|
Білім беру ұйымының атауы |
№26ЖОББМ |
|
|
Пәні: |
Дүниетану. НИШ |
|
|
Бөлім: |
Менің мектебім. |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кудайбергенова Ж.С |
|
|
Күні: |
22.11.2024 |
|
|
Сынып: |
2 Ә сыныбы |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 11 сабақ. Біздің сынып |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 Мектептегі оқу және оқудан тыс әрекет түрлерін түсіндіру 2.1.2.2 мектеп қауымдастығының құрылымын және мүшелерінің қызметін анықтау |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:Мектеп қауымдастығының құрылымын және мүшелерінің қызметтерін атайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады:мектепте кімдер жұмыс істейтінін және олардың қызметі туралы біледі; Кейбір оқушылар орындай алады:спортзал, кітапхана, асхана, дәрігер бөлмесінің орналасу сызбасын сызады, олар туралы әңгімелейді. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: Мектеп қоғамдастығы, мамандықтар, ұстаз, мектеп директоры, директордың орынбасары, оқушы, дәрігер, аспазшы. Диалогқа, жазылымға қажетті тіркестер:
-Мектеп қоғамдастығы деген не? |
|
Құндылықтарды дарыту |
АР-ҰЯТ: Өзін отбасының, сыныптың, мектептің, қоғамның, Отанның бір мүшесі екенін сезіну |
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі 2.2.5.1 ( берілген тақырып бойынша қажетті сөздіктермен жұмыс жасау) |
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Бейнежазба көрсету арқылы оқушылардың аудиовизуалдық есте сақтау дағдысын қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды ой жинақтау
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мектептегі өмір туралы өз ойыңды жинақтап, достарыңның алдында сөйлеуге дайындал. Тақырыпты ашу «Мектептегі достарым» тақырыбына берілген сурет бойынша әңгімеле.Достарыңмен мектептегі бір күніңді қалай өткізетінің туралы жаз. Қызықты оқиғалар туралы айтып бер Жаңа тақырып Сынып ұжымы Сыныпта балалар жеке,жұппен,топпен жұмыс жасайды Тапсырма: Сыныпта достарыңмен қандай жұмыстарда бірге атқарып жүрсіңдер? Сол туралы айт. ФС тапсырмасы 2-тапсырма Берілген сөздерді пайдаланып, сурет бойынша әңгіме құраңдар Сөздер: топ,спорт жарысы,байқау,ойын. Өздерің осындай спорттық сайысқа қатыстыңдар ма? ЕБҚ Сен қандай сайысқа қатыстың? Достарың жаныңда болды ма?Сыныптастарың саған қолдау көрсетті ме?Жауап бер. Сергіту сәті Ұлттық оюмен
Топтық жұмыс 3-тапсырма Талқыла Мектепте жұмыс жасағанда өзіңді қалай ұстайсың, қандай ережелерге бағынасың? 2-тапсырма (Жұптық.ж) «Кластер» стратегиясы Оқушылар жұпта өздері білетін мектеп қызметкерлерінің тізімін кластерге жазу. Кімде қанша жазылғанын анықтау. Ең көп қызметкерлер жазылған жұптың жұмысы тыңдалады. Мектеп қызметкерлері _______________________________________________________________________ Дескриптор: -өздері білетін мектеп қызметкерлерінің тізімін жазады. ҚБ: « Отшашу»әдісі арқылы 1-топ Сабақта 2-топ Қоңырауда 3-топ Сыныпты тазалағанда ҚЖ: «Күн шуағы» әдісі Бірігіп жұмыс жасайық Топтық жұмыс Мектеп ережелерінен тізім жаса Үй тапсырмасы Сыныптас достарыңның суреттерінен альбом құрастырып кел.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Суретпен жұмыс жасайды Өздері туралы айтады Балалар ойыны туралы айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Өз ойларын айтады Қосымша жұмыс жасайды Күн шуақтарына өз ойларын жазып жапсырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мектеп, білім туралы өлеңдер жаттап келеді-1б ҚБ: « Асық жинау» әдісі
Дескриптор: Сыныптағы жұмыстар туралы айтады-1б Достарымен атқарған жұмыстарына баға береді-1б Дескриптор: Берілген сөздерді пайдаланып, сурет бойынша әңгіме құраңдар-1б Өздерінің қатысқан сайыстары туралы әңгімелейді-1б Кереметсің!
Дескриптор: 1-топ Сабақта топпен жұмыс жасауды біледі-1б 2-топ Қоңырау кезінде қандай ережені сақтау керектігін біледі-1б 3-топ Сыныпты тазалағанда бірігіп жұмыс істеудің пайдасын айтады-1б Тамаша!
