5-сабақ.
-
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: 9 орта мектеп
Python тілінде алгоритмдерді программалау
Күні: 15.02.2024 ж. Мұғалімнің аты-жөні: Туткабаева С.С.
Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы
4.5 Break циклін басқару
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else)
Сабақтың мақсаты
Break ұғымы мен қызметін анықтау;
Break нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану;
Break нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
/уақыт
Мұғалімнің іс- әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы Ұйымдастыру
кезеңі/5мин
Сәлемдесу, түгендеу.
1-тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылар берілгген сұрақтарға жауап береді.
-
Break – циклі дегеніміз не?
-
Continue –циклі дегеніміз не?
-
Break және Continue циклінің бір-бірінен айырмашылығы мен ұқсастықтары қанадй?
-
Қандай циклдік операторларды білеміз?
-
Break және Continue циклінің Break және Continue нұсқаулық-тарының графикалық блок-схемасына, қолданылған программа кодтарына таладу жасаңдар.
2-тапсырма. 97 беттегі блок-сызбалардың айырмашылықтарын сипаттаңдар
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.
Берілген блок-сызбаны талдайды
Дескриптор
-
Вreak циклінің коды мен блок-схемасын анықтайды;
-
Сontinue циклінің блок- схемасы мен программа кодын анықтайды;
-
Вreak пен Сontinue циклдерінің жұмысын салыстырады.
Жетелеу, бағыт-бағдар беру.
слайд
Жеке жұмыс
/11мин
3-тапсырма көлемі үлкен тапсырма.
Алдымен мұғалімнің көмегімен, содан кейін өз бетінше орындайды.

2-тапсырма


Дескриптор арқылы бағаланады.
Жұптық жұмыс
3-тапсырма шығармашылық тапсырма. Өз бетінше орындауын қадағалаййды.
3-тапсырма

4-тапсырманы өз беттерінше орындайды.
Жоғарыда берілген мысалдағы тапсырманың толық блок- схемасын құрып, ұсыныңдар.
- Вreak пен сontinue нұсқаулықтарын қолданудың маңыздылығын сипаттайды.
4 балл
Сабақтың соңы
Ой толғаныс Жаңа сабақты бекіту/3мин
Сабақты бекіту сұрақтары
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.
-
Вreak нұсқаулығы цикл жұмысына қалай әсер етеді?
-
for i in range(1,10): if i ==4 : break циклы неше рет жұмыс істейді?
-
Вreak-ті циклде шартсыз қолдансақ, қандай нәтиже аламыз?
Өздерін-өзі бағалайды
Интерактив тітақта sabaq.kz/ka hoot- арқылы- тест- құрастыру
-
|
Кері байланыс /2мин |
«Таңдау» әдісі. Оқушыларға бес пікір жазылған парақ беріледі. |
4. Циклде бірнеше break нұсқаулығын қолдануға бола ма? Себебін түсіндір. Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу деңгейі мен ынтасын білдіретін сөздердің астын сызады.
болды деп ойлаймын.
үйрендім / үйренгенім аз болды.
/ зейінсіз тыңдадым.
ризамын / риза емеспін. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 2 Break циклән басқару ҚМЖ
№ 2 Break циклән басқару ҚМЖ
5-сабақ.
-
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: 9 орта мектеп
Python тілінде алгоритмдерді программалау
Күні: 15.02.2024 ж. Мұғалімнің аты-жөні: Туткабаева С.С.
Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы
4.5 Break циклін басқару
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else)
Сабақтың мақсаты
Break ұғымы мен қызметін анықтау;
Break нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану;
Break нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
/уақыт
Мұғалімнің іс- әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы Ұйымдастыру
кезеңі/5мин
Сәлемдесу, түгендеу.
1-тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылар берілгген сұрақтарға жауап береді.
-
Break – циклі дегеніміз не?
-
Continue –циклі дегеніміз не?
-
Break және Continue циклінің бір-бірінен айырмашылығы мен ұқсастықтары қанадй?
-
Қандай циклдік операторларды білеміз?
-
Break және Continue циклінің Break және Continue нұсқаулық-тарының графикалық блок-схемасына, қолданылған программа кодтарына таладу жасаңдар.
2-тапсырма. 97 беттегі блок-сызбалардың айырмашылықтарын сипаттаңдар
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.
Берілген блок-сызбаны талдайды
Дескриптор
-
Вreak циклінің коды мен блок-схемасын анықтайды;
-
Сontinue циклінің блок- схемасы мен программа кодын анықтайды;
-
Вreak пен Сontinue циклдерінің жұмысын салыстырады.
Жетелеу, бағыт-бағдар беру.
слайд
Жеке жұмыс
/11мин
3-тапсырма көлемі үлкен тапсырма.
Алдымен мұғалімнің көмегімен, содан кейін өз бетінше орындайды.

2-тапсырма


Дескриптор арқылы бағаланады.
Жұптық жұмыс
3-тапсырма шығармашылық тапсырма. Өз бетінше орындауын қадағалаййды.
3-тапсырма

4-тапсырманы өз беттерінше орындайды.
Жоғарыда берілген мысалдағы тапсырманың толық блок- схемасын құрып, ұсыныңдар.
- Вreak пен сontinue нұсқаулықтарын қолданудың маңыздылығын сипаттайды.
4 балл
Сабақтың соңы
Ой толғаныс Жаңа сабақты бекіту/3мин
Сабақты бекіту сұрақтары
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.
-
Вreak нұсқаулығы цикл жұмысына қалай әсер етеді?
-
for i in range(1,10): if i ==4 : break циклы неше рет жұмыс істейді?
-
Вreak-ті циклде шартсыз қолдансақ, қандай нәтиже аламыз?
Өздерін-өзі бағалайды
Интерактив тітақта sabaq.kz/ka hoot- арқылы- тест- құрастыру
-
|
Кері байланыс /2мин |
«Таңдау» әдісі. Оқушыларға бес пікір жазылған парақ беріледі. |
4. Циклде бірнеше break нұсқаулығын қолдануға бола ма? Себебін түсіндір. Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу деңгейі мен ынтасын білдіретін сөздердің астын сызады.
болды деп ойлаймын.
үйрендім / үйренгенім аз болды.
/ зейінсіз тыңдадым.
ризамын / риза емеспін. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













