|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сабалова Жақсыгүл |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№9сабақ. И,й әріптерінің жазылуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.4.1.2* - у, и, й әріптерінің емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
И,й әріптері бар сөздерді сауатты жазуға үйренеді
|
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту Апта дәйексөзі: «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» /Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 27-жаттығу Сөздерге у әрпін қосып жаз. Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жаз. Тақырыпты ашу «Кері оқы» әдісі («қабмұж»). -Жұмбақ туралы не білесің? -Ол не үшін қажет? – Олардың пайдасы қандай? -Қандай жұмбақ білесің? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 34-жаттығу. Жұмбақ өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең не туралы? Әшекей бұйымдарға тағы нелер жататынын айт. -Суреттегі бұйымдарың қайсысы өлең мазмұнында айтылды? -Қандай сөзінің көмегімен әшекей бұйымдарды сипаттап жаз. -И, й дыбыстарып салыстырып, олардың айырмашылығын айт. 35-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз. И,Й әріптері бар сөздердің астын сыз. Б С Кигендері өңшең тон
ЕБҚ И,й әріптерін көркем жаз. «Нейрожаттығулар» әдісі «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 37-жаттығу И,й әріптері бар сөздерді қатыстырып, жағдаяттан шығып көр. Үлгі: Менің аяқкиімім жоғалды. Оны маған сыйлыққа берген. Табуға көмектесіп жіберіңіздерші. Үй тапсырмасы 36-жаттығу Айжанға көмектес И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсір Ие,ине,икем,ибалы,инабат. Осы сөздерді дәптеріңе жазып кел. ҚЖ: И әрпі бар сөздерді тауып жаз.Ол сөздердің мағынасын айт
|
Амандасып, жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын оқиды Тақырыпты ашады Жұмбақты оқып,шешуін табады Жаттығуды жазып, тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Жағдаяттан шығады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сөздерге у әрпін қосып жазады Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жазады ҚБ: «Көбелек ұстау» әдісі
Дескриптор: Жұмбақ өлеңді мәнерлеп оқиды-1б И,й дыбыстарын салыстырып, айырмашылығын айтады-1б
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б И,Й әріптері бар сөздердің астын сызады-1б
Дескриптор: И, й дыбысы бар сөздерді қатыстырып, хабарландыру жазады-1б Дескриптор: И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсіреді-1б Сол сөздерді дәптерге жазады-1б «Телеграм» әдісі |
суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Кеспе әріптер оқулық
Жұмыс дәптері Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс парағы |
||
Ресурстар:

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 10 сабақ. И,й әріптерінің жазылуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.4.1.2* - у, и, й әріптерінің емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
И,й әріптері бар сөздерді сауатты жазуға үйренеді
|
