|
Бөлім: Ұлттың тарихи жәдігерлерін сақтау |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жылқыға жүген салған жер. |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.1 - әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми іс-қағаздар, публицистикалық, ауызекі сөйлеу, көркем әдебиет стилі) мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау 11.4.4.1 мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац, мәтін бөліктері, тақырып). |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: әртүрлі стильдегі мәтіндердің ерекшелігін анықтау; Көпшілігі: әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; Кейбір оқушылар: әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, мәтін нормаларын сақтап жазу. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. «Жүректен- жүрекке» әдісімен оқушылар бір-біріне жүрекше шарлармен тілек айту арқылы сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту. 1.Суретті көргенде қандай ойға келдіңдер? Жылқы малының халқымыздың тұрмысындағы рөлі қандай?
2.Жылқының түсіне және т.б. белгілеріне қарай берілген атауларын білесіңдер ме? «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген мәліметті пайдаланып, өзара пікірлесіп, әңгіме өткізіңдер.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Ойтүрткі сұрақтарына жауап береді. «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген мәліметті пайдаланып, өзара пікірлесіп, әңