|
Білім беру ұйымының атауы |
Ямышев ЖОББМ |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мені қоршаған орта |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтжанова Махаббат Дауреновна |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.04.2024 ж |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 115 сабақ. Екі амалдармен орындалатын есептер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.5** көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем» «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты) бір-бірінен ажырату; 2.5.1.7 екі амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен орындалатын есептерді шығаруды, кері есептер құрастыруды және шығаруды үйренеді |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үйге тапсырма 9-тапсырма Айдар 5 жаста Ағасы одан 3 есе үлкен Ал,әпкесі 7 жас кіші Айдардың әпкесі неше жаста? Шешуі: 5*3 15-7 Ағасы 15 жаста Әпкесі 8 жаста |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
Дескриптор: Есептің шартын құрады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
|
Жұмыс дәптері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Қыз -9 одан 2 есе артық ұл Барлығы қанша бала саяхатқа шықты? Шешуі: 9*2=18 Жауабы: 18 бала шықты |
Есепті шығарады |
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Шешуін шығарады-1б Жауабын жазады-1б |
Оқулық |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
2-тапсырма ЕҚБ «Зертте» айдары сызба бойынша есеп құрастыр Шешуі: 18/2=9 18+9=27 Жауабы: 9 қыз ,барлығы 27 оқушы |
Есепті шығарады |
Дескриптор: кері есептерді құрастыруады-1б және шығарады-1б
|
Сызба
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
3-тапсырма «Зерттеу» айдары 27 бала, 13 ересек Теңдей 5 топқа бөлінді Әр топта -? адам Шешуі: 27+13=40 40/5=8 Жауабы: әр топта 8 адам |
Есепті шығарады |
Дескриптор: екі амалмен орындалатын есептерді санды бірнеше есе кемітеді-2б |
Оқулық Дәптер |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
4-тапсырма 3-тапсырмаға кері есеп құрастыр. 5 топта 40 адам Ересектер -13,ал қалғаны балалар Балалар -? Шешуі: 40/5=8 40-13=27 Жауабы: 27 бала бар. |
Кері есеп шығарады |
Дескриптор: Кері есеп құрастырады-1б Шарты мен жауабын жазады-1б |
Оқулық |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Топтық жұмыс 5-тапсырма Есепті шығар Саяхатшылар 4 жәшік жеміс алды Әр жәшікте 7 кг жеміс І күні 6 кг жеміс желінді Қанша кг жеміс қалды? Шешуі: 4*7=28 28-6=22 Жауабы: 22 кг жеміс қалды |
Есепті шығарады |
Дескриптор: Есептің шартын құрастырады-1б Шешуі мен жауабын жазады-1б |
Жұмыс дәптері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ЕБҚ 6-тапсырма Ақиқат пікірлерді ата. Барлық жасыл түсті фигуралар-тіктөртбұрыштар (ақиқат) Барлық қызыл түсті фигуралар –дөңгелектер Көк түсті фигура-шаршы. (жалған) Сурет бойынша өзің ақиқат және жалған пікірлер құр 8-тапсырма Жауабы: АЛМАТЫ |
Ақиқат және жалған пікірді ажыратады Өрнектің мәнін табады |
Дескриптор: Ақиқат және жалған пікірді ажыратады-1б Дескриптор: Өрнектің мәнін табады-1б Қандай сөз шыққанын табады-1б |
Оқулық |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бекіту Сұрақтар қояды Үй тапсырмасы 7-тапсырма Балалар пойызбен 2 күн Автобуспен -? 2 есе артық күн жүрді Шешуі: 2*2=4 Жауабы: автобуспен 4 күн жүрді
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Айтжанова Махаббат ДауреновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз № 115 сабақ. Екі амалдармен орындалатын есептер
Тақырып бойынша 11 материал табылды
№ 115 сабақ. Екі амалдармен орындалатын есептерМатериал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