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту Апта дәйексөзі: «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» /Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 36-жаттығу Айжанға көмектес И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсір Ие,ине,икем,ибалы,инабат. Осы сөздерді дәптеріңе жазып кел. Тақырыпты ашу « Таңда» әдісі Қима парақтарға жазылған сөздердің ішінен и,й әрпі бар сөздерді таңдап алады Жаңа тақырып 38-жаттығу. Өлеңдегі көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып оқы. Неліктен сол әріпті қойғаныңды дәлелде. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 39-жаттығу Есте сақта Планшеттегі сөздерді оқы. Оларды көшіріп жаз. Сый,сыйлық,сыйла,сыйды,тый,тыйым. Ережемен жұмыс жасату ЕБҚ Таудағы жайылым жап-жасыл екен. Жайылым сөзінен й дыбысы бар жаңа сөздер құра. Сергіту сәті Бір, екі, үш Жинап алдық күш. Төрт, бес, алты Біз жазамыз мықты. Дәптерімізді ашайық Көрсетілген үлгіге, Әдемі етіп жазайық! 41-жаттығу Сызба арқылы и,й дыбыстары туралы білетініңді айт. И—дауысты дыбыс, дауыссыздан кейін жазылады й—дауыссыз дбыс, дауыстыдан соң жазылады Үй тапсырмасы 40-жаттығу Өлеңдегі көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жаз. И,й әріптерінің астын сыз Жинады,көйлек,сыйлады. ҚЖ: Диктант И әрпі бар сөздердің астын сыз Менің итім Исамен дос болып алды. Екеуі бірге ойнайды
|
Амандасып, жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын оқиды Тақырыпты ашады Тапсырманы орындайды Сөздерді жазып алады Жаттығуды жазып, тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Ереже құрастырады Үй тапсырмасын алады Диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсіреді Сол сөздерді дәптерге жазады ҚБ: «Планшет» әдісі
Тамаша! Дескриптор: Планшеттегі сөздерді оқиды-1б Ыйжәне одан таралған сөздерде ый жазылатынын біледі-1б
Керемет! Дескриптор: Сызба арқылы и,й дыбыстары туралы білетінін айтады-1б Ереже құрастырады-1б Дескриптор: Өлеңдегі көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жазады-1б И,й әріптерінің астын сызады-1б «Менің көңіл күйім» әдісі |
суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Кеспе әріптер оқулық Жұмыс дәптері Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 11 сабақ. Я әрпінің жазылуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.4.1.1* я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Я әрпінің жазылу емлесін біледі Я әріпі бар сөздерді сауатты жазуға үйренеді
|
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту Апта дәйексөзі: «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» /Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Кубиктер» әдісі
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 40-жаттығу Өлеңдегі көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жаз. И,й әріптерінің астын сыз Жинады,көйлек,сыйлады. Тақырыпты ашу «Уoutube» әдісі Қоян туралы бейнебаян көрсету Қоян туралы өз ойларымен бөліседі Оған сипаттама береді Қоян сөзінде я дыбысы бар екендігі айтылады Жаңа тақырып 43-жаттығу. Мәтінді тыңда Мәтін мазмұнын өз сөзіңмен айтып бер. - Көз, Құлақ, Қол, Аяқ не деп таласқанын айт. -Аяқ сөзінің айтылуы мен жазылуын салыстыр. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 39-жаттығу «Сәйкестендіру» әдісі Әр сұрақтың жауабын жазып, сәйкестендір Ережемен жұмыс жасату ЕБҚ Суреттегі заттардың атын ата және жаз Қоян, сия, қияқ. Сергіту сәті
Шығармашылық тапсырма 46-жаттығу Берілген әріптер қатарында жасырынған сөздерді тауып оқы Шаян, тұяқ,аялдама,қияр,Әсия. Үй тапсырмасы 45-жаттығу Тапсырмаларды орында Сөйлемдерді көркем жаз. Я әрпі бар сөздерді тап. Балқия,Аян. ҚЖ: Я әрпі бар сөздерді ата. Қияр сөзін көркем жаз Қияр туралы білетінің мәліметтеріңмен бөліс. Оның пайдасын дәлелде
|
Амандасып, жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын оқиды Тақырыпты ашады Тапсырманы орындайды Сөздерді жазып алады Жаттығуды жазып, тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Ойын ойнайды Үй тапсырмасын алады Тапсырман орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өлеңдегі көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жазады-1б И,й әріптерінің астын сызады-1б ҚБ: «Планшет» әдісі
