9 сынып №37
ДӘІЖО___________
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
«»
КММ
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Интерфаза. Интерфаза
кезеңдері: Gl, S және G2. §30.Интерфаза, оның
кезеңдері.
(Сабақ тақырыбы)
|
Бөлім: |
«Жасушалық цикл» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
25.01 22.01 22.01 |
|
Сыныбы: 9 «а,ә,б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Интерфаза. Интерфаза кезеңдері: Gl, S және G2. §30.Интерфаза, оның кезеңдері. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.2.1 - жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіреді; ЕБҚ ( қабылдауы баяу): сабақтың оқу мақсаты бойынша өз ойын сипаттайды; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Бұрынғы білімін еске түсіру |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сынып тәртібін қадағалау. «Пікірлер жібі» әдісі. Тыңдаушыларға тақырып таныстырылады. Тақырып бойынша әр зерттеу туралы ақпарат жазып, пікірлер жібіне іледі. |
Оқушылар амандасады, сынып тәртібін сақтайды. Дезоксиробонуклеин қышқылы молекуласының құрылысының принципі туралы жиналған ақпаратты барлығы жүріп, оқи алады. |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады. «Керемет!» және т.б |
Интерактивті панель Презентация Биология 9-сынып,Автор: Н.Г.Асанов, А.Р.Соловьева,Б.Т.Ибрагимова . «Атамұра» баспасы 2019ж |
|
Оқушылардың назарын аудару |
«Атаулар мекені» әдісі. Тақырып бойынша термин сөздердер беріледі. Тыңдаушылар қосымша ақпараттан жауаптарын жазу, теориялық білімдерін молайту. |
Тыңдаушылар қосымша ақпараттан жауаптарын жазып, теориялық білімдерін молайтады. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация Биология 9-сынып,Автор: Н.Г.Асанов, А.Р.Соловьева,Б.Т.Ибрагимова . «Атамұра» баспасы 2019ж |
|
Сабақтың мақсатын таныстыру |
Сабақтың оқу мақсаты: 9.2.2.1 - жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіру; Сабақтың мақсаты: жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіреді; |
Жаңа сабақтың оқу мақсатын жазады. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация Биология 9-сынып,Автор: Н.Г.Асанов, А.Р.Соловьева,Б.Т.Ибрагимова . «Атамұра» баспасы 2019ж |
|
Сабақтың ортасы Жаңа тақырыпты таныстыру |
«Бір уақытта 10 идея» әдісі. Тыңдаушылар топта тақырып бойынша ой қозғайды. Әр топқа өз тақырыптары беріледі. 1 топ- «интерфазаның G1сатысы» 2 топ – «интерфазаның S сатысы» 3 топ- «интерфазаның G2 сатысы» |
Әр топ өз тақырыбы бойынша 10 сөйлем жазу керек. Жазылған 10 идеяларын топтар ортаға шығып таныстырады. Қалған топтар ақпаратты түртіп, жазып алады. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация А3 формат қағазы, маркер |
|
Оқушыларға бағыт бағдар беру |
«Айырмашылығы неде?» Оқушыларға үш түрлі сурет көрсету. Үшеуінің арасындағы айырмашылықты анықтауды сұрау. Жауаптарын дəлелдеп отыру. |
Оқушының логикалық ойлау қабілеті дамиды. өз ойын, ой-пікірлерін білдіреді. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация |
|
Практикалық тапсырмалар беру |
«Олимпиада» ойыны. Тақырыптық олимпиада тапсырмалары І.Теориялық тур ІІ.Практикалық тур Жеке жұмыс ҚБ тапсырмалары ҚМЖ қосымшасында орналасқан |
Оқушылар жеке ҚБ тапсырмаларын орындайды. Бір-бірімен пікір алмасады. Ой қозғау жүзеге асады. Оқушылар берілген тапсырманы орындайды. Оқушының логикалық ойлау қабілеті дамиды, өз ойын, ой-пікірлерін білдіреді. |
Жеке жұмыс БЖБ тапсырмаларының дескрипторы ҚМЖ қосымшасында орналасқан. |
Интерактивті панель Презентация Пайдаланған ресурс: https://www.savemyexams.com |
|
Кері байланыс беру |
«Мен не үйрендім?»әдісі. - Мен.......… үйрендім - Мен......… білдім - Мен бұл туралы растауды таптым - - Мені қызықтырды… - Маған ұнады… - маған ұнамады … - Мен үшін ең маңызды болды… |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация |
|
Сабақтың соңы Бағалау |
Жеке тапсырма ЕБҚ тапсырма: «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан тік сызықпен бөлу сұралады. |
Оқушылар мәтінді оқу барысында олар: Бөліктің оң жағына Мәтіндегі қатты әсер еткен тұстарды, үзінділерді жазады. Бөліктің сол жағына Сол әсер еткен үзінділер жайында пікір жазады (нені еске түсіреді, себеп-салдары қандай, қандай сұрақ бар т.б.) |
Дескриптор: - сабақтың оқу мақсаты бойынша өз ойын сипаттайды – 7 балл; |
Интерактивті панель Презентация
Жұмыс дәптері |
|
Білімді игеруді жақсарту және оны тәжірибеге көшіру |
Үйге: §31.Митоз, оның фазалары. |
Білім алушылар келесі тақырыптың тақырыбымен танысады және тірек сызба сызады. Ой қозғау жүзеге асады. |
«Ду қол шапалақ» әдісі арқылы бағалау. «Мадақтау!» «Жарайсың!» |
Биология 9-сынып,Автор: Н.Г.Асанов, А.Р.Соловьева,Б.Т.Ибрагимова . «Атамұра» баспасы 2019ж |
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРҒА ҚОСЫМША
Бұрынғы білімін еске түсіру.
