|
Бөлім: Ұлттың тарихи жәдігерлерін сақтау. |
МЕКТЕП: |
|||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||||||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алтын адам»-ұлы даланың тарихи жәдігері |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында дұрыс сөйлеу, тыңдаушыларға ықпал ете білу, шешен сөйлеу; 11.4.4.1 мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац, мәтін бөліктері, тақырып). |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: көпшілік алдында дұрыс сөйлеу, тыңдаушыларға ықпал ете білу, мәтін нормаларын сақтап жазу; Көпшілігі: коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында дұрыс сөйлеу, тыңдаушыларға ықпал ете білу, мәтін нормаларын сақтап жазу; Кейбір оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында дұрыс сөйлеу, тыңдаушыларға ықпал ете білу, мәтін нормаларын сақтап жазу. |
|||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту.
«Миға шабуыл» 1. Алғашқы алтын адам қайдан табылды? Есік қорғаны 2. Жерленген адамның басынан бастап аяғының ұшына дейін қанша см? 165 см 3. Бас киімі қаншаға жуық әшекей заттармен безендірілген? 150 - ге жуық 4. Үшінші алтын адам қай жерден табылды? Шілікті қорғаны 5. Есік обасы біздің заманымыздың нешінші ғасырың қамтиды? б. з. V - Ivғ. ғ. 6. Есік қорғанының биіктігі қанша метр? 6 метр 7. Екінші алтын адам қай жылы, қай жерден табылды? 1999 жылы Атырау облысының Аралтөбе қорғаны. 8. Үшінші алтын адамды тапқан археологтар қауымы? Әбдеш Төлебаев бастаған археологтар қауымы Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. 1.Мәтінді оқып, тақырыбын, автор көзқарасын, аудиториясын, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдаңдар.
Дескриптор:
2. Көтерілген мәселелерді жан-жақты ой елегінен өткізіп, терең зерделеп, халқымыздың өткені мен бүгіні және болашағы туралы «Еркін микрофон» әдісімен сұхбат құрыңдар. Көпшілік алдында шешен сөйлеп, тыңдаушыларға ықпал ете білген сыныптастарыңды анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН.
3-тапсырма. Сөз дәлдігін сақтап, берілген сөз тіркестерін қатыстырып, шағын мәтін құрастырыңдар. Аралас құрмаластарды ажыратыңдар. Археологиялық қазбалар, ерте заман мен орта ғасырлардан қалған ескерткіштер, бізге жеткен жәдігерлер, жасы 17–18 шамасындағы сақ тайпасының көсемі, баскиіміндегі қанатты аттар бейнесі, әшекейлер, қызыл қынапты ұзын семсер, Қазақстанның азаттық символы. Дескриптор:
ҚБ Оқушылар өз жұмыстарын «Ортадағы қаламсап» әдісімен ортада қорғайды. |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Оқушылар тақырыпқа байланысты «Миға шабуыл» сұрақтарына жауап береді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Оқушылар мәтіннің тақырыбын анықтайды; автор көзқарасын анықтайды; мәтіннің аудиториясын, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдайды. Көтерілген мәселелерді жан-жақты ой елегінен өткізіп, терең зерделеп, халқымыздың өткені мен бүгіні және болашағы туралы «Еркін микрофон» әдісімен сұхбат құрады. Көпшілік алдында шешен сөйлеп, тыңдаушыларға ықпал ете білген сыныптастарын анықтайды. Сөз дәлдігі туралы мәлімет алады. Оқушылар сөз дәлдігін сақтап, берілген сөз тіркестерін қатыстырып, шағын мәтін құрастырады. Оқушылар өз жұмыстарын «Ортадағы қаламсап» әдісімен ортада қорғайды. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
ОӘК материалдары Топқа бөліну қағаздары Ойтүрткі сұрақтар жазылған кеспе қағаздар. (Зейінжамал Досжанова) |
||||||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады
|
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 1 «Алтын адам»-ұлы даланың тарихи жәдігері.docx 11-сынып. 3-тоқсан
№ 1 «Алтын адам»-ұлы даланың тарихи жәдігері.docx 11-сынып. 3-тоқсан
|
Бөлім: Ұлттың тарихи жәдігерлерін сақтау. |
МЕКТЕП: |
|||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||||||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алтын адам»-ұлы даланың тарихи жәдігері |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында дұрыс сөйлеу, тыңдаушыларға ықпал ете білу, шешен сөйлеу; 11.4.4.1 мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац, мәтін бөліктері, тақырып). |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: көпшілік алдында дұрыс сөйлеу, тыңдаушыларға ықпал ете білу, мәтін нормаларын сақтап жазу; Көпшілігі: коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында дұрыс сөйлеу, тыңдаушыларға ықпал ете білу, мәтін нормаларын сақтап жазу; Кейбір оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында дұрыс сөйлеу, тыңдаушыларға ықпал ете білу, мәтін нормаларын сақтап жазу. |
|||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту.
