс ажыратып, әр мүшенің қызметін түсінеді. Әр түрлі сөз таптарын анықтап, оларды сөйлемде қолдануды үйренеді. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Құндылықтар |
Өзара құрмет, ұжымдық жұмыс, жауапкершілік, білімге деген құштарлық |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
|
- Оқушы сәлемдесу арқылы
сабаққа дайындайды.
Жаңа тақырыпты түсіндіреді:
сөйлемнің біріңғай мүшелерінің анықтамасы мен әр мүшенің
қызметі. Өлеңді оқы Қызғалдақ қызыл арай қырмызы бел, Салқын тау, саялы көл, самалды жел, Қой қоздап, ешкі лақтап, сиыр туып, Мәз – мәйраи зор мереке – жаздағы жел. Инелік шыбын - шіркей, құрт – құмырсқа, Бәрі де кірісіпті зор жұмысқа, Бал ара гүлге қонып, балын теріп, Өзінше әрқайсысы етіп нұсқа
Бала кезімде әжеммен бірге қонаққа жиі баратынмын. Жарысқазан, шілдехана,бесікке салу, тұсаукескер,тоқымқағар сияқты той – томалақтардан әжем қалмайтын. Бір ғажабы – қай үйге қонаққа барсам да, ылғи құлақ житінмін. Әже дедім бір күні шыдай алмай, - Маған неге ылғи құлақ ұстата береді? Ата-бабамның салты солай. Үлкендердің жас балаға құлақ беретін себебі, жақсы сөзге құлағы түрік болсын, айтқанды тыңдап өссін дейді. Мәтіннің бірінші бөлігін көшіріп жаз. Біріңғай мүшесі бар сөйлемді тап.
Бүгінгі сабақ ұнадыма? Не түсіндің?
|
Сәлемдеседі,
көңіл-күй сұрағы арқылы сабаққа дайындалады.
Жаңа тақырыпты
тыңдайды және жазып алады.
Тапсырмаларды орындайды: сөйлем мүшелерін табады, олардың сұрақтарын қояды.
Тапсырмаларды орындайды: сөйлем мүшелерін табады, олардың сұрақтарын қояды.
Оқушы параққа немесе смайлик арқылы сабақ ұнады бәрін түсіндім деп күлген иә көңілді смайлик таңдайды . |
Смайлик арқылы
Бағдаршам арқылы
Бас бармақ арқылы
|
Презентация, жұмыс парақшалары, маркерлер, тақта |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сынып ктп кмж
9 сынып ктп кмж
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
18.04.2025 жыл |
||||
|
Сынып: |
9 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөйлем.Сөйлем мүшелері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.6.6. біріңғай мүшелердің интонациясы, тыныс белгілері |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы сөйлемнің түрлерін ажыратып, олардың ерекшеліктерін түсінеді. Етістік шақтары мен есімдіктің мағынасын сөйлем ішінде таниды. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
- Сөйлем түрлерін
дұрыс анықтайды |
||||
|
Құндылықтар |
Өзара құрмет, жауапкершілік, ұлттық тәрбие |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Сәлемдесу, көңіл-күй сұрау Жаңа тақырыпты түсіндіреді Төмендегі сөйлемдерді оқып, оларды талдаңыз. Әр сөйлемнің тұрақты мүшелерін анықтаңыз (бастауыш, баяндауыш, толықтауыш, анықтауыш, пысықтауыш).
Төмендегі сөйлемдерді толықтырыңыз. Сөйлем мүшелерін дұрыс орналастырып, толық, мағыналы сөйлемдер құрастырыңыз.
"Бағдаршам" әдісі
арқылы оқушылардың түсінгенін тексереді |
Сәлемдеседі Тыңдайды, жазып алады - Мәтіннен сөйлем түрлерін табады, өз мысалдарын келтіреді - Кері байланыс береді: не үйренді, не қиын болды |
Бас бармақ арқылы
Жұлдызшалар арқылы Смайликтер арқылы |
Презентация, жұмыс парақшалары, тақта, маркер Дәптермен жұмыс |
|
|
Пәні: |
Қазақ тіл |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||
|
Күні: |
24..04.2025 ж |
||||||
|
Сынып: |
9 |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөйлемнің біріңғай мүшелері |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.6.2. біріңғай мүшелі сөйлемдер құрастыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы сөйлем мүшелерін дұрыс ажыратып, әр мүшенің қызметін түсінеді. Әр түрлі сөз таптарын анықтап, оларды сөйлемде қолдануды үйренеді. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||
|
Құндылықтар |
Өзара құрмет, ұжымдық жұмыс, жауапкершілік, білімге деген құштарлық |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
|
- Оқушы сәлемдесу арқылы
сабаққа дайындайды.
Жаңа тақырыпты түсіндіреді:
сөйлемнің біріңғай мүшелерінің анықтамасы мен әр мүшенің
қызметі. Өлеңді оқы Қызғалдақ қызыл арай қырмызы бел, Салқын тау, саялы көл, самалды жел, Қой қоздап, ешкі лақтап, сиыр туып, Мәз – мәйраи зор мереке – жаздағы жел. Инелік шыбын - шіркей, құрт – құмырсқа, Бәрі де кірісіпті зор жұмысқа, Бал ара гүлге қонып, балын теріп, Өзінше әрқайсысы етіп нұсқа
Бала кезімде әжеммен бірге қонаққа жиі баратынмын. Жарысқазан, шілдехана,бесікке салу, тұсаукескер,тоқымқағар сияқты той – томалақтардан әжем қалмайтын. Бір ғажабы – қай үйге қонаққа барсам да, ылғи құлақ житінмін. Әже дедім бір күні шыдай алмай, - Маған неге ылғи құлақ ұстата береді? Ата-бабамның салты солай. Үлкендердің жас балаға құлақ беретін себебі, жақсы сөзге құлағы түрік болсын, айтқанды тыңдап өссін дейді. Мәтіннің бірінші бөлігін көшіріп жаз. Біріңғай мүшесі бар сөйлемді тап.
Бүгінгі сабақ ұнадыма? Не түсіндің?
|
Сәлемдеседі,
көңіл-күй сұрағы арқылы сабаққа дайындалады.
Жаңа тақырыпты
тыңдайды және жазып алады.
Тапсырмаларды орындайды: сөйлем мүшелерін табады, олардың сұрақтарын қояды.
Тапсырмаларды орындайды: сөйлем мүшелерін табады, олардың сұрақтарын қояды.
Оқушы параққа немесе смайлик арқылы сабақ ұнады бәрін түсіндім деп күлген иә көңілді смайлик таңдайды . |
Смайлик арқылы
Бағдаршам арқылы
Бас бармақ арқылы
|
Презентация, жұмыс парақшалары, маркерлер, тақта |
|||
шағым қалдыра аласыз

















