|
Бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
МЕКТЕП: |
||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жердің көркі – ағаш |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1жанрлық ерекшеліктері не сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу; 5.4.3.1. Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: хат, жарнама, хабарландыру құрылымы мен рәсімделуін білу, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану; Көпшілігі: жанрлық ерекшеліктері не сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру жазу, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану; Кейбір оқушылар: жанрлық ерекшеліктері не сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Алдыңғы білім |
Миуалы ағаш |
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Білезік» әдісі арқылы оқушыларға жағымды психологиялық ахуал тудырамыз.Оқушылар бірінің қолына бірі «Әрқашан…., ешқашан…..» деген тілек айтып білезік тағады.
Әлемдегі ерекше ағаштармен танысыңдар. Мәліметтерге байланысты оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Тапсырма. 1-тапсырма. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Берілген мәтіндерді оқушылар өз бетінше кезек-кезек оқып шығады, өз жұбымен жанр түрін ажыратады. 1-топ-Хат үлгісі бойынша мәтін. Сәлем, құрбым! Қалың қалай? Мен үйіме аман - есен жеттім. Қалада ауа райы салқындап кетіпті, күздің жақындағаны сезіліп тұр. Енді жаңа күшпен оқу жылының басталуына дайындалу керек. Келесі аптада сабақ басталады. Сенде не жаңалық бар? Ауылда ауа райы қалай? Ата - анаңа сәлем айт! Екінші тоқсан аяқталғаннан кейін демалыста кездескенше! Қош сау бол! Хабарласып тұр. Сәлеммен, Айман 2-топ-Жарнама үлгісі бойынша мәтін Жарнама 5 бөлмелі жер үй сатылады. Әуезова көшесі. Қасында сауда орталығы және мектеп бар. Тел: 53269 Мөлдір 3-топ – Хабарландыру үлгісі
бойынша мәтін. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Жоғарыдағы танысқан мәтін бойынша әр топ жазба жұмысын орындайды: 1-топ. Шетелдік досына «Әлемдегі таңғаларлық ағаштар» тақырыбында хат жазады. 2-топ. «Жердің көркі – ағаш» демекші мектеп оқушыларына қасиетті ағаштар туралы айтып, жарнамалайды. 3-топ. Ағаштар көрмесі өтетіндігі туралы хабарландыру жазады. Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. «Автор орындығы». Жазба жұмыстарын «Автор орындығында» оқиды. |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар тақтаға ілінген түрлі ағаштардың суреттеріне назарларын аударып, қандай ой келгенін, не түйгендерін ортаға салып талқылайды. Мәліметтерге байланысты оқушылар өз пікірлерін білдіреді, сұрақтарға жауп береді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Берілген мәтіндерді оқушылар өз бетінше кезек-кезек оқып шығады, өз жұбымен жанр түрін ажыратады. Жоғарыдағы танысқан мәтін бойынша әр топ жазба жұмысын орындайды: 1-топ. Шетелдік досына «Әлемдегі таңғаларлық ағаштар» тақырыбында хат жазады. 2-топ. «Жердің көркі – ағаш» демекші мектеп оқушыларына қасиетті ағаштар туралы айтып, жарнамалайды. 3-топ. Ағаштар көрмесі өтетіндігі туралы хабарландыру жазады. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://www.uniface.kz/interfacts/index.php?post=article&id=677 https://www.youtube.com/watch?v=32g6bmZL4R4 |
|||
|
Рефлексия |
Кері байланыс: Мен үшін түсінікті Мен үшін түсініксіз Менің көңіл күйім |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 10 Жердің көркі – ағаш.docx
№ 10 Жердің көркі – ағаш.docx
|
Бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
МЕКТЕП: |
||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жердің көркі – ағаш |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.2.1жанрлық ерекшеліктері не сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу; 5.4.3.1. Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: хат, жарнама, хабарландыру құрылымы мен рәсімделуін білу, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану; Көпшілігі: жанрлық ерекшеліктері не сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру жазу, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану; Кейбір оқушылар: жанрлық ерекшеліктері не сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу, тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Алдыңғы білім |
Миуалы ағаш |
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Білезік» әдісі арқылы оқушыларға жағымды психологиялық ахуал тудырамыз.Оқушылар бірінің қолына бірі «Әрқашан…., ешқашан…..» деген тілек айтып білезік тағады.
Әлемдегі ерекше ағаштармен танысыңдар. Мәліметтерге байланысты оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Тапсырма. 1-тапсырма. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Берілген мәтіндерді оқушылар өз бетінше кезек-кезек оқып шығады, өз жұбымен жанр түрін ажыратады. 1-топ-Хат үлгісі бойынша мәтін. Сәлем, құрбым! Қалың қалай? Мен үйіме аман - есен жеттім. Қалада ауа райы салқындап кетіпті, күздің жақындағаны сезіліп тұр. Енді жаңа күшпен оқу жылының басталуына дайындалу керек. Келесі аптада сабақ басталады. Сенде не жаңалық бар? Ауылда ауа райы қалай? Ата - анаңа сәлем айт! Екінші тоқсан аяқталғаннан кейін демалыста кездескенше! Қош сау бол! Хабарласып тұр. Сәлеммен, Айман 2-топ-Жарнама үлгісі бойынша мәтін Жарнама 5 бөлмелі жер үй сатылады. Әуезова көшесі. Қасында сауда орталығы және мектеп бар. Тел: 53269 Мөлдір 3-топ – Хабарландыру үлгісі
бойынша мәтін. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Жоғарыдағы танысқан мәтін бойынша әр топ жазба жұмысын орындайды: 1-топ. Шетелдік досына «Әлемдегі таңғаларлық ағаштар» тақырыбында хат жазады. 2-топ. «Жердің көркі – ағаш» демекші мектеп оқушыларына қасиетті ағаштар туралы айтып, жарнамалайды. 3-топ. Ағаштар көрмесі өтетіндігі туралы хабарландыру жазады. Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. «Автор орындығы». Жазба жұмыстарын «Автор орындығында» оқиды. |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар тақтаға ілінген түрлі ағаштардың суреттеріне назарларын аударып, қандай ой келгенін, не түйгендерін ортаға салып талқылайды. Мәліметтерге байланысты оқушылар өз пікірлерін білдіреді, сұрақтарға жауп береді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Берілген мәтіндерді оқушылар өз бетінше кезек-кезек оқып шығады, өз жұбымен жанр түрін ажыратады. Жоғарыдағы танысқан мәтін бойынша әр топ жазба жұмысын орындайды: 1-топ. Шетелдік досына «Әлемдегі таңғаларлық ағаштар» тақырыбында хат жазады. 2-топ. «Жердің көркі – ағаш» демекші мектеп оқушыларына қасиетті ағаштар туралы айтып, жарнамалайды. 3-топ. Ағаштар көрмесі өтетіндігі туралы хабарландыру жазады. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа Қалыптастырушы бағалау
Қалыптастырушы бағалау
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://www.uniface.kz/interfacts/index.php?post=article&id=677 https://www.youtube.com/watch?v=32g6bmZL4R4 |
|||
|
Рефлексия |
Кері байланыс: Мен үшін түсінікті Мен үшін түсініксіз Менің көңіл күйім |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз














