|
Бөлім:
|
|
Педагогтың
аты-жөні
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
7
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы
|
9B.Verbs -ing/to-infinitive/infinitive without
to and relative
(who/which/where)
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары
|
7.2.1.1 - -ing және to-infinitive формаларын
қолдану арқылы сөйлемдер құрастыру;
7.2.2.1 - infinitive without to қолдану арқылы
сөйлемдер құрастыру;
7.3.3.1 - who/which/where қатысты есімдіктерін
қолдану арқылы сөйлемдер
құрастыру.
|
|
Сабақ
мақсаты
|
-ing және to-infinitive формаларын сөйлемдерде
қолданады;
infinitive without to формасын дұрыс
қолданады;
who/which/where қатыстық есімдіктерін сөйлемдерде
қолданады.
|
|
Құндылықтарға
баулу
|
Оқушыларға ағылшын тілін меңгеру арқылы жаһандық
коммуникацияға қатысу мүмкіндігін беру.
Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы
құндылықтар:
- жасампаздық және
жаңашылдық
|
|
ЖИ
құралдары
|
Quizgecko, Quiz Wizard, Prepai - Мәтін бойынша
тест құрастыру құралы - https://quizgecko.com/
https://app.getquizwizard.com/
https://www.prepai.io/us/
|
|
Бағалау
критерийлері
|
✓ -ing және to-infinitive формаларын дұрыс
қолданады.
✓ infinitive without to формасын дұрыс
қолданады.
✓ who/which/where қатыстық есімдіктерін
сөйлемдерде дұрыс қолданады.
|
|
Тілдік
мақсаттар
|
Оқушылар -ing, to-infinitive, infinitive without
to формаларын және who/which/where қатысты есімдіктерін қолдана
алады.
|
|
Ойлау дағдыларының
деңгейі
|
– қолдану.
|
|
Сабақтың
барысы
|
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты
|
Мұғалімнің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы (7 минут), Ұйымдастыру
кезеңі
Қызығушылықты ояту – (3
минут)
Ширату тапсырмалары – (4
минут)
|
Қызығушылықты ояту:
- Сәлемдесу;
- сыныпты түгелдеу;
- оқушылардың назарын аударту;
- топқа бөлу.
Ширату тапсырмалары:
- Сабақтың мақсаты мен міндеттерін
түсіндіру.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың
мақсатына назар аударады.
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне
қарай, қалыптастырушы бағалау жүргізеді.
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісі арқылы келесі
тапсырмаларға ынталандырады.
|
Компьютер, проектор,
презентация.

|
|
Сабақтың ортасы (28 минут), Жаңа
сабақ
|
Мәтінмен жұмыс (5 минут)
Тапсырма 1: Сөйлемдер құрастыру (5
минут)
Тапсырма 2: Грамматикалық талдау (8
минут)
Тапсырма 3: Шығармашылық тапсырма (10
минут)
|
Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды, қорғауда
белсенділік танытады.
|
Топ динамикасы, қорытындының
сапасы.
|
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары.

|
|
Мәтінмен жұмыс:
Мәтін мазмұнын түсініп, грамматикалық
құрылымдарды ажырату (5 минут).
- Мәтінді түсініп оқу.
- Мәтіннен -ing, to-infinitive, infinitive
without to формаларын табу.
- Сөйлемде олардың қызметін
түсіндіру.
|
Оқушылар мәтінді оқып, грамматикалық құрылымдарды
талдайды.
|
ҚБ «Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау.
|
Мәтін, оқу
құралдары.

|
|
Тапсырма 1: Сөйлемдер құрастыру (5
минут).
- Берілген сөздермен сөйлемдер
құрастыру.
- Сөйлемдерде -ing және to-infinitive формаларын
қолдану.
- Құрастырылған сөйлемдерді топта
талқылау.
|
Оқушылар берілген сөздермен сөйлемдер
құрастырады.
|
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау.
|
Жұмыс дәптері,
қалам.

|
|
Тапсырма 2: Грамматикалық талдау (8
минут).
- Сөйлемдердегі infinitive without to формаларын
табу.
- Сөйлем құрылымын талдау.
- Талдау нәтижелерін сыныпқа
ұсыну.
|
Оқушылар сөйлемдердегі грамматикалық құрылымдарды
талдайды.
|
ҚБ «Ең үздік жауап» әдісімен
бағалау.
|
Грамматикалық кестелер, жұмыс
дәптері.

|
|
Тапсырма 3: Шығармашылық тапсырма (10
минут).
- Берілген суреттерге қатысты сөйлемдер
құрастыру.
- Сөйлемдерде who/which/where қатысты
есімдіктерін қолдану.
- Құрастырылған сөйлемдерді сыныпқа
ұсыну.
|
Оқушылар суреттерге қатысты сөйлемдер
құрастырады.
|
ҚБ «Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау.
|
Суреттер, жұмыс
дәптері.

|
|
Сабақтың соңы (10
минут),
Қорытынды,
Ой толғаныс,
Кері
байланыс
|
Кері байланыс
Жалғастырыңыз:
Маған ... қызықты болды
Бұл ... қиындық туғызды
Осы ... мені
ойландырды
|
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия
жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не
білгенін жазады.
|
Кері байланыстың бар
екендігі.
|

|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай
шыңдау мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді.
|
Оқушылар үй жұмысын
орындайды.
|
Кері байланыстың бар
екендігі.
|
|