«Миға шабуыл» 1. Алғашқы алтын адам қайдан табылды? Есік қорғаны 2. Жерленген адамның басынан бастап аяғының ұшына дейін қанша см? 165 см 3. Бас киімі қаншаға жуық әшекей заттармен безендірілген? 150 - ге жуық 4. Үшінші алтын адам қай жерден табылды? Шілікті қорғаны 5. Есік обасы біздің заманымыздың нешінші ғасырың қамтиды? б. з. V - Ivғ. ғ. 6. Есік қорғанының биіктігі қанша метр? 6 метр 7. Екінші алтын адам қай жылы, қай жерден табылды? 1999 жылы Атырау облысының Аралтөбе қорғаны. 8. Үшінші алтын адамды тапқан археологтар қауымы? Әбдеш Төлебаев бастаған археологтар қауымы Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. 1.Мәтінді оқып, тақырыбын, автор көзқарасын, аудиториясын, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдаңдар.
Дескриптор:
2. Көтерілген мәселелерді жан-жақты ой елегінен өткізіп, терең зерделеп, халқымыздың өткені мен бүгіні және болашағы туралы «Еркін микрофон» әдісімен сұхбат құрыңдар. Көпшілік алдында шешен сөйлеп, тыңдаушыларға ықпал ете білген сыныптастарыңды анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН.
3-тапсырма. Сөз дәлдігін сақтап, берілген сөз тіркестерін қатыстырып, шағын мәтін құрастырыңдар. Аралас құрмаластарды ажыратыңдар. Археологиялық қазбалар, ерте заман мен орта ғасырлардан қалған ескерткіштер, бізге жеткен жәдігерлер, жасы 17–18 шамасындағы сақ тайпасының көсемі, баскиіміндегі қанатты аттар бейнесі, әшекейлер, қызыл қынапты ұзын семсер, Қазақстанның азаттық символы. Дескриптор:
ҚБ Оқушылар өз жұмыстарын «Ортадағы қаламсап» әдісімен ортада қорғайды. |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Оқушылар тақырыпқа байланысты «Миға шабуыл» сұрақтарына жауап береді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Оқушылар мәтіннің тақырыбын анықтайды; автор көзқарасын анықтайды; мәтіннің аудиториясын, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдайды. Көтерілген мәселелерді жан-жақты ой елегінен өткізіп, терең зерделеп, халқымыздың өткені мен бүгіні және болашағы туралы «Еркін микрофон» әдісімен сұхбат құрады. Көпшілік алдында шешен сөйлеп, тыңдаушыларға ықпал ете білген сыныптастарын анықтайды. Сөз дәлдігі туралы мәлімет алады. Оқушылар сөз дәлдігін сақтап, берілген сөз тіркестерін қатыстырып, шағын мәтін құрастырады. Оқушылар өз жұмыстарын «Ортадағы қаламсап» әдісімен ортада қорғайды. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
ОӘК материалдары Топқа бөліну қағаздары Ойтүрткі сұрақтар жазылған кеспе қағаздар. (Зейінжамал Досжанова) |
||||||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















