|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер таңдаймыз |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Нышанбаева Қ.К |
|||
|
Күні |
12.10.23ж. |
|||
|
Сынып 9 «А» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің конфигурациясы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1- компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Компьютердің негізгі құрылғыларымен танысу. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Дербес компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларының қызметін анықтау. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Пайдалану және мақсатына қарай компьютер конфигурациясына тұжырым жасау. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Үй тапсырмасын пысықтау «Өкіл» әдісі. 1-топ: «Әлеуметтік желіде ақпарат алмасу». 2-топ: «Плагиат» дегеніміз не? тақырыбында постер жасайды. Топтар бір-бірлеріне келген өкілдерге жұмыстарын түсіндіріп береді. Ауызша мадақтау, ынталандыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Миға шабуыл Дербес компьютердің қандай құрылғыларын білесің? Олар жайлы әңгімеле. Істеп тұрған компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларының техникалық сипаттамаларын қалай білуге болады? Жаңа білім. Мұғалімнің түсіндірмесі бойынша мәтіндік редакторлардың айырмашылығымен таныстырады.
Дескриптор Дербес компьютердің ішкі, сыртқы құрылғыларының қызметін анықтайды. Топтық жұмыс Пайдалану мақсатына қарай компьютерлердің конфигурацияларын таңдаңдар. Мақсатына қарай компьютер құрылғыларының техникалық сипаттамаларын анықтаңдар . Дескриптор Компьютер конфигурациясын дұрыс таңдайды. Жұптық жұмыс Дизайн маманы үшін қажетті компьютердің конфигурациясына құрылғылар таңдап ұсыныңдар. Дескриптор Компьютер конфигурациясының маңыздылығын тұжырымдайды. Оқушылардың жұмыстары қоржынға фишкалар жинау арқылы бағаланады. |
Мұғалімді тыңдайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Фишкалар, қоржын |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Дәптермен жұмыс Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау. 1. Компьютердің қандай түрлері бар? Оларға сипаттама бер. 2. Дербес компьютер дегеніміз не? 3. Компьютердің ішкі құрылғыларына не жатады? Сипатта. 4. Сыртқы құрылғыларға қандай құрылғылар жатады? Сипатта. 5. Компьютерде орнатылған программалық жабдықтармен құрылғылардың сипаттамаларын қалай көруге болады? «БББ кестесі» әдісі. Оқушылар сабақ туралы не білетінін, не білгенін, не білгісі келетінін кестеге жазады. |
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Оқушының дәптерімен жұмыс |
|
Үй тапсырмасы |
Компьютердің конфигурациясы тақырыбында жоба жасау. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9 сынып қмж Компьютердің конфигурациясы
9 сынып қмж Компьютердің конфигурациясы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютер таңдаймыз |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Нышанбаева Қ.К |
|||
|
Күні |
12.10.23ж. |
|||
|
Сынып 9 «А» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің конфигурациясы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1- компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Компьютердің негізгі құрылғыларымен танысу. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Дербес компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларының қызметін анықтау. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Пайдалану және мақсатына қарай компьютер конфигурациясына тұжырым жасау. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Үй тапсырмасын пысықтау «Өкіл» әдісі. 1-топ: «Әлеуметтік желіде ақпарат алмасу». 2-топ: «Плагиат» дегеніміз не? тақырыбында постер жасайды. Топтар бір-бірлеріне келген өкілдерге жұмыстарын түсіндіріп береді. Ауызша мадақтау, ынталандыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Миға шабуыл Дербес компьютердің қандай құрылғыларын білесің? Олар жайлы әңгімеле. Істеп тұрған компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларының техникалық сипаттамаларын қалай білуге болады? Жаңа білім. Мұғалімнің түсіндірмесі бойынша мәтіндік редакторлардың айырмашылығымен таныстырады.
Дескриптор Дербес компьютердің ішкі, сыртқы құрылғыларының қызметін анықтайды. Топтық жұмыс Пайдалану мақсатына қарай компьютерлердің конфигурацияларын таңдаңдар. Мақсатына қарай компьютер құрылғыларының техникалық сипаттамаларын анықтаңдар . Дескриптор Компьютер конфигурациясын дұрыс таңдайды. Жұптық жұмыс Дизайн маманы үшін қажетті компьютердің конфигурациясына құрылғылар таңдап ұсыныңдар. Дескриптор Компьютер конфигурациясының маңыздылығын тұжырымдайды. Оқушылардың жұмыстары қоржынға фишкалар жинау арқылы бағаланады. |
Мұғалімді тыңдайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Фишкалар, қоржын |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Дәптермен жұмыс Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау. 1. Компьютердің қандай түрлері бар? Оларға сипаттама бер. 2. Дербес компьютер дегеніміз не? 3. Компьютердің ішкі құрылғыларына не жатады? Сипатта. 4. Сыртқы құрылғыларға қандай құрылғылар жатады? Сипатта. 5. Компьютерде орнатылған программалық жабдықтармен құрылғылардың сипаттамаларын қалай көруге болады? «БББ кестесі» әдісі. Оқушылар сабақ туралы не білетінін, не білгенін, не білгісі келетінін кестеге жазады. |
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Оқушының дәптерімен жұмыс |
|
Үй тапсырмасы |
Компьютердің конфигурациясы тақырыбында жоба жасау. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














