|
Бөлім: Бейбітшілік,қа-уіпсіздік және жаһандық экономика. |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көгершін-бейбітшілік құсы. |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (бейнебаян) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдау 11.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану: көркемдеу, айшықтау, дәлелдеу, сөздерді сұрыптай білу (образды-эстетикалық). |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Мәтіннен мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды анықау, белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; Көпшілігі: Мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдау, белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; Кейбір оқушылар: Мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдау, белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану: көркемдеу, айшықтау, дәлелдеу, сөздерді сұрыптай білу. |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. «Жүректен- жүрекке» әдісімен оқушылар бір-біріне жүрекше шарлармен тілек айту арқылы сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту. Суретті көргенде қандай ойға келдіңдер? Біздің өмірімізбен қандай байланысы бар деп ойлайсыңдар?
Егер сендер БҰҰ төрағасы болсаңдар, соғыс болып жатқан елдерде бейбітшілік орнату үшін қандай заңдар қабылдап, қандай іс-шараларды қолға алар едіңдер? Ойларыңды ортаға салыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар сурет арқылы жаңа сабақты болжамдайды. Өз ойларын ортаға салады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінді мұқият тыңдаңыз. 1-тапсырма.Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды теріп жазып, олардың мағынасын түсіндіріңіз. Автор бұл сөздерді қандай мақсатта қолданады?
Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Одағайлар»
5-тапсырма. Берілген өлең мәтінінің көркем әдебиет стилінде жазылғанын дәлелдеңдер.
Көгершіндер маршы Орман, дала, бөктерлер – Арпалыстар өткен жер. Соғыс зарын шеккендер, Оралмасын өткендер! Біз – ақ қанат кептерлер, Бізді ұмытып кетпеңдер! Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Одағайлар»
6-тапсырма. Көркемдік құралдарды пайдаланып «Біз – ақ қанат кептерлер» тақырыбында шығарма жазыңдар. Жіктік жалғауларын анықтаңдар. Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады.
|
Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды теріп жазып, олардың мағынасын түсіндіріңіз.
Көркем әдебиет стилі туралы мәлімет алады.
Мәтіннің мақсатын анықтайды; стильдік сипатын анықтайды; тілдік амал-тәсілдерін табады; ойларын дәлелдейді.
Көркемдік құралдарды пайдаланып «Біз – ақ қанат кептерлер» тақырыбында шығарма жазыңдар. Жіктік жалғауларын анықтаңдар. Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы
Оқулықпен жұмыс
(Дайындаған Айгерім Сматуллаева)
(Мұқағали Мақатаев)
|
||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
||||||||
|
Үй жұмысы |
7-тапсырма. |
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 1 Көгершін-бейбітшілік құсы.docx ҚГБ 11-сынып 3-тоқсан
№ 1 Көгершін-бейбітшілік құсы.docx ҚГБ 11-сынып 3-тоқсан
|
Бөлім: Бейбітшілік,қа-уіпсіздік және жаһандық экономика. |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көгершін-бейбітшілік құсы. |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (бейнебаян) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдау 11.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану: көркемдеу, айшықтау, дәлелдеу, сөздерді сұрыптай білу (образды-эстетикалық). |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Мәтіннен мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды анықау, белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; Көпшілігі: Мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдау, белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; Кейбір оқушылар: Мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдау, белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану: көркемдеу, айшықтау, дәлелдеу, сөздерді сұрыптай білу. |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. «Жүректен- жүрекке» әдісімен оқушылар бір-біріне жүрекше шарлармен тілек айту арқылы сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту. Суретті көргенде қандай ойға келдіңдер? Біздің өмірімізбен қандай байланысы бар деп ойлайсыңдар?
Егер сендер БҰҰ төрағасы болсаңдар, соғыс болып жатқан елдерде бейбітшілік орнату үшін қандай заңдар қабылдап, қандай іс-шараларды қолға алар едіңдер? Ойларыңды ортаға салыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар сурет арқылы жаңа сабақты болжамдайды. Өз ойларын ортаға салады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінді мұқият тыңдаңыз. 1-тапсырма.Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды теріп жазып, олардың мағынасын түсіндіріңіз. Автор бұл сөздерді қандай мақсатта қолданады?
Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Одағайлар»
5-тапсырма. Берілген өлең мәтінінің көркем әдебиет стилінде жазылғанын дәлелдеңдер.
Көгершіндер маршы Орман, дала, бөктерлер – Арпалыстар өткен жер. Соғыс зарын шеккендер, Оралмасын өткендер! Біз – ақ қанат кептерлер, Бізді ұмытып кетпеңдер! Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Одағайлар»
6-тапсырма. Көркемдік құралдарды пайдаланып «Біз – ақ қанат кептерлер» тақырыбында шығарма жазыңдар. Жіктік жалғауларын анықтаңдар. Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады.
|
Мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды теріп жазып, олардың мағынасын түсіндіріңіз.
Көркем әдебиет стилі туралы мәлімет алады.
Мәтіннің мақсатын анықтайды; стильдік сипатын анықтайды; тілдік амал-тәсілдерін табады; ойларын дәлелдейді.
Көркемдік құралдарды пайдаланып «Біз – ақ қанат кептерлер» тақырыбында шығарма жазыңдар. Жіктік жалғауларын анықтаңдар. Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы
Оқулықпен жұмыс
(Дайындаған Айгерім Сматуллаева)
(Мұқағали Мақатаев)
|
||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
||||||||
|
Үй жұмысы |
7-тапсырма. |
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз


