Тамаша! Дескриптор: Мәтінді тыңдап, мазмұнын айтады-1б Аяқ сөзінің жазылуын есте сақтайды-1б Дескриптор: Әр сұрақтың жауабын жазып, сәйкестендіреді-1б Дұрыс жауапты таңдай алады-1б
Керемет! Дескриптор: Берілген әріптер қатарында жасырынған сөздерді тауып оқиды-1б Я дыбысы бар сөздерді біледі-1б Дескриптор: Сөйлемдарді көркем жазады-1б Я әрпі бар сөздерді табады-1б
«Менің көңіл күйім» әдісі |
суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Қоян туралы қызықты мәліметтер https://www.youtube.com/watch?v=kxF0fDa7u08 Кеспе әріптер Оқулық
Жұмыс дәптері Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс парағы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№12сабақ. Я әрпінің жазылуы.. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.4.1.1* я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Я әрпінің жазылу емлесін біледі, мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды Тірек сөздермен әңгіме құрастырады |
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту Апта дәйексөзі: «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» /Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 45-жаттығу Тапсырмаларды орында Сөйлемдерді көркем жаз. Я әрпі бар сөздерді тап. Балқия,Аян. Тақырыпты ашу «Мюссенберг» әдісі. Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. ралиащнапигжақсыпывыыкеаннушәбалажпгвпвущпдпщ -Жақсы бала туралы не айта аласың? -Оны қалай ажыратамыз? -Ендеше бүгінгі сабағымызда не істейміз? Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 47-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мәтін кім туралы? Әлия мен Аян туралы Мәтіндегі негізгі ойды анықта Кішіпейілділік,үлкенге құрмет көрсету ЕБҚ Өз ойыңды айт Аян қандай бала? Оны жақсы бала деп айтуға бола ма? Әлия қандай қыз? 48-жаттығу Мәтін мазмұнына сай келетін мақалды көшіріп жаз. Әдепті бала-арлы бала Жұптық жұмыс Дыбыс саны мен әріп саны бірдей емес сөздері бар мақалды тауып көр Ақылды қария-ағып жатқан дария Жазылуы айтылуы жаз. айт. Қария- қариа, дария-дариа Ережемен жұмыс Есіңе сақта! Сөздегі и әрпінен соң а жазылмайды, я әрпі жазылады. Мысалы: мия, тақия, Әлия.. Сергіту сәті Бір, екі, үш Жинап алдық күш. Төрт, бес, алты Біз жазамыз мықты. Дәптерімізді ашайық Көрсетілген үлгіге, Әдемі етіп жазайық! «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 50-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мәтін кейіпкерлерін анықта Кейіпкерлер: атасы мен Алдияр ҚЖ: Әдептілік туралы әңгімелеңдер.Өз бастарыңнан қандай оқиғалар өтті? Үй тапсырмасы 49-жаттығу Берілген тірек сөзді пайдаланып мәтін құрап жаз Сая-әдепті қыз. Ол үлкен кісіге құрмет көрсетпеуді ұят санайды. Сая үлкендерді сыйлайды.
|
Жақсы тілектер тілейді Үй жұмысын оқып береді Тақырыпты ашады Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Ережені жаттайды Жаттығу жасайды Мәтінмен жұмыс жасайды Қосымша жұмыс атқарады Мәтін құрайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сөйлемдарді көркем жазады-1б Я әрпі бар сөздерді табады-1б Қб: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Дескриптор: Мәтіннен мәндес сөздерді табады-1б Мәтін мазмұнына сай келетін мақалды көшіріп жазады-1б
Жарайсыңдар! Дескриптор: Мәтін кейіпкерлерін анықтайды-1б Я әрпі кездесетін сөздерді анықтайды-1б Дескриптор: Берілген тірек сөзді пайдаланып мәтін құрап жазады. Я әрпі кездесетін сөздерді анықтайды.
Тамаша! «Менің көңіл күйім» әдісі |
суреттер Суреттер Жұмыс дәптері оқулық оқулық оқулық
Суреттер Жұмыс дәптері Қимылдар Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері Кері байланыс парағы |
||
Ресурстар:

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№9сабақ. И,й әріптерінің жазылуы
№9сабақ. И,й әріптерінің жазылуы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сабалова Жақсыгүл |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№9сабақ. И,й әріптерінің жазылуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.4.1.2* - у, и, й әріптерінің емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
И,й әріптері бар сөздерді сауатты жазуға үйренеді
|
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту Апта дәйексөзі: «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» /Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 27-жаттығу Сөздерге у әрпін қосып жаз. Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жаз. Тақырыпты ашу «Кері оқы» әдісі («қабмұж»). -Жұмбақ туралы не білесің? -Ол не үшін қажет? – Олардың пайдасы қандай? -Қандай жұмбақ білесің? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 34-жаттығу. Жұмбақ өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең не туралы? Әшекей бұйымдарға тағы нелер жататынын айт. -Суреттегі бұйымдарың қайсысы өлең мазмұнында айтылды? -Қандай сөзінің көмегімен әшекей бұйымдарды сипаттап жаз. -И, й дыбыстарып салыстырып, олардың айырмашылығын айт. 35-жаттығу Жаңылтпашты жатқа жаз. И,Й әріптері бар сөздердің астын сыз. Б С Кигендері өңшең тон
ЕБҚ И,й әріптерін көркем жаз. «Нейрожаттығулар» әдісі «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 37-жаттығу И,й әріптері бар сөздерді қатыстырып, жағдаяттан шығып көр. Үлгі: Менің аяқкиімім жоғалды. Оны маған сыйлыққа берген. Табуға көмектесіп жіберіңіздерші. Үй тапсырмасы 36-жаттығу Айжанға көмектес И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсір Ие,ине,икем,ибалы,инабат. Осы сөздерді дәптеріңе жазып кел. ҚЖ: И әрпі бар сөздерді тауып жаз.Ол сөздердің мағынасын айт
|
Амандасып, жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын оқиды Тақырыпты ашады Жұмбақты оқып,шешуін табады Жаттығуды жазып, тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Жағдаяттан шығады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сөздерге у әрпін қосып жазады Сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жазады ҚБ: «Көбелек ұстау» әдісі
Дескриптор: Жұмбақ өлеңді мәнерлеп оқиды-1б И,й дыбыстарын салыстырып, айырмашылығын айтады-1б
Дескриптор: Жаңылтпашты жатқа жазады-1б И,Й әріптері бар сөздердің астын сызады-1б
Дескриптор: И, й дыбысы бар сөздерді қатыстырып, хабарландыру жазады-1б Дескриптор: И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсіреді-1б Сол сөздерді дәптерге жазады-1б «Телеграм» әдісі |
суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Кеспе әріптер оқулық
Жұмыс дәптері Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс парағы |
||
Ресурстар:

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 10 сабақ. И,й әріптерінің жазылуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.4.1.2* - у, и, й әріптерінің емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
И,й әріптері бар сөздерді сауатты жазуға үйренеді
|
