|
Бөлім: Бейбітшілік,қа-уіпсіздік және жаһандық экономика. |
Мектеп: |
Сыныбы: 11 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бейбітшілік-ұраныммыз,туған жер-тұғырымыз. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.5.1 - мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру; 10.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу; Көпшілігі: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру, белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу; Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру;құрастыру және сыни тұрғыда бағалау, белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы:
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру: - Балалар, бәріміз шаттық шеңберіне жиналайық. Енді бір-бірімізге бүгінгі күніміздің тамаша өтуіне арнап жақсы тілектер айтайық. (Оқушылар «Досыммен бірге» ойыны арқылы бір-біріне бүгінгі күннің көңілді өтуіне арнаған тілектерін айтады.)
Қайырлы түн Қайырлы түн! Жер-Анам, Көк аспанды жамыл да, Таңға дейін дін аман, Тәтті ұйқыда дамылда. Орманың да шуламасын, Суларың да туламасын. Ақ басты ала тауларың да Күңіренбесін, жыламасын. Шамыңды өшір, Түсіре ғой пердеңді. Қайырлы түн, алып Жер! Дүбірлетіп сенің ұлы кеудеңді Таптамасын танктер. Қайырлы түн, Көк аспан, Алып жерді төсен де, Таңға дейін тәтті ұйқыда толаста, Ұшырама кеселге. Қайырлы түн, Ақ аспан, Алып жерді төсен де, Боз көрпеңді айқара жап иыққа. Сенің нұрың тыныштықпен жарасқан. Қайырлы түн, ұйықта! Шашу болып жұлдыздарың шашылды, Айың келіп ақ мойныңа асылды. Шәйіге орап, әлдилесін Құс жолы Тыныштық деп аталатын жас ұлды… (Мұқағали Мақатаев) Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
1. Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтаңдар, берілген мәліметтер мен пікірлерді өздерің білетін деректермен толықтырыңдар. Соғыс кезіндегі адамдардың аянышты тағдырын автор қалай суреттеген?
Тапсырма. 1. Мәтін не туралы? Қандай мақсатта жазылған? _____________________________________________________________ _____________________________________________________________ 2. Сұраққа жауап беру арқылы мәтіннің негізгі ойын анықтаңыз. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Оқылым мәтінінің көркем әдебиет стилінде жазылғанын дәлелдеңдер.
3-тапсырма. «Днепрде» мәтінін түртіп жазу (конспектілеу) арқылы негізгі ақпаратты іріктеңдер. Дескриптор:
ҚБ
6-тапсырма. Көркемдік құралдарды пайдаланып, оқылым мәтіндерін салыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Шешендер мен олардың нақыл сөздерін сәйкестендіріңдер. Тақырыппен байланысын анықтаңдар. Ойларыңды қорытындылаңдар.
|
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару.
Өлеңді мәнерлеп оқып, дауыс ырғағына мән беріңдер. Өмірдегі ең басты құндылықты атаңдар. Өз жауаптарыңды автор көзқарасымен салыстырыңдар.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтайды, берілген мәліметтер мен пікірлерді өздері білетін деректермен толықтырады.
Оқылым мәтінінің көркем әдебиет стилінде жазылғанын анықтайды; Мәтіннің мақсатын анықтайды; Стильдік сипатын талдайды; Тілдік амал-тәсілдерін анықтайды; Ойларын дәлелдейді.
Оқушылар көркемдік құралдарды пайдаланады; оқылым мәтіндерін салыстырады; ойларын дәлелдейді.
