Материалдар / 9 сынып қмж
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

9 сынып қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қазан 2018
3192
31 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 25-26.10 2018Сабақ №16Пәні: Қазақстан тарихыСыныбы: 9 б, в - 9 а, ә
ТақырыбыҚазақстан ЖЭС жылдарында (1921-1925 жж.)
Сабақтың мақсатыОқушылар бойында Қазақстан ЖЭС жылдарында (1921-1925 жж.) тақырыбында білім, білік дағдыларын дамыту
Тілдік мақсат

Ұғым сөздермен жұмыс жасауға үйрету. Ұғым сөздердің орыс және ағылшын тіліндегі жазылуы мен айтылуын білдіру
Енгізілген модульдерСыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Күтілетін нәтижелерҚазақстанның ЖЭС жылдарындағы (1921-1925 жж.) саяси және әлеуметтік өмірі жайлы білімді меңгереді, «Болжамға алу стратегиясы» арқылы білім, білік қабілеттері артады
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдерДөңгелек үстел, болжамға алу стратегиясы, сергіту сәті, топтық жұмыс, «Графити» әдісі, кері байланыс: екі жұлдыз, бір тілек
Сабақтың барысыУақытыМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іc-әрекетіРесурстар
І. Кіріспе



Топқа бөлу
1 минут

1 минут
Психологиялық дайындық: көздерін жұмғызып, сабақта отырғандарын сезіндіру, жақсы нәрсе ойлауОқушыларға суреттерді алуды ұсыну, сәйкес келген суреттер негізінде 4 топқа бөлінуді айтуБүгінгі күннің жағымды сәттерін еске түсіреді

Қолдарындағы бірдей суреттер бойынша 4 топқа бөлінеді
Глоссарий



Түрлі-түсті суреттер
Үй тапсырмасын сұрау



5 минутБолжамға алу стратегиясы: болған оқиғаның басын жазып, оны ары қарай жалғастыруды сұрау (термин сөздер және жылдар сөйлейді» тақырыбы негізінде)Болып өткен оқиғалардың жалғасын А 3 парағына толықтырып орындайдыА 3 парағы
Сергіту сәті2 минут Би терапиясы: "Біз билейміз" тақырыбындағы мультфильмдік бейнероликті интерактивті тақтада қойылым ретінде ұйымдастыруІс - қимылдарды орындайды

Интербелсенді тақта
ІІ. Жаңа сабаққа кіріспе5 минут«Дөңгелек үстел» әдісін пайдалана отырып «Жаңа өмір» сөзі туралы ойларын А 4 парағына жаздыру А 4 парағына «Жаңа өмір» сөзі туралы не ойлайтындарын жазадыА 4 парағы


17 минутТоптағы оқушыларға «Қазақстан ЖЭС жылдарында (1921-1925 жж.)» тақырыбы ішінен тақырыпшаларды бөліп бере отырып, постерде жұмыс жасауын түсіндіру. Жеңіл және күрделі тапсырмалар бойынша жұмыс жасауды тапсыру «Қазақстан ЖЭС жылдарында (1921-1925 жж.)» тақырыбы ішінен тақырыпшаларды бөліп ала отырып, түсінгендерін флипчартқа жазады және оны қорғайды. Жас ерекшеліктеріне қарай жұмыстар атқарадыФлипчарт, маркер,
ІІІ. Қорытынды5 минут «Графити» әдісі. Оқушыларға «Жаңа саясат» тақырыбында тапсырма орындадату. Тапсырманы орындайды, постерлерін кейінгі топтарға ұсынады, өз кезегінде басқа топтар қамтымай кеткен мәселелерді жазадыФлипчарт, маркер
IV. Кері байланыс2 минутЕкі жұлдыз, бір тілек жазуларын өтінуБүгінгі сабақтан алған білімдері мен көңіл күйлерін стикерге жазып, смайликті постерге іледіСтикер, смайликті постер
Үйге тапсырма1 минутЭссе жазып келуді тапсыруЭссе жазып келу керектігін дәптерлеріне түртіп аладыГлосссарий
Бағалау кезеңі1 минутФормативтік бағалау жүргіземін Өз білімін алған бағаларымен теңестіріп отырадыБағалау парағы








Қысқа мерзімді жоспарКүні: 21-22-24.10.2014Сабақ №15Пәні: Қазақстан тарихыСыныбы: 9в,а,ә,б