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту Апта дәйексөзі: «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» /Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 36-жаттығу Айжанға көмектес И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсір Ие,ине,икем,ибалы,инабат. Осы сөздерді дәптеріңе жазып кел. Тақырыпты ашу « Таңда» әдісі Қима парақтарға жазылған сөздердің ішінен и,й әрпі бар сөздерді таңдап алады Жаңа тақырып 38-жаттығу. Өлеңдегі көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып оқы. Неліктен сол әріпті қойғаныңды дәлелде. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 39-жаттығу Есте сақта Планшеттегі сөздерді оқы. Оларды көшіріп жаз. Сый,сыйлық,сыйла,сыйды,тый,тыйым. Ережемен жұмыс жасату ЕБҚ Таудағы жайылым жап-жасыл екен. Жайылым сөзінен й дыбысы бар жаңа сөздер құра. Сергіту сәті Бір, екі, үш Жинап алдық күш. Төрт, бес, алты Біз жазамыз мықты. Дәптерімізді ашайық Көрсетілген үлгіге, Әдемі етіп жазайық! 41-жаттығу Сызба арқылы и,й дыбыстары туралы білетініңді айт. И—дауысты дыбыс, дауыссыздан кейін жазылады й—дауыссыз дбыс, дауыстыдан соң жазылады Үй тапсырмасы 40-жаттығу Өлеңдегі көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жаз. И,й әріптерінің астын сыз Жинады,көйлек,сыйлады. ҚЖ: Диктант И әрпі бар сөздердің астын сыз Менің итім Исамен дос болып алды. Екеуі бірге ойнайды
|
Амандасып, жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын оқиды Тақырыпты ашады Тапсырманы орындайды Сөздерді жазып алады Жаттығуды жазып, тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Ереже құрастырады Үй тапсырмасын алады Диктант жазады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: И әрпінен басталатын сөздерді кестеге түсіреді Сол сөздерді дәптерге жазады ҚБ: «Планшет» әдісі
Тамаша! Дескриптор: Планшеттегі сөздерді оқиды-1б Ыйжәне одан таралған сөздерде ый жазылатынын біледі-1б
Керемет! Дескриптор: Сызба арқылы и,й дыбыстары туралы білетінін айтады-1б Ереже құрастырады-1б Дескриптор: Өлеңдегі көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жазады-1б И,й әріптерінің астын сызады-1б «Менің көңіл күйім» әдісі |
суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Кеспе әріптер оқулық Жұмыс дәптері Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 11 сабақ. Я әрпінің жазылуы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.4.1.1* я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Я әрпінің жазылу емлесін біледі Я әріпі бар сөздерді сауатты жазуға үйренеді
|
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту Апта дәйексөзі: «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» /Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Кубиктер» әдісі
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 40-жаттығу Өлеңдегі көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жаз. И,й әріптерінің астын сыз Жинады,көйлек,сыйлады. Тақырыпты ашу «Уoutube» әдісі Қоян туралы бейнебаян көрсету Қоян туралы өз ойларымен бөліседі Оған сипаттама береді Қоян сөзінде я дыбысы бар екендігі айтылады Жаңа тақырып 43-жаттығу. Мәтінді тыңда Мәтін мазмұнын өз сөзіңмен айтып бер. - Көз, Құлақ, Қол, Аяқ не деп таласқанын айт. -Аяқ сөзінің айтылуы мен жазылуын салыстыр. «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 39-жаттығу «Сәйкестендіру» әдісі Әр сұрақтың жауабын жазып, сәйкестендір Ережемен жұмыс жасату ЕБҚ Суреттегі заттардың атын ата және жаз Қоян, сия, қияқ. Сергіту сәті
Шығармашылық тапсырма 46-жаттығу Берілген әріптер қатарында жасырынған сөздерді тауып оқы Шаян, тұяқ,аялдама,қияр,Әсия. Үй тапсырмасы 45-жаттығу Тапсырмаларды орында Сөйлемдерді көркем жаз. Я әрпі бар сөздерді тап. Балқия,Аян. ҚЖ: Я әрпі бар сөздерді ата. Қияр сөзін көркем жаз Қияр туралы білетінің мәліметтеріңмен бөліс. Оның пайдасын дәлелде
|
Амандасып, жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын оқиды Тақырыпты ашады Тапсырманы орындайды Сөздерді жазып алады Жаттығуды жазып, тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Ойын ойнайды Үй тапсырмасын алады Тапсырман орындайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өлеңдегі көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, көшіріп жазады-1б И,й әріптерінің астын сызады-1б ҚБ: «Планшет» әдісі
