|
5 сабақ |
Мектеп: |
|||||||
|
Мерзімі: 02.10-05.10.2023ж |
Мұғалім аты-жөні:Жумашова Ж.Т. |
|||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
қатыспаушылар: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Компьютерлік желілер |
|||||||
|
Осы сабақта жетуге тиіс оқытудың мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.1 желінің өткізу қабілетін анықтау |
|||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы желінің өткізу қабілетін біледі Оқушылардың көпшілігі Ақпараттың жылдамдығын анықтай алады Оқушылардың кейбірі Ақпарат көлемін есептей алады
|
|||||||
|
Дескрипторлар |
Оқушылар:
|
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Желінің өткізу қабілетін түсіндіреді Пәндік лексика және терминология: Желіб сеть қабілетін түсіндіреді |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика тб |
|||||||
|
АКТ пайдалану дағдылары |
MicrosoftPowerPoint презентациямен гиперсілтемемен жұмыс істей алуы; |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Қорлар |
||||||
|
Сабақ басы |
Ортақ орта құру, тақырып пен мақсатты белгілеу: мұғалім сыныпта тақырыпты анықтауға оқушыларға тапсырма орындауын ұсынады. Тақырыпка байланысты суреттер көрсетіледі. Оқушылар қандай қызмет атқаратынын көрсетіп, құрылғы суретін таңдайды.
|
Сабақ презентациясы |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Миға шабуыл» – сұрақ-жауап әдісі
1 кбит/с= 210 бит/с =
формула
2) Өлшемі 625Кбайт файлды 33600бит/с жылдамдықпен қанша уакыт ішінде тасымалдауға болады?
q =33600кбит/с Q=q*t t= Q/q 1 байт = 8бит Q=625Кбайт Табу керек t-? Өлшемі 1687,5 Кбайт файлды 4 мин тасымалданады желінің тасымалдау жылдамдыгын аныкта?
t =4vby=240c Q=q*t t= Q/q 1 байт = 8бит Q=1687.5Кбайт Табу керек q-? |
||||||||
|
|
||||||||
|
|
||||||||
|
Оқушылар сабақ тақырыбы бойынша білімді бекітуге http://learningapps.org/406361 қорларын пайдаланып, жеке тапсырма орындайды. |
|
|||||||
|
|
Сабақ рефлексиясы: сабақ қорытындысын жасау. |
Сабақ |
||||||
|
Оқушылар рефлексия парағын сөйлемдермен жалғастыра толтырады: «Бүгінгі сабақта...»
|
||||||||
|
Үй жұмысы |
|
|||||||
|
Саралау –Топтық жұмыс барысында оқушылардың қосымша қолдауы. Жақсы қабілеттілер қызықты болып/басқалаға күрделілеу болып көрінген өз шешімдерінің аспектілерін көрсете алады. Саралаудың түйінді қағидасы – тереңдеу. |
Бағалау – Жеке жұмыс нәтижелеріне қалыптастырушы бағалауды пайдалану. Мадақтама сөздермен. |
Компьютерлік техникамен жұмыс кезінде кейбір қауіпсіздік техникасы ережесін еске түсіру, мысалы, экранды, клавиатураны, тінтуірді орнатқан кезде қозғалыс қаупін туғызатын сымдардан сақтанып абай болу. Эргономика мен еңбек қорғау талаптарын қадағалау. Минуттік сергіту жүргізу. |
||||||
|
|
|
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты болды ма/оқыту мақсаты шынайы ма? Барлық оқушылар ЦО-ға жетті ме? Егер жетпесе, себебі не? Сабақта саралау дұрыс өткізілді ме, әлде қалай? Уақытша сабақ кезеңдері сақталды ма, әлде қалай? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма, болса неге? |
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру қалай, солай оқытуды ойлаңдар)? 1: 2: Сабақтың жақсаруына әкелетін не болуы мүмкін (сабақ беру қалай, солай оқытуды ойлаңдар)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе кейбір оқушылардың жетістігі/қиындығы туралы нені анықтадым, келесі сабақта неменеге көңіл аудару қажет? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
9сынып Компьютерлік желілер 5 сабақ
