Білім беру ұйымының атауы |
«№12 бастауыш мектеп» КММ |
|
||||
|
Пәні: |
Музыка |
|
||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманова Г.Д |
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып |
3 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№ 20 сабақ Музыка және реформа |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.3 –музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Музыка жəне мүсін өнерінің байланысы туралы біледі; – мүсін туралы жалпы түсінік алады; |
|
||||
|
Құндылықтар |
Ар ұят:әдептілік нормасын сақтайды. |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақтың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
|
Оқушылар бір біріне жақсы тілектер айтады. Оқу құралдарын түгелдейді. |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 5минут Білу. 5минут
5мин 15 мин |
1-тапсырма. Əңгімелеу. Талдау. Сабақтың тақырыбын ашу үшін оқушыларға түрлі мүсіндердің суреттерін көрсетеді. Ғаламтор желісін де пайдалануға болады. Сыныпта мүсіндерге байланысты əңгіме жүргізу қажет. М. Бейнетаспадан көрген мүсіндерді сыныпта талдау. – Мүсіндер түрлеріне назар аудару жəне келесі сұраққа жауап беру: – Мүсіндер қандай көңіл күйді білдіреді? 2-тапсырма. Ақпарат іздеу. Сабақта мүсін туралы ақпарат беру жəне музыкалық терминдерге түсініктеме дайындау қажет. Алдын ала оқушыларға мына сұрақтарды бергені жөн: – Мүсін дегеніміз не? – Мүсіндердің қандай түрлері бар? – Олар неден жасалады? – Сөзжұмбақты шеш. Оқулықпен жұмыс: «Мүсіннің сыры» сөзжұмбағы (сурет)..Оқушылар оқулықта берілген «Мүсіннің сыры» сөзжұмбағын шешеді. Сұрақтар мен жауаптар: 3-тапсырма. Талдау. . Бір жағында музыка өнерінің туындылары – музыканың өзі, оны жазатын жəне ойнайтын музыканттар, музыкалық аспаптар т.б. Тапсырма: cуреттерді зерттеу, талдау жасау, сұрақтарға жауап беру, пікірін айту. Оқулықпен жұмыс 4-5-тапсырмаларды оқулықтан оқып тапсырмаларды орындау.. 6-тапсырма. Таныстырылым жəне бағалау. Сабақтың соңында оқушылардан өзара бағалауды жəне мына сұрақтарға жауап беруді сұрайды: М/О. Өзара бағалауды жүргіз. Мына сұрақтарға жауап бер: – Сабақта не сəтті шықты? – Қайсы тапсырма қиын болды? – Сабақта нені əлі де жақсарту қажет? |
Үй тапсырмасын тексеру. Жаңа тақырыпты меңгереді. Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Мүсін туралы өз пікірлерін айтады. Мүсін түрлерін айтады. Сөзжұмбақты шешеді. Топпен жұмыс; тапсырманы бірге орындайды Тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Мүсін түрлерін білетін болады. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Мүсін мен музыка өнерін салыстырады. Сөзжұмбақты шешеді.
Дескриптор: Мүсіннің сыры сөзжұмбағын шешеді. Мүсін неден жасалатынын біледі. Мүсіндеудің түрлерін біледі. Мүсін жасайтын адамды біледі. |
Оқулық
|
|
|
|
Сабақтың соңы 10мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үй тапсырма :
|
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 20 сабақ Музыка және реформа 3 сынып ҚМЖ
№ 20 сабақ Музыка және реформа 3 сынып ҚМЖ
Білім беру ұйымының атауы |
«№12 бастауыш мектеп» КММ |
|
||||
|
Пәні: |
Музыка |
|
||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманова Г.Д |
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып |
3 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№ 20 сабақ Музыка және реформа |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.3 –музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Музыка жəне мүсін өнерінің байланысы туралы біледі; – мүсін туралы жалпы түсінік алады; |
|
||||
|
Құндылықтар |
Ар ұят:әдептілік нормасын сақтайды. |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақтың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
|
Оқушылар бір біріне жақсы тілектер айтады. Оқу құралдарын түгелдейді. |
Жарайсыңдар!
|
Оқулық суреттер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 5минут Білу. 5минут
5мин 15 мин |
1-тапсырма. Əңгімелеу. Талдау. Сабақтың тақырыбын ашу үшін оқушыларға түрлі мүсіндердің суреттерін көрсетеді. Ғаламтор желісін де пайдалануға болады. Сыныпта мүсіндерге байланысты əңгіме жүргізу қажет. М. Бейнетаспадан көрген мүсіндерді сыныпта талдау. – Мүсіндер түрлеріне назар аудару жəне келесі сұраққа жауап беру: – Мүсіндер қандай көңіл күйді білдіреді? 2-тапсырма. Ақпарат іздеу. Сабақта мүсін туралы ақпарат беру жəне музыкалық терминдерге түсініктеме дайындау қажет. Алдын ала оқушыларға мына сұрақтарды бергені жөн: – Мүсін дегеніміз не? – Мүсіндердің қандай түрлері бар? – Олар неден жасалады? – Сөзжұмбақты шеш. Оқулықпен жұмыс: «Мүсіннің сыры» сөзжұмбағы (сурет)..Оқушылар оқулықта берілген «Мүсіннің сыры» сөзжұмбағын шешеді. Сұрақтар мен жауаптар: 3-тапсырма. Талдау. . Бір жағында музыка өнерінің туындылары – музыканың өзі, оны жазатын жəне ойнайтын музыканттар, музыкалық аспаптар т.б. Тапсырма: cуреттерді зерттеу, талдау жасау, сұрақтарға жауап беру, пікірін айту. Оқулықпен жұмыс 4-5-тапсырмаларды оқулықтан оқып тапсырмаларды орындау.. 6-тапсырма. Таныстырылым жəне бағалау. Сабақтың соңында оқушылардан өзара бағалауды жəне мына сұрақтарға жауап беруді сұрайды: М/О. Өзара бағалауды жүргіз. Мына сұрақтарға жауап бер: – Сабақта не сəтті шықты? – Қайсы тапсырма қиын болды? – Сабақта нені əлі де жақсарту қажет? |
Үй тапсырмасын тексеру. Жаңа тақырыпты меңгереді. Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Мүсін туралы өз пікірлерін айтады. Мүсін түрлерін айтады. Сөзжұмбақты шешеді. Топпен жұмыс; тапсырманы бірге орындайды Тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. Мүсін түрлерін білетін болады. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. Мүсін мен музыка өнерін салыстырады. Сөзжұмбақты шешеді.
Дескриптор: Мүсіннің сыры сөзжұмбағын шешеді. Мүсін неден жасалатынын біледі. Мүсіндеудің түрлерін біледі. Мүсін жасайтын адамды біледі. |
Оқулық
|
|
|
|
Сабақтың соңы 10мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үй тапсырма :
|
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















