|
Бөлім: Қазіргі қоғам: миграция және зияткерлік миграция. |
МЕКТЕП: |
|||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||||||
|
СЫНЫП: 11 ЖМБ |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халықтың миграция мəселесі |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 - мамандандырылған тар аядағы арнайы мəтіндердегі (интервью, мақала) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мəтін үзінділерін талдау; 11.3.6.1 - жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық жəне стильдік түзетулер енгізу, редакциялау). 11.4.2.1 - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: əуен, əуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мəнеріне сай қолдану; |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Мамандандырылған тар аядағы арнайы мəтіндердегі (интервью, мақала) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мəтін үзінділерін талдау, жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық жəне стильдік түзетулер енгізу, редакциялау), сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: əуен, əуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мəнеріне сай қолдану. |
|||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
Адамдардың қандай да бір аумақтардың шекарасынан өтіп, ұзақ уақытқа немесе біржола қоныс тебу процесі |
С «Адамның мекенжайының тұрақты немесе уақытша өзгеруі» абақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлу. «Пазл» әдісі арқылы сөздер жазылған қағаз қиындылары арқылы оқушыларды топқа бөлу. І-топ: Миграция ІІ-топ: Диаспора ІІІ-топ: Өкіл Қызығушылықты ояту.
«Бұрыштар» тәсілі. Оқушыларға сұрақ қойылады. Сол сұрақтың 3 жауабы бөлменің үш бұрышына ілінеді. Балалар дұрыс деп есептеген жауапты таңдайды. Дұрыс жауапты таңдау үшін оқушылар ғаламтор желісінен ақпарат іздеуі керек. Осылай тірек сөздің мағынасын ашып, бүгінгі сабақтың не туралы болатынын анықтайды.
«
Миграция дегеніміз не?
«Көші-қон», «қоныс аудару» ![]() (Негізі, берілген үш жауап та дұрыс жауаптар, сол жауаптардың қаншалықты дұрыстығына оқушылар өз бетінше қол жеткізіп, өзінің таңдаған жауабын дәлелдеп шығуы керек).
(Оқушылар жауабы тыңдалады). Дескриптор:
ҚБ Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
https://www.astana-akshamy.kz/qazaqstan-migranttardy-magnitshe-tartuda/ Мәтінді мұқият тыңдаңыз. Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды теріп жазып, олардың мағынасын түсіндіріңіз. Автор бұл сөздерді қандай мақсатта қолданады? Сөйлеуде интонацияның құрамдас бөліктері: əуен, əуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мəнеріне сай қолданыңыз.
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады, топқа бөлінеді.
Тақырыпқа байланысты оқушыларға тірек сөз беріледі, оқушылар тірек сөздің мағынасын ашуы керек.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Оқушылар мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды теріп жазып, олардың мағынасын түсіндіреді.
Сөзталастың мақсаты, ерекшелігі, мәдениеті туралы біледі; Шешендіктің сөзталасқа жататындығын дәлелдейді.
Тақырыпты қорытындылайды.
|
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
Топқа бөліну қағаздары
Ғаламтор материал Дары
https://www.astana-akshamy.kz/qazaqstan-migranttardy-magnitshe-tartuda/
|
||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісімен бағалайды. Үй тапсырмасы
|
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 1 Халықтың миграция мəселесі.docx 11-сынып. ЖМБ.3-тоқсан
№ 1 Халықтың миграция мəселесі.docx 11-сынып. ЖМБ.3-тоқсан
|
Бөлім: Қазіргі қоғам: миграция және зияткерлік миграция. |
МЕКТЕП: |
|||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||||||
|
СЫНЫП: 11 ЖМБ |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халықтың миграция мəселесі |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 - мамандандырылған тар аядағы арнайы мəтіндердегі (интервью, мақала) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мəтін үзінділерін талдау; 11.3.6.1 - жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық жəне стильдік түзетулер енгізу, редакциялау). 11.4.2.1 - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: əуен, əуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мəнеріне сай қолдану; |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Мамандандырылған тар аядағы арнайы мəтіндердегі (интервью, мақала) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мəтін үзінділерін талдау, жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық жəне стильдік түзетулер енгізу, редакциялау), сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: əуен, əуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мəнеріне сай қолдану. |
|||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
Адамдардың қандай да бір аумақтардың шекарасынан өтіп, ұзақ уақытқа немесе біржола қоныс тебу процесі |
С «Адамның мекенжайының тұрақты немесе уақытша өзгеруі» абақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлу. «Пазл» әдісі арқылы сөздер жазылған қағаз қиындылары арқылы оқушыларды топқа бөлу. І-топ: Миграция ІІ-топ: Диаспора ІІІ-топ: Өкіл Қызығушылықты ояту.
«Бұрыштар» тәсілі. Оқушыларға сұрақ қойылады. Сол сұрақтың 3 жауабы бөлменің үш бұрышына ілінеді. Балалар дұрыс деп есептеген жауапты таңдайды. Дұрыс жауапты таңдау үшін оқушылар ғаламтор желісінен ақпарат іздеуі керек. Осылай тірек сөздің мағынасын ашып, бүгінгі сабақтың не туралы болатынын анықтайды.
«
Миграция дегеніміз не?
«Көші-қон», «қоныс аудару» ![]() (Негізі, берілген үш жауап та дұрыс жауаптар, сол жауаптардың қаншалықты дұрыстығына оқушылар өз бетінше қол жеткізіп, өзінің таңдаған жауабын дәлелдеп шығуы керек).
(Оқушылар жауабы тыңдалады). Дескриптор:
ҚБ Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
https://www.astana-akshamy.kz/qazaqstan-migranttardy-magnitshe-tartuda/ Мәтінді мұқият тыңдаңыз. Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды теріп жазып, олардың мағынасын түсіндіріңіз. Автор бұл сөздерді қандай мақсатта қолданады? Сөйлеуде интонацияның құрамдас бөліктері: əуен, əуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мəнеріне сай қолданыңыз.
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады, топқа бөлінеді.
Тақырыпқа байланысты оқушыларға тірек сөз беріледі, оқушылар тірек сөздің мағынасын ашуы керек.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Оқушылар мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды теріп жазып, олардың мағынасын түсіндіреді.
Сөзталастың мақсаты, ерекшелігі, мәдениеті туралы біледі; Шешендіктің сөзталасқа жататындығын дәлелдейді.
Тақырыпты қорытындылайды.
|
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
Топқа бөліну қағаздары
Ғаламтор материал Дары
https://www.astana-akshamy.kz/qazaqstan-migranttardy-magnitshe-tartuda/
|
||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісімен бағалайды. Үй тапсырмасы
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