9сынып Компьютерлік желілер 5 сабақ
|
5 сабақ |
Мектеп: |
|||||||
|
Мерзімі: 02.10-05.10.2023ж |
Мұғалім аты-жөні:Жумашова Ж.Т. |
|||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
қатыспаушылар: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Компьютерлік желілер |
|||||||
|
Осы сабақта жетуге тиіс оқытудың мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.1 желінің өткізу қабілетін анықтау |
|||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы желінің өткізу қабілетін біледі Оқушылардың көпшілігі Ақпараттың жылдамдығын анықтай алады Оқушылардың кейбірі Ақпарат көлемін есептей алады
|
|||||||
|
Дескрипторлар |
Оқушылар:
|
|||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Желінің өткізу қабілетін түсіндіреді Пәндік лексика және терминология: Желіб сеть қабілетін түсіндіреді |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика тб |
|||||||
|
АКТ пайдалану дағдылары |
MicrosoftPowerPoint презентациямен гиперсілтемемен жұмыс істей алуы; |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Қорлар |
||||||
|
Сабақ басы |
Ортақ орта құру, тақырып пен мақсатты белгілеу: мұғалім сыныпта тақырыпты анықтауға оқушыларға тапсырма орындауын ұсынады. Тақырыпка байланысты суреттер көрсетіледі. Оқушылар қандай қызмет атқаратынын көрсетіп, құрылғы суретін таңдайды.
|
Сабақ презентациясы |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Миға шабуыл» – сұрақ-жауап әдісі
1 кбит/с= 210 бит/с =
формула
2) Өлшемі 625Кбайт файлды 33600бит/с жылдамдықпен қанша уакыт ішінде тасымалдауға болады?
q =33600кбит/с Q=q*t t= Q/q 1 байт = 8бит Q=625Кбайт Табу керек t-? Өлшемі 1687,5 Кбайт файлды 4 мин тасымалданады желінің тасымалдау жылдамдыгын аныкта?
t =4vby=240c Q=q*t t= Q/q 1 байт = 8бит Q=1687.5Кбайт Табу керек q-? |
||||||||
|
|
||||||||
|
|
||||||||
|
Оқушылар сабақ тақырыбы бойынша білімді бекітуге http://learningapps.org/406361 қорларын пайдаланып, жеке тапсырма орындайды. |
|
|||||||
|
|
Сабақ рефлексиясы: сабақ қорытындысын жасау. |
Сабақ |
||||||
|
Оқушылар рефлексия парағын сөйлемдермен жалғастыра толтырады: «Бүгінгі сабақта...»
|
||||||||
|
Үй жұмысы |
|
|||||||
|
Саралау –Топтық жұмыс барысында оқушылардың қосымша қолдауы. Жақсы қабілеттілер қызықты болып/басқалаға күрделілеу болып көрінген өз шешімдерінің аспектілерін көрсете алады. Саралаудың түйінді қағидасы – тереңдеу. |
Бағалау – Жеке жұмыс нәтижелеріне қалыптастырушы бағалауды пайдалану. Мадақтама сөздермен. |
Компьютерлік техникамен жұмыс кезінде кейбір қауіпсіздік техникасы ережесін еске түсіру, мысалы, экранды, клавиатураны, тінтуірді орнатқан кезде қозғалыс қаупін туғызатын сымдардан сақтанып абай болу. Эргономика мен еңбек қорғау талаптарын қадағалау. Минуттік сергіту жүргізу. |
||||||
|
|
|
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты болды ма/оқыту мақсаты шынайы ма? Барлық оқушылар ЦО-ға жетті ме? Егер жетпесе, себебі не? Сабақта саралау дұрыс өткізілді ме, әлде қалай? Уақытша сабақ кезеңдері сақталды ма, әлде қалай? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма, болса неге? |
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру қалай, солай оқытуды ойлаңдар)? 1: 2: Сабақтың жақсаруына әкелетін не болуы мүмкін (сабақ беру қалай, солай оқытуды ойлаңдар)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе кейбір оқушылардың жетістігі/қиындығы туралы нені анықтадым, келесі сабақта неменеге көңіл аудару қажет? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз


















