|
Бөлім тақырыбы: Әлемдегі қақтығыстар және бейбітшілік |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты -жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан – бейбітшілік пен ынтымақтастық жаршысы |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.4.1 эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, көтерілген мәселе бойынша екіжақты пікірді немесе жағдаятты талқылау, біреуіне таңдау жасап, өз ойын дәлелдеп жазу (аргументативті эссе) 9.4.4.4 аралас құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, қолдану. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
«Қазақстан – бейбітшілік пен ынтымақтастық жаршысы» тақырыбында ой қозғап, талқылап, аргументативті эссе жазу. Эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, көтерілген мәселе бойынша екіжақты пікірді немесе жағдаятты талқылау, біреуіне таңдау жасап, өз ойын дәлелдеп жазу; аралас құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, қолдану. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәннің лексикасы мен терминологиясы: БҰҰ, Қазақстан, қауіпсіздік, «халықаралық бейбітшілік пен қауіпсіздіктің басты жауап», жаһандық проблемалар, тұрақты және қауіпсіз әлем. Диалог пен жазба жұмыстарындағы тілдік қолданыс: - Менің ойымша..., - Ең алдымен.., - Әйтсе де, ... - Қысқасын айтқанда,... |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) Бұл сабақ оқушыларды қазақ театр мәдениетін сақтауға үйретеді |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих , әдебиет |
|||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқылым мәтінімен жұмыс жүргізе біледі. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін!» тренингі ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ Оқушылар төменде берілген суретті басшылыққа алып, тірек сөздер мен сөз оралымдарын қолданып, тақырып туралы пікірлеседі.
Оқылым мәтінін пайдаланып, «Әлемдегі бейбітшіліктің Қазақстан үшін орны қандай?» деген сұрақ төңірегінде сұхбаттасыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар төменде берілген суретті басшылыққа алып, тірек сөздер мен сөз оралымдарын қолданып, тақырып туралы пікірлеседі. Оқылым мәтінін пайдаланып, «Әлемдегі бейбітшіліктің Қазақстан үшін орны қандай?» деген сұрақ төңірегінде сұхбаттасады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
Тақырыпқа қажетті сұрақтар 20.mp3 |
||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Грамматикалық тақырып бойынша жұмыс жүргізеді.
Аралас құрмалас сөйлемнің жасалуын еске түсіреді. Аралас құрмалас сөйлемдерді қатыстырып, «Әлемдегі бейбітшіліктің Қазақстан үшін орны қандай?» тақырыбында аргументативті эссе жазыңдар. Эссе көлемі 150 сөз. Бағалау критерийі:
ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН 4-тапсырма. |
Грамматикалық тақырып бойынша жұмыс жүргізеді. Аралас құрмалас сөйлемнің жасалуын еске түсіреді. Аралас құрмалас сөйлемдерді қатыстырып, «Әлемдегі бейбітшіліктің Қазақстан үшін орны қандай?» тақырыбында аргументативті эссе жазыңдар. Эссе көлемі 150 сөз.
Оқушылар жазған эсселерін «Автор орындығында» оқиды. |
Топаралық бағалау. Әр топ дайын бағалау критерийі бойынша бір-бірін бағалап шығады.
ҚБ
|
www.youtube.com |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексиялық эссе Оқушылар төмендегі сөз оралымдарын қолданып, сабақта туындаған ойларын тұжырымдайды:
Қысқасын айтқанда, .................деген шешімге келдік. |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9-сынып "Қазақстан-бейбітшілік пен ынтымақтастық жаршысы" тақырыбы
9-сынып "Қазақстан-бейбітшілік пен ынтымақтастық жаршысы" тақырыбы
|
Бөлім тақырыбы: Әлемдегі қақтығыстар және бейбітшілік |
Мектеп: |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты -жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан – бейбітшілік пен ынтымақтастық жаршысы |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.4.1 эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, көтерілген мәселе бойынша екіжақты пікірді немесе жағдаятты талқылау, біреуіне таңдау жасап, өз ойын дәлелдеп жазу (аргументативті эссе) 9.4.4.4 аралас құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, қолдану. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
«Қазақстан – бейбітшілік пен ынтымақтастық жаршысы» тақырыбында ой қозғап, талқылап, аргументативті эссе жазу. Эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, көтерілген мәселе бойынша екіжақты пікірді немесе жағдаятты талқылау, біреуіне таңдау жасап, өз ойын дәлелдеп жазу; аралас құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, қолдану. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәннің лексикасы мен терминологиясы: БҰҰ, Қазақстан, қауіпсіздік, «халықаралық бейбітшілік пен қауіпсіздіктің басты жауап», жаһандық проблемалар, тұрақты және қауіпсіз әлем. Диалог пен жазба жұмыстарындағы тілдік қолданыс: - Менің ойымша..., - Ең алдымен.., - Әйтсе де, ... - Қысқасын айтқанда,... |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) Бұл сабақ оқушыларды қазақ театр мәдениетін сақтауға үйретеді |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих , әдебиет |
|||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқылым мәтінімен жұмыс жүргізе біледі. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін!» тренингі ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ Оқушылар төменде берілген суретті басшылыққа алып, тірек сөздер мен сөз оралымдарын қолданып, тақырып туралы пікірлеседі.
Оқылым мәтінін пайдаланып, «Әлемдегі бейбітшіліктің Қазақстан үшін орны қандай?» деген сұрақ төңірегінде сұхбаттасыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар төменде берілген суретті басшылыққа алып, тірек сөздер мен сөз оралымдарын қолданып, тақырып туралы пікірлеседі. Оқылым мәтінін пайдаланып, «Әлемдегі бейбітшіліктің Қазақстан үшін орны қандай?» деген сұрақ төңірегінде сұхбаттасады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
Тақырыпқа қажетті сұрақтар 20.mp3 |
||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Грамматикалық тақырып бойынша жұмыс жүргізеді.
Аралас құрмалас сөйлемнің жасалуын еске түсіреді. Аралас құрмалас сөйлемдерді қатыстырып, «Әлемдегі бейбітшіліктің Қазақстан үшін орны қандай?» тақырыбында аргументативті эссе жазыңдар. Эссе көлемі 150 сөз. Бағалау критерийі:
ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН 4-тапсырма. |
Грамматикалық тақырып бойынша жұмыс жүргізеді. Аралас құрмалас сөйлемнің жасалуын еске түсіреді. Аралас құрмалас сөйлемдерді қатыстырып, «Әлемдегі бейбітшіліктің Қазақстан үшін орны қандай?» тақырыбында аргументативті эссе жазыңдар. Эссе көлемі 150 сөз.
Оқушылар жазған эсселерін «Автор орындығында» оқиды. |
Топаралық бағалау. Әр топ дайын бағалау критерийі бойынша бір-бірін бағалап шығады.
ҚБ
|
www.youtube.com |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексиялық эссе Оқушылар төмендегі сөз оралымдарын қолданып, сабақта туындаған ойларын тұжырымдайды:
Қысқасын айтқанда, .................деген шешімге келдік. |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