«Пікірлер жібі» әдісі.
Тыңдаушыларға тақырып таныстырылады. Тақырып бойынша әр зерттеу туралы ақпарат жазып, пікірлер жібіне іледі.
§29.Дезоксиробонуклеин қышқылы молекуласының құрылысының принципі.
Оқушылардың назарын аудару.
«Атаулар мекені» әдісі. Тақырып бойынша термин сөздердер беріледі. Тыңдаушылар қосымша ақпараттан жауаптарын жазу, теориялық білімдерін молайту.
|
Кілт сөздер |
Анықтамасы |
|
Жасушалық цикл |
|
|
Интерфаза |
|
|
Хромосома |
|
|
ДНҚ репликациясы |
|
Сабақтың мақсатын таныстыру.
Сабақтың оқу мақсаты:
9.2.2.1 - жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіру;
Сабақтың мақсаты:
жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіреді;
Жаңа тақырыпты таныстыру.
«Бір уақытта 10 идея» әдісі. Тыңдаушылар топта тақырып бойынша ой қозғайды. Әр топқа өз тақырыптары беріледі.
1 топ- « интерфазаның G1сатысы»
2 топ – «интерфазаның S сатысы»
3 топ- «интерфазаның G2 сатысы»
Оқушыларға бағыт бағдар беру.
«Айырмашылығы неде?»
Жүктеу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сынып ҚМЖ, 9.2.2.1 - жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіру;
9 сынып ҚМЖ, 9.2.2.1 - жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіру;
9 сынып №37
ДӘІЖО___________
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
«»
КММ
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Интерфаза. Интерфаза
кезеңдері: Gl, S және G2. §30.Интерфаза, оның
кезеңдері.
(Сабақ тақырыбы)
|
Бөлім: |
«Жасушалық цикл» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
25.01 22.01 22.01 |
|
Сыныбы: 9 «а,ә,б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Интерфаза. Интерфаза кезеңдері: Gl, S және G2. §30.Интерфаза, оның кезеңдері. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.2.1 - жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіреді; ЕБҚ ( қабылдауы баяу): сабақтың оқу мақсаты бойынша өз ойын сипаттайды; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Бұрынғы білімін еске түсіру |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сынып тәртібін қадағалау. «Пікірлер жібі» әдісі. Тыңдаушыларға тақырып таныстырылады. Тақырып бойынша әр зерттеу туралы ақпарат жазып, пікірлер жібіне іледі. |
Оқушылар амандасады, сынып тәртібін сақтайды. Дезоксиробонуклеин қышқылы молекуласының құрылысының принципі туралы жиналған ақпаратты барлығы жүріп, оқи алады. |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады. «Керемет!» және т.б |
Интерактивті панель Презентация Биология 9-сынып,Автор: Н.Г.Асанов, А.Р.Соловьева,Б.Т.Ибрагимова . «Атамұра» баспасы 2019ж |
|
Оқушылардың назарын аудару |
«Атаулар мекені» әдісі. Тақырып бойынша термин сөздердер беріледі. Тыңдаушылар қосымша ақпараттан жауаптарын жазу, теориялық білімдерін молайту. |
Тыңдаушылар қосымша ақпараттан жауаптарын жазып, теориялық білімдерін молайтады. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация Биология 9-сынып,Автор: Н.Г.Асанов, А.Р.Соловьева,Б.Т.Ибрагимова . «Атамұра» баспасы 2019ж |
|
Сабақтың мақсатын таныстыру |
Сабақтың оқу мақсаты: 9.2.2.1 - жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіру; Сабақтың мақсаты: жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіреді; |
Жаңа сабақтың оқу мақсатын жазады. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация Биология 9-сынып,Автор: Н.Г.Асанов, А.Р.Соловьева,Б.Т.Ибрагимова . «Атамұра» баспасы 2019ж |
|
Сабақтың ортасы Жаңа тақырыпты таныстыру |
«Бір уақытта 10 идея» әдісі. Тыңдаушылар топта тақырып бойынша ой қозғайды. Әр топқа өз тақырыптары беріледі. 1 топ- «интерфазаның G1сатысы» 2 топ – «интерфазаның S сатысы» 3 топ- «интерфазаның G2 сатысы» |