Шешендер мен олардың нақыл сөздерін сәйкестендіріңдерТақырыппен байланысын анықтаңдар. Ойларыңды қорытындылаңдар.
|
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
|
11-сынып қазақ тілі (Мұқағали Мақатаев)
(Қасым Қайсенов)
|
|||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы: |
«Менің баспалдағым»
8-тапсырма. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 2 Бейбітшілік-ұраныммыз,туған жер-тұғырымыз.docx ҚГБ 11-сынып
№ 2 Бейбітшілік-ұраныммыз,туған жер-тұғырымыз.docx ҚГБ 11-сынып
|
Бөлім: Бейбітшілік,қа-уіпсіздік және жаһандық экономика. |
Мектеп: |
Сыныбы: 11 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бейбітшілік-ұраныммыз,туған жер-тұғырымыз. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.5.1 - мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру; 10.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу; Көпшілігі: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру, белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу; Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру;құрастыру және сыни тұрғыда бағалау, белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы:
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру: - Балалар, бәріміз шаттық шеңберіне жиналайық. Енді бір-бірімізге бүгінгі күніміздің тамаша өтуіне арнап жақсы тілектер айтайық. (Оқушылар «Досыммен бірге» ойыны арқылы бір-біріне бүгінгі күннің көңілді өтуіне арнаған тілектерін айтады.)
Қайырлы түн Қайырлы түн! Жер-Анам, Көк аспанды жамыл да, Таңға дейін дін аман, Тәтті ұйқыда дамылда. Орманың да шуламасын, Суларың да туламасын. Ақ басты ала тауларың да Күңіренбесін, жыламасын. Шамыңды өшір, Түсіре ғой пердеңді. Қайырлы түн, алып Жер! Дүбірлетіп сенің ұлы кеудеңді Таптамасын танктер. Қайырлы түн, Көк аспан, Алып жерді төсен де, Таңға дейін тәтті ұйқыда толаста, Ұшырама кеселге. Қайырлы түн, Ақ аспан, Алып жерді төсен де, Боз көрпеңді айқара жап иыққа. Сенің нұрың тыныштықпен жарасқан. Қайырлы түн, ұйықта! Шашу болып жұлдыздарың шашылды, Айың келіп ақ мойныңа асылды. Шәйіге орап, әлдилесін Құс жолы Тыныштық деп аталатын жас ұлды… (Мұқағали Мақатаев) Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
1. Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтаңдар, берілген мәліметтер мен пікірлерді өздерің білетін деректермен толықтырыңдар. Соғыс кезіндегі адамдардың аянышты тағдырын автор қалай суреттеген?
Тапсырма. 1. Мәтін не туралы? Қандай мақсатта жазылған? _____________________________________________________________ _____________________________________________________________ 2. Сұраққа жауап беру арқылы мәтіннің негізгі ойын анықтаңыз. Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Оқылым мәтінінің көркем әдебиет стилінде жазылғанын дәлелдеңдер.
3-тапсырма. «Днепрде» мәтінін түртіп жазу (конспектілеу) арқылы негізгі ақпаратты іріктеңдер. Дескриптор:
ҚБ
6-тапсырма. Көркемдік құралдарды пайдаланып, оқылым мәтіндерін салыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Шешендер мен олардың нақыл сөздерін сәйкестендіріңдер. Тақырыппен байланысын анықтаңдар. Ойларыңды қорытындылаңдар.
|
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару.
Өлеңді мәнерлеп оқып, дауыс ырғағына мән беріңдер. Өмірдегі ең басты құндылықты атаңдар. Өз жауаптарыңды автор көзқарасымен салыстырыңдар.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтайды, берілген мәліметтер мен пікірлерді өздері білетін деректермен толықтырады.
Оқылым мәтінінің көркем әдебиет стилінде жазылғанын анықтайды; Мәтіннің мақсатын анықтайды; Стильдік сипатын талдайды; Тілдік амал-тәсілдерін анықтайды; Ойларын дәлелдейді.
Оқушылар көркемдік құралдарды пайдаланады; оқылым мәтіндерін салыстырады; ойларын дәлелдейді.
Шешендер мен олардың нақыл сөздерін сәйкестендіріңдерТақырыппен байланысын анықтаңдар. Ойларыңды қорытындылаңдар.
|
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
Қалыптастырушы бағалау «Шексіздік»
|
11-сынып қазақ тілі (Мұқағали Мақатаев)
(Қасым Қайсенов)
|
|||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы: |
«Менің баспалдағым»
8-тапсырма. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз


