Дескриптор: Сыныптас достарының суреттерінен альбом құрастырып келеді-1б |
Суреттер
оқулық оқулық Қимылдар Оқулық
Суреттер
Оқулық Кері байланыс парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 11 сабақ. Біздің сынып
№ 11 сабақ. Біздің сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
№26ЖОББМ |
|
|
Пәні: |
Дүниетану. НИШ |
|
|
Бөлім: |
Менің мектебім. |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кудайбергенова Ж.С |
|
|
Күні: |
22.11.2024 |
|
|
Сынып: |
2 Ә сыныбы |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 11 сабақ. Біздің сынып |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 Мектептегі оқу және оқудан тыс әрекет түрлерін түсіндіру 2.1.2.2 мектеп қауымдастығының құрылымын және мүшелерінің қызметін анықтау |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:Мектеп қауымдастығының құрылымын және мүшелерінің қызметтерін атайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады:мектепте кімдер жұмыс істейтінін және олардың қызметі туралы біледі; Кейбір оқушылар орындай алады:спортзал, кітапхана, асхана, дәрігер бөлмесінің орналасу сызбасын сызады, олар туралы әңгімелейді. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: Мектеп қоғамдастығы, мамандықтар, ұстаз, мектеп директоры, директордың орынбасары, оқушы, дәрігер, аспазшы. Диалогқа, жазылымға қажетті тіркестер:
-Мектеп қоғамдастығы деген не? |
|
Құндылықтарды дарыту |
АР-ҰЯТ: Өзін отбасының, сыныптың, мектептің, қоғамның, Отанның бір мүшесі екенін сезіну |
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі 2.2.5.1 ( берілген тақырып бойынша қажетті сөздіктермен жұмыс жасау) |
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Бейнежазба көрсету арқылы оқушылардың аудиовизуалдық есте сақтау дағдысын қалыптастыру |
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды ой жинақтау
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мектептегі өмір туралы өз ойыңды жинақтап, достарыңның алдында сөйлеуге дайындал. Тақырыпты ашу «Мектептегі достарым» тақырыбына берілген сурет бойынша әңгімеле.Достарыңмен мектептегі бір күніңді қалай өткізетінің туралы жаз. Қызықты оқиғалар туралы айтып бер Жаңа тақырып Сынып ұжымы Сыныпта балалар жеке,жұппен,топпен жұмыс жасайды Тапсырма: Сыныпта достарыңмен қандай жұмыстарда бірге атқарып жүрсіңдер? Сол туралы айт. ФС тапсырмасы 2-тапсырма Берілген сөздерді пайдаланып, сурет бойынша әңгіме құраңдар Сөздер: топ,спорт жарысы,байқау,ойын. Өздерің осындай спорттық сайысқа қатыстыңдар ма? ЕБҚ Сен қандай сайысқа қатыстың? Достарың жаныңда болды ма?Сыныптастарың саған қолдау көрсетті ме?Жауап бер. Сергіту сәті Ұлттық оюмен
Топтық жұмыс 3-тапсырма Талқыла Мектепте жұмыс жасағанда өзіңді қалай ұстайсың, қандай ережелерге бағынасың? 2-тапсырма (Жұптық.ж) «Кластер» стратегиясы Оқушылар жұпта өздері білетін мектеп қызметкерлерінің тізімін кластерге жазу. Кімде қанша жазылғанын анықтау. Ең көп қызметкерлер жазылған жұптың жұмысы тыңдалады. Мектеп қызметкерлері _______________________________________________________________________ Дескриптор: -өздері білетін мектеп қызметкерлерінің тізімін жазады. ҚБ: « Отшашу»әдісі арқылы 1-топ Сабақта 2-топ Қоңырауда 3-топ Сыныпты тазалағанда ҚЖ: «Күн шуағы» әдісі Бірігіп жұмыс жасайық Топтық жұмыс Мектеп ережелерінен тізім жаса Үй тапсырмасы Сыныптас достарыңның суреттерінен альбом құрастырып кел.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Суретпен жұмыс жасайды Өздері туралы айтады Балалар ойыны туралы айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Өз ойларын айтады Қосымша жұмыс жасайды Күн шуақтарына өз ойларын жазып жапсырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мектеп, білім туралы өлеңдер жаттап келеді-1б ҚБ: « Асық жинау» әдісі
Дескриптор: Сыныптағы жұмыстар туралы айтады-1б Достарымен атқарған жұмыстарына баға береді-1б Дескриптор: Берілген сөздерді пайдаланып, сурет бойынша әңгіме құраңдар-1б Өздерінің қатысқан сайыстары туралы әңгімелейді-1б Кереметсің!
Дескриптор: 1-топ Сабақта топпен жұмыс жасауды біледі-1б 2-топ Қоңырау кезінде қандай ережені сақтау керектігін біледі-1б 3-топ Сыныпты тазалағанда бірігіп жұмыс істеудің пайдасын айтады-1б Тамаша!
Дескриптор: Сыныптас достарының суреттерінен альбом құрастырып келеді-1б |
Суреттер
оқулық оқулық Қимылдар Оқулық
Суреттер
Оқулық Кері байланыс парағы |
шағым қалдыра аласыз




