Әр топ өз тақырыбы бойынша 10 сөйлем жазу керек. Жазылған 10 идеяларын топтар ортаға шығып таныстырады. Қалған топтар ақпаратты түртіп, жазып алады. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация А3 формат қағазы, маркер |
|
Оқушыларға бағыт бағдар беру |
«Айырмашылығы неде?» Оқушыларға үш түрлі сурет көрсету. Үшеуінің арасындағы айырмашылықты анықтауды сұрау. Жауаптарын дəлелдеп отыру. |
Оқушының логикалық ойлау қабілеті дамиды. өз ойын, ой-пікірлерін білдіреді. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация |
|
Практикалық тапсырмалар беру |
«Олимпиада» ойыны. Тақырыптық олимпиада тапсырмалары І.Теориялық тур ІІ.Практикалық тур Жеке жұмыс ҚБ тапсырмалары ҚМЖ қосымшасында орналасқан |
Оқушылар жеке ҚБ тапсырмаларын орындайды. Бір-бірімен пікір алмасады. Ой қозғау жүзеге асады. Оқушылар берілген тапсырманы орындайды. Оқушының логикалық ойлау қабілеті дамиды, өз ойын, ой-пікірлерін білдіреді. |
Жеке жұмыс БЖБ тапсырмаларының дескрипторы ҚМЖ қосымшасында орналасқан. |
Интерактивті панель Презентация Пайдаланған ресурс: https://www.savemyexams.com |
|
Кері байланыс беру |
«Мен не үйрендім?»әдісі. - Мен.......… үйрендім - Мен......… білдім - Мен бұл туралы растауды таптым - - Мені қызықтырды… - Маған ұнады… - маған ұнамады … - Мен үшін ең маңызды болды… |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Кері байланыс: «Өте жақсы!» «Жақсы!» «Талпын!» |
Интерактивті панель Презентация |
|
Сабақтың соңы Бағалау |
Жеке тапсырма ЕБҚ тапсырма: «Екі түрлі түсініктеме күнделігі» Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан тік сызықпен бөлу сұралады. |
Оқушылар мәтінді оқу барысында олар: Бөліктің оң жағына Мәтіндегі қатты әсер еткен тұстарды, үзінділерді жазады. Бөліктің сол жағына Сол әсер еткен үзінділер жайында пікір жазады (нені еске түсіреді, себеп-салдары қандай, қандай сұрақ бар т.б.) |
Дескриптор: - сабақтың оқу мақсаты бойынша өз ойын сипаттайды – 7 балл; |
Интерактивті панель Презентация
Жұмыс дәптері |
|
Білімді игеруді жақсарту және оны тәжірибеге көшіру |
Үйге: §31.Митоз, оның фазалары. |
Білім алушылар келесі тақырыптың тақырыбымен танысады және тірек сызба сызады. Ой қозғау жүзеге асады. |
«Ду қол шапалақ» әдісі арқылы бағалау. «Мадақтау!» «Жарайсың!» |
Биология 9-сынып,Автор: Н.Г.Асанов, А.Р.Соловьева,Б.Т.Ибрагимова . «Атамұра» баспасы 2019ж |
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРҒА ҚОСЫМША
Бұрынғы білімін еске түсіру.
«Пікірлер жібі» әдісі.
Тыңдаушыларға тақырып таныстырылады. Тақырып бойынша әр зерттеу туралы ақпарат жазып, пікірлер жібіне іледі.
§29.Дезоксиробонуклеин қышқылы молекуласының құрылысының принципі.
Оқушылардың назарын аудару.
«Атаулар мекені» әдісі. Тақырып бойынша термин сөздердер беріледі. Тыңдаушылар қосымша ақпараттан жауаптарын жазу, теориялық білімдерін молайту.
|
Кілт сөздер |
Анықтамасы |
|
Жасушалық цикл |
|
|
Интерфаза |
|
|
Хромосома |
|
|
ДНҚ репликациясы |
|
Сабақтың мақсатын таныстыру.
Сабақтың оқу мақсаты:
9.2.2.1 - жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіру;
Сабақтың мақсаты:
жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіреді;
Жаңа тақырыпты таныстыру.
«Бір уақытта 10 идея» әдісі. Тыңдаушылар топта тақырып бойынша ой қозғайды. Әр топқа өз тақырыптары беріледі.
1 топ- « интерфазаның G1сатысы»
2 топ – «интерфазаның S сатысы»
3 топ- «интерфазаның G2 сатысы»
Оқушыларға бағыт бағдар беру.
«Айырмашылығы неде?»
шағым қалдыра аласыз