Сабақтың тақырыбыҚазақстандағы 1926-1941 жылдардағы индустрияландыру
Сабақтың мақсатыҚазақстандағы 1926-1941 жылдардағы индустрияландыру тақырыбындағы білім, білік қабілеттерін арттыру
Енгізілген модульдерСын тұрғысынан ойлау, оқытуды басқару және көшбасшылық, оқытуды үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану, талантты және дарынды балалармен жұмыс
Күтілетін нәтижелерҚазақстандағы 1926-1941 жылдардағы индустрияландыру туралы түсініктері қалыптасады. Өзіндік ізденіс, өзін-өзі реттеу, постермен жұмыс жасау, бірін-бірін құрметтеуге, бағалауға үйренеді
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдерОй тастау әдісі, топқа бөлу, «Автор орындығы» стратегиясы, джигсо әдісі, кері байланыс: БББ әдісі.
Сабақтың барысыУақытыМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекетіРесурстар, көрнекі құралдар
І. Кіріспе



Топқа бөлу
2 минут



2 минут
Психологиялық дайындық: бүгінгі күннің жағымды сәтін еске түсіруін айтуТопқа бөліну себебі мен топ ережесін айту. Геометриялық фигураларды таңдауды ұсынуБүгінгі күннің жағымды сәттерін еске түсіреді

4 топқа бөлінеді, топ ережесін жазады

Глоссарий



А 4 парағы
Үй тапсырмасын пысықтау





8 минутГлоссарийді негізге алу арқылы ой тастау әдісі: азық-түлік салығы, жалдамалы еңбек, сауданың кеңеюі, РК(Б)П Х съезі сөздері арқылы ой тастау«Автор орындығы»:оқушылардың топаралық қойылған сұрақтарын реттеуҮй тапсырмасы бойынша жинақтаған білімдерін қағазға түсіреді, глоссариға жазып қорғайдыБір-біріне сұрақтар қойып, жауабын тыңдайдыГлоссарий







Маркер
ІІ. Негізгі бөлім.Жаңа сабақтың тұсаукесері3 минут«Дөңгелек үстел» әдісі бойынша, «өнеркәсіп» сөзіне анықтама жаздыруОқушылар «өнеркәсіп» сөзіне анықтама жазып, қағазға түсіреді, әр топ көшбасшысы жазған ойларын оқып бередіА 4 парағы
Жаңа сабақ 16«Джигсо» әдісі бойынша оқушыларға «Қазақстандағы 1926-1941 жылдардағы индустрияландыру» тақырыбы негізінде жұмыс жасауға жағдай жасау, тақырыпшалар негізінде жұмыстарды бөліп беру, бағалау туралы бағыт-бағдар беру

Әр топқа берілген тақырыпшалар топта талқыланып, келесі топтарға барып түсіндіреді. Өз кезегінде басқа топтағылар да осылай бір-біріне түсіндіреді. Кейіннен топтық бағалау жүргізеді Оқулықтар
Сергіту сәті2 минутЛогикалық ойын «Аңшы, ханшайым, арыстан», ұйымдастыру, жүргізу Екі топқа бөлініп, қай топ алғыр екендігін анықтайды.Ойын ережесі (слайд)










ІІІ. Қорытынды4 минутАлған білімдерін тиянақтау мақсатында миға шабуыл әдісі арқылы диалогтік қарым-қатынас жасауына нұсқау беруСұрақ-жауап арқылы бір-бірімен диалогтік қарым-қатынас жасайдыСауалнама
IV. Кері байланыс2 минутКері байланыс: Б.Б.Б. стратегиясын түсіндіріп, өтілген сабақ бойынша түсінгендерін стикерге жазып, смайликті постерге ілуін ұйымдастыруБ.Б.Б. стратегиясы бойынша сабақ нәтижесі мен көңіл күйлері жайлы түсініктерін жазып тақтаға іледіСтикер, смайликті постер
Үйге тапсырма1 минутДеңгейлік тест тапсырмаларын орындауға нұсқау беруҮш деңгейлік тапсырма орындап келуін түсінедіДеңгейлік тест жинақтамасы
Бағалау кезеңі2 минутФормативтік бағаны өзім қоямынӨз білімін алған бағаларымен теңестіріп отырадыБағалау парағы








Қысқа мерзімді жоспарКүні: 23-24-25.10.2014Сабақ №16Пәні: Қазақстан тарихыСыныбы: 9в,ә,а,б

Сабақтың тақырыбыИндустрияландырудың жетістіктері
Сабақтың мақсатыИндустрияландырудың жетістіктері жайлы оқушылар бойында білімдерін қалыптастыру
Енгізілген модульдерСын тұрғысынан ойлау, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, талантты және дарынды балалармен жұмыс
Күтілетін нәтижелерИндустрияландырудың жетістіктері жайлы білімдері кеңейеді. Өзіндік ізденіс, постермен жұмыс жасау, бірін-бірі құрметтеуге үйренеді
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер«Шаттық шеңбері», топқа бөлу, автор орындығы, POST-IT әдісі (не нәрсе оңай болды? Не нәрсе қиын болды? Не білгіңіз келеді?)
Сабақтың барысыУақытыМұғалімнің іс-әрекетОқушылардың іс-әрекетіРесурстар, көрнекі құралдар
І. Кіріспе





