|
Білім беру ұйымының атауы |
«Al-Farabi Bilim» жшс мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым.Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кыдырбаева Бейсенкуль Алиакбаровна |
|||||
|
Күні: |
16.10.2024ж |
|||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны:19 |
Қатыспағандар саны:1 оқушы себепті |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 28 сабақ. Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.3** ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін салыстыру және шамалар мәндерімен амалдар орындау; 2.1.3.4** ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ұзындықтың өлшем бірліктерін түрлендіруді,ұзындықтың мәндерін салыстыруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 -7 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? Топқа бөлу «Шаңырақ» әдісі І-топ: ІІ-топ: ІІІ-топ: Өткенді пысықтау «Бинго» әдісі
Тақырыпты ашу «Мюссенберг » әдісі
Сабақтың тақырыбы: Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері Сабақтың мақсаты: Ұзындықтың өлшем бірліктерін түрлендіруді,ұзындықтың мәндерін салыстыруды үйренеді Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Суретке қара.Сұрақтарға жауап бер. 1)Сызғышты пайдаланып заттарды өлшейді және нәтижесін дециметрмен, сантиметрмен өрнектеп жазады. 2)Сурет бойынша зерттеу жұмысын жүргізу негізінде төмендегі сұрақтарға жауап береді: –Таңдап алған өлшеуіш (1 см) жолақшаның бойына неше рет салынды? –Жолақшаның ұзындығы неше сантиметр? –Жолақшаның ұзындығы неше дециметр? Ә) – Егер таңдап алған өлшеуіш (1 дм) таспабаудың бойына 10 рет салынса, оның ұзындығы қандай? Бұл неше дециметр? Неше сантиметр? Ұзындықтың жаңа өлшем бірлігі – метрмен танысады. 10 дециметр ұзындықтың жаңа өлшем бірлігі 1 метрді құрайды. Сонда 1 метрде 10 дециметр бар. 2-тапсырма Топтық жұмыс «Ноутбук» әдісі Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір 1-топ: 1м=100см 2м6дм=26дм 6дм2см=62см 39 см = 3 дм 9 см; Салыстыр 2-топ: 4дм=40см 1м=100см 68см<6дм9см 4 дм 8 см = 4 дм 8 см 3топ:
3-тапсырма «Ойлан тап, жұптас» әдісі Есепті шығар Стадионда-91м,? ұзын Спортзалда-62м 91-62=29 Жауабы: Стадионның жүгіру жолы 29м ұзын (62 саны 91 -ден 29-ға кем, ал 91 саны 62-ден 29-ға артық.) «Нейрожаттығу» әдісі
ЕБҚ тапсырмасы
4-тапсырма «Спикер» әдісі 6дм шығу үшін 1 метрді неше сантиетрге кеміту керек? 6 да = 60 см; 1 м = 100 см. 60 см шығу үшін 100 см-ді неше см-ге кеміту керек? 100 см – ... см = 60 см. 100 см – 60 см = 40 см. Ж: 60 см шығу үшін 100 см-ді 40 см-ге кеміту керек. Жауап: 40см-ге «Сәйкестендіру» әдісі
ҚЖ: «educaplay» әдісі https://www.educaplay.com/learning-resources/20805373-learning_resource.html Үй тапсырмасы 5-тапсырма Мысалы, 7 дм 9 см мен 9дм 7 см-ді салыстыр. Мына үлгіде орында: –Үлкен өлшем бірліктерді кіші өлшем бірліктеріне өрнекте және салыстыр: 7 дм 9 см * 9 дм 7 см см салыстыру үшін 7 дм 9 см = 79 см 9 дм 7 см = 97 см Демек, 79 см < 97 см. «Домбыра» әдісі
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) Өткенді пысықтайды Тақырыпты ашады Ұзындықтар ды өлшейді Сызғышпен жұмыс жасайды Ережемен жұмыс жасайды Өлшем бірліктерін түрлендіреді Салыстыру жасайды Есепті шығарады Есепті шығарады Жауап айтады Қимылдар жасап сергиді Жеке жұмыс жасайды Өз ойын дәлелдеп береді Өлшем бірліктерді сәйкестендіреді
Қосымша жұмыс орындайды Үй тапсырмасын түсініп алады Кері байланыс жасайды |
«Ауызша мақтақтау әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып ,әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Қб: « Домбыра» әдісі
Дескриптор: Суретпен жұмыс жасап,сұрақтарға жауап береді-1б Сызғышты пайдалануды біледі-1б Қб: « Домбыра» әдісі
Тамаша! Дескриптор: 1-топ Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді-1б 2-топ Өлшем бірліктеріне салыстыру жасайды-1б 3-топ Дескриптор: Есептің шешуін табады-1б Дескриптор: Есептің шартын құрып, шешуін табады-1б Тамаша! Дескриптор: 6дм шығу үшін 1 метрді неше сантиетрге кеміту керектігін тауып,дәлелдеп береді-1б Дескриптор: Өлшем бірліктерді сәйкестендіреді -1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Өлшем бірліктеріне түрлендіреді және салыстырады-1б Тапсырманы өз бетінше орындайды-1б «Домбыра» әдісі Әр түске сәйкес музыка ойнайды |
Суреттер Математика 2 сынып Алматы «Атамұра» 2022ж
Таратпа қағаздар
https://www.educaplay.com/learning-resources/20805373-learning_resource.html Оқулық Кері байланыс музыкалы домбыралар
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 28 сабақ. Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері
