ЖЕТІСУ ОБЛЫСЫ КЕРБҰЛАҚ АУДАНЫ ҚАСПАН ОМ МДШО КММ
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның демографиялық саясаты
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Карымбаева Г.М. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Қазақ тілі, 9-сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім атауы: |
V бөлім. Отбасы және демография лық өзгеріс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның демографиялық саясаты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
9.2.2.1 қазақ тілі стильдері мен шешендік сөздің түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану. 9.4.4.2 салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
- қазақ тілі стильдерін біледі, шешендік сөздің түрлерін тілдік құралдар арқылы таниды - салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата біледі, түрлендіріп қолданады. ЕББҚ (3-топ ,тілді нашар түсінетін,оқыту тілінде сөйлемейтін) мұғалімнің көмегімен қазақ стильдерін ажыратады,тілдік құралдар арқылы таниды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру 1.Оқушылармен амандасып, психологиялық жағымды ахуалды «Қол қимыл» әдісімен ұйымдастырамын. Шарты: Миымыздың екі бөлігі де жақсы жұмыс жасау үшін арнайы қолмен жаттығу жасату (биологиямен байланыс) Топқа бөлу: «Шылаулар» (салаласта кездесетін шылаулар арқылы бөлу) 1-топ Және,әрі, да,де,себебі,сондықтан 2-топ Бірақ,дегенмен,сол,соншалық |
Оқушылар амандасады , әдістің шартымен танысады, жаттығу жасайды.Жағымды психологиялық ахуал орнайды.
Оқушылар шылаулар түрлері жазылған қима қағаздар бойынша топқа бөлінеді
|
Ауызша мадақтау арқылы қолдау көрсетемін |
Қима қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
мин |
Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында «Тарсия пазлдары» әдісімен өткіземін. Әдістің нұсқаулығымен таныстырамын . Шарты: Берілген пазл қиындыларын берілген тапсырмалардың сұрақтарының жауаптарымен сәйкестендіріп біріктіру. 1.1-топ Ыңғайлас салалас,себеп-салдар салалас 2-топ Қарсылықты салалас, түсіндірмелі салалас (9 сұрақ әзірлеу,әр топ өзінің тобының тақырыбына қатысты қорғайды,бірақ барлық пазлдарды біріктіреді) |
Әдістің шартымен танысады, Пазлды біріктіреді,қорғайды,тексереді |
ҚБ 8-9 – Тамаша! 5-7 - Жарайсың! 3-4 – Талпын! 1-2 - Сенің де қолыңнан келеді,ұмтыл! |
Қима қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33мин мин |
Ойқозғау Сурет бойынша тақырыпты болжау. (демография туралы сұрақтармен пысықтау)
1.Демография д/не? 2.Негізін салушы кім? 3.Қазақстандағы алғашқы демографиялық зерттеулерді бастаған кім?
Сабақтың тақырыбымен таныстыру,мақсатын айту. Дәптерді ашып,тақырыпты жазу. (Конституцияның бабында жазылған үзінді тақтадан көрсету Елдің басты қазынасы-халық) Қазақстан Республикасының Конституциясы
I бөлім 1-бап
3-бап
(тарихпен байланыс) Бейнеролик көрсету 1.1897-1913 жылдар аралығында мұндағы халық саны қоныс аударған орыс,украин,беларусь, татар, ұйғыр,дүнген т.б. шет жұрттықтар есебінен 1 264,0 мың адамға көбейген.
2.1930 жылдан кейін елімізге сырт өлкеден халық толассыз келумен болды. 1937 жылдан алғашқылардың бірі болып Қиыр Шығыстан корейлер көшірілді.
3.Жер аумағы бойынша Қазақстан 9-орында тұр, халық саны бойынша 62-орында (16.11.2023ж- 20 000 000)
(географиямен байланыс)
Жер аумағы үлкен болғанымен,Қазақстан халық сирек қоныстанған елге жатады.Оның аумағының 1 км2-қа 5,4 адамнан келеді. Қазақстанның демографиялық саясаты:
|
Суретке қарап тақырыпты болжайды, сұрақтарға жауап береді. Дәптерге күнді,тақырыпты жазады Күнді жазады,тақырып пен оқу мақсатымен танысады. Конституция бабымен танысады. Оқушылар мәліметтермен танысады Оқушылар пәндермен байланыстырып айтады |
Оқушыларға мадақ сөздермен қолдау көрсетемін. «Керемет!» «Жарайсың!» «Жақсы!» Оқушыларға мадақ сөздермен қолдау көрсетемін. «Керемет!» «Жарайсың!» «Жақсы!» |
АКТ АКТ https://www.youtube.com/watch?v=yg1NbZ6LCdg&ab_channel=ARLIKE
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Карымбаева Гулнар МырзагалиевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 9-сынып Қазақ тілі Қазақстанның демографиялық саясаты,қмж
Тақырып бойынша 11 материал табылды
9-сынып Қазақ тілі Қазақстанның демографиялық саясаты,қмжМатериал туралы қысқаша түсінік
9-сынып Ашық сабақ Қазақ тілі Қазақстанның демографиялық саясаты,қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы ЖЕТІСУ ОБЛЫСЫ КЕРБҰЛАҚ АУДАНЫ ҚАСПАН ОМ МДШО КММ Қысқамерзімді жоспар Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның демографиялық саясаты
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