Топқа бөлу
2 минут





2 минут
Ұйымдастыру кезеңі. «Шаттық шеңбері»: шеңбер бойымен тұрғызып, бір-біріне жақсы тілектер айтқызу

Оқушыларды тегі бойынша 4 топқа бөлу

«Шаттық шеңберін» құрып релаксация арқылы смайликті допты бір – біріне бере отырып, ізгі тілектер айтады. Тегі бойынша 4 топқа бөлінедіСмайликті доп



Интербелсенді тақта
Үй тапсырмасын





9 минутАшық тест тапсырмаларын орындату, бір-біріне тексерту, Дұрыс жауабын интербелсенді тақтада шығару«Автор орындығы»: оқушыларға сұрақ қойдыруды ұйымдастыруА 4 парақтары арқылы жауап береді.



А 4 парағымен тест сұрақтарына жауап береді.
А 4 парағы

Интербелсенді тақтаА парағы
ІІ. Жаңа сабаққа кіріспе4 минут«Миға шабуыл» стратегиясын пайдаланып сұрақтар қою, жаңасабақтың мақсатын түсіндіру

Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақтың тақырыбымен танысадыГлоссарий
Жаңа сабақ13 минутФлипчартпен жұмыс орындату. 2 топқа «Зауыттар», 2 топқа «Темір жол, каналдар» сөздері негізінде жұмыс жасату. Екі топтың бір-бірінің қамтымай кеткен жақтарын толтыруын ұйымдастыру2 топ «Зауыттар», 2 топ «Темір жол, каналдар» тақырыбында флипчартта жұмыс жасап, постерлерін қорғайды. Екі топ бір-бірінің қамтымай кеткен жұмыстарын толықтырады, айтып көрсетедіФлипчарт
Сергіту сәті3 минут Би терапиясы: "Біз билейміз" тақырыбындағы мультфильмдік бейнероликті интерактивті тақтада қойылым ретінде ұйымдастыруІс - қимылдарды орындайды

Интербелсенді тақта
ІІІ. Қорытынды 4 минутТоптық бағалау. Топ көшбасшысы бағалау парағына топ мүшелеріне қойған бағаларын хабарлайды, бағаларын талдайды, оқушылардың жұмыстарын бақылау және топ көшбасшысының бағаларын салыстыра отырып қорытынды бағаларды қоюТоп мүшелері өз бағаларымен танысадыБағалау парағы

IV. Кері байланыс2 минутPOST-IT әдісі (не нәрсе оңай болды? Не нәрсе қиын болды? Не білгіңіз келеді?). Сабақтан алған әсерлерін кері байланысы арқылы стикерлерге жаздыруБүгінгі сабақтың жұмыс барысында сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазады.Стикер, смайликті постер
Үйге тапсырма4 минут«Кластер» әдісі: «Индустрияландыру жетістіктері» сөзі негізінде топтастыру жұмысын орындауды ұсынуОқушылар «Индустрияландыру жетістіктері»сөзі бойынша топтастыру жұмысын орындап келедіФлипчарт
Бағалау кезеңі2 минутФормативтік бағаны өзім қоямынӨз білімін алған бағаларымен теңестіріп отырадыБағалау парағы












Қысқа мерзімді жоспарКүні: 28-29-31.10.2014Сабақ №17Пәні: Қазақстан тарихы Сыныбы: 9в,ә,а,б



Сабақтың тақырыбыБақылау жұмысы
Сабақтың мақсатыОқушылардың І тоқсандық білімдерін бақылау жұмысы арқылы тексеріп, бағалау
Үйрену мақсатында бағаны қоса бағалауЖиынтық бағалау
Күтілетін нәтижелерОқушылар өздерінің жинақтаған білімдерін тоқсандық бақылау жұмысын қағазға түсіріп, өз білімдерін көрсетеді
Сабақтың барысыУақытыМұғалімнің іс-әрекетОқушылардың іс-әрекетіРесурстар, көрнекі құралдар
І. Кіріспе







2 минут







Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу



Сәлемдеседі

Бақылау жұмысының сұрақтарымен таныстыру



3 минутТақтаға 2 сұрақтан тұратын бақылау жұмысын жазуОқушылар екі ақ параққабақылау жұмысының сұрақтарын жазадыАқ парақ
1-ші сұрақ16 минут
578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!