Тамаша! Дескриптор: Мәтінді тыңдап, мазмұнын айтады-1б Аяқ сөзінің жазылуын есте сақтайды-1б Дескриптор: Әр сұрақтың жауабын жазып, сәйкестендіреді-1б Дұрыс жауапты таңдай алады-1б
Керемет! Дескриптор: Берілген әріптер қатарында жасырынған сөздерді тауып оқиды-1б Я дыбысы бар сөздерді біледі-1б Дескриптор: Сөйлемдарді көркем жазады-1б Я әрпі бар сөздерді табады-1б
«Менің көңіл күйім» әдісі |
суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Қоян туралы қызықты мәліметтер https://www.youtube.com/watch?v=kxF0fDa7u08 Кеспе әріптер Оқулық
Жұмыс дәптері Қимылдар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс парағы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№12сабақ. Я әрпінің жазылуы.. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.4.1.1* я, ю әріптерінің емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Я әрпінің жазылу емлесін біледі, мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды Тірек сөздермен әңгіме құрастырады |
|||||
|
Құндылықтар: Қыркүйек айы:Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Сабақ құндылығы: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту Апта дәйексөзі: «Ақырын жүріп анық бас, еңбегің кетпес далаға!» /Абай/ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 45-жаттығу Тапсырмаларды орында Сөйлемдерді көркем жаз. Я әрпі бар сөздерді тап. Балқия,Аян. Тақырыпты ашу «Мюссенберг» әдісі. Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. ралиащнапигжақсыпывыыкеаннушәбалажпгвпвущпдпщ -Жақсы бала туралы не айта аласың? -Оны қалай ажыратамыз? -Ендеше бүгінгі сабағымызда не істейміз? Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 47-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мәтін кім туралы? Әлия мен Аян туралы Мәтіндегі негізгі ойды анықта Кішіпейілділік,үлкенге құрмет көрсету ЕБҚ Өз ойыңды айт Аян қандай бала? Оны жақсы бала деп айтуға бола ма? Әлия қандай қыз? 48-жаттығу Мәтін мазмұнына сай келетін мақалды көшіріп жаз. Әдепті бала-арлы бала Жұптық жұмыс Дыбыс саны мен әріп саны бірдей емес сөздері бар мақалды тауып көр Ақылды қария-ағып жатқан дария Жазылуы айтылуы жаз. айт. Қария- қариа, дария-дариа Ережемен жұмыс Есіңе сақта! Сөздегі и әрпінен соң а жазылмайды, я әрпі жазылады. Мысалы: мия, тақия, Әлия.. Сергіту сәті Бір, екі, үш Жинап алдық күш. Төрт, бес, алты Біз жазамыз мықты. Дәптерімізді ашайық Көрсетілген үлгіге, Әдемі етіп жазайық! «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту 50-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мәтін кейіпкерлерін анықта Кейіпкерлер: атасы мен Алдияр ҚЖ: Әдептілік туралы әңгімелеңдер.Өз бастарыңнан қандай оқиғалар өтті? Үй тапсырмасы 49-жаттығу Берілген тірек сөзді пайдаланып мәтін құрап жаз Сая-әдепті қыз. Ол үлкен кісіге құрмет көрсетпеуді ұят санайды. Сая үлкендерді сыйлайды.
|
Жақсы тілектер тілейді Үй жұмысын оқып береді Тақырыпты ашады Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Ережені жаттайды Жаттығу жасайды Мәтінмен жұмыс жасайды Қосымша жұмыс атқарады Мәтін құрайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сөйлемдарді көркем жазады-1б Я әрпі бар сөздерді табады-1б Қб: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Дескриптор: Мәтіннен мәндес сөздерді табады-1б Мәтін мазмұнына сай келетін мақалды көшіріп жазады-1б
Жарайсыңдар! Дескриптор: Мәтін кейіпкерлерін анықтайды-1б Я әрпі кездесетін сөздерді анықтайды-1б Дескриптор: Берілген тірек сөзді пайдаланып мәтін құрап жазады. Я әрпі кездесетін сөздерді анықтайды.
Тамаша! «Менің көңіл күйім» әдісі |
суреттер Суреттер Жұмыс дәптері оқулық оқулық оқулық
Суреттер Жұмыс дәптері Қимылдар Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері Кері байланыс парағы |
||
Ресурстар:

шағым қалдыра аласыз





