№ 28 сабақ. Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Al-Farabi Bilim» жшс мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым.Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кыдырбаева Бейсенкуль Алиакбаровна |
|||||
|
Күні: |
16.10.2024ж |
|||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны:19 |
Қатыспағандар саны:1 оқушы себепті |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 28 сабақ. Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.3** ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін салыстыру және шамалар мәндерімен амалдар орындау; 2.1.3.4** ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ұзындықтың өлшем бірліктерін түрлендіруді,ұзындықтың мәндерін салыстыруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 -7 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? Топқа бөлу «Шаңырақ» әдісі І-топ: ІІ-топ: ІІІ-топ: Өткенді пысықтау «Бинго» әдісі
Тақырыпты ашу «Мюссенберг » әдісі
Сабақтың тақырыбы: Ұзындық. Ұзындықтың өлшем бірліктері Сабақтың мақсаты: Ұзындықтың өлшем бірліктерін түрлендіруді,ұзындықтың мәндерін салыстыруды үйренеді Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Суретке қара.Сұрақтарға жауап бер. 1)Сызғышты пайдаланып заттарды өлшейді және нәтижесін дециметрмен, сантиметрмен өрнектеп жазады. 2)Сурет бойынша зерттеу жұмысын жүргізу негізінде төмендегі сұрақтарға жауап береді: –Таңдап алған өлшеуіш (1 см) жолақшаның бойына неше рет салынды? –Жолақшаның ұзындығы неше сантиметр? –Жолақшаның ұзындығы неше дециметр? Ә) – Егер таңдап алған өлшеуіш (1 дм) таспабаудың бойына 10 рет салынса, оның ұзындығы қандай? Бұл неше дециметр? Неше сантиметр? Ұзындықтың жаңа өлшем бірлігі – метрмен танысады. 10 дециметр ұзындықтың жаңа өлшем бірлігі 1 метрді құрайды. Сонда 1 метрде 10 дециметр бар. 2-тапсырма Топтық жұмыс «Ноутбук» әдісі Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір 1-топ: 1м=100см 2м6дм=26дм 6дм2см=62см 39 см = 3 дм 9 см; Салыстыр 2-топ: 4дм=40см 1м=100см 68см<6дм9см 4 дм 8 см = 4 дм 8 см 3топ:
3-тапсырма «Ойлан тап, жұптас» әдісі Есепті шығар Стадионда-91м,? ұзын Спортзалда-62м 91-62=29 Жауабы: Стадионның жүгіру жолы 29м ұзын (62 саны 91 -ден 29-ға кем, ал 91 саны 62-ден 29-ға артық.) «Нейрожаттығу» әдісі
ЕБҚ тапсырмасы
4-тапсырма «Спикер» әдісі 6дм шығу үшін 1 метрді неше сантиетрге кеміту керек? 6 да = 60 см; 1 м = 100 см. 60 см шығу үшін 100 см-ді неше см-ге кеміту керек? 100 см – ... см = 60 см. 100 см – 60 см = 40 см. Ж: 60 см шығу үшін 100 см-ді 40 см-ге кеміту керек. Жауап: 40см-ге «Сәйкестендіру» әдісі
ҚЖ: «educaplay» әдісі https://www.educaplay.com/learning-resources/20805373-learning_resource.html Үй тапсырмасы 5-тапсырма Мысалы, 7 дм 9 см мен 9дм 7 см-ді салыстыр. Мына үлгіде орында: –Үлкен өлшем бірліктерді кіші өлшем бірліктеріне өрнекте және салыстыр: 7 дм 9 см * 9 дм 7 см см салыстыру үшін 7 дм 9 см = 79 см 9 дм 7 см = 97 см Демек, 79 см < 97 см. «Домбыра» әдісі
|
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) Өткенді пысықтайды Тақырыпты ашады Ұзындықтар ды өлшейді Сызғышпен жұмыс жасайды Ережемен жұмыс жасайды Өлшем бірліктерін түрлендіреді Салыстыру жасайды Есепті шығарады Есепті шығарады Жауап айтады Қимылдар жасап сергиді Жеке жұмыс жасайды Өз ойын дәлелдеп береді Өлшем бірліктерді сәйкестендіреді
Қосымша жұмыс орындайды Үй тапсырмасын түсініп алады Кері байланыс жасайды |
«Ауызша мақтақтау әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып ,әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Қб: « Домбыра» әдісі
Дескриптор: Суретпен жұмыс жасап,сұрақтарға жауап береді-1б Сызғышты пайдалануды біледі-1б Қб: « Домбыра» әдісі
Тамаша! Дескриптор: 1-топ Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді-1б 2-топ Өлшем бірліктеріне салыстыру жасайды-1б 3-топ Дескриптор: Есептің шешуін табады-1б Дескриптор: Есептің шартын құрып, шешуін табады-1б Тамаша! Дескриптор: 6дм шығу үшін 1 метрді неше сантиетрге кеміту керектігін тауып,дәлелдеп береді-1б Дескриптор: Өлшем бірліктерді сәйкестендіреді -1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Өлшем бірліктеріне түрлендіреді және салыстырады-1б Тапсырманы өз бетінше орындайды-1б «Домбыра» әдісі Әр түске сәйкес музыка ойнайды |
Суреттер Математика 2 сынып Алматы «Атамұра» 2022ж
Таратпа қағаздар
https://www.educaplay.com/learning-resources/20805373-learning_resource.html Оқулық Кері байланыс музыкалы домбыралар
|
||
шағым қалдыра аласыз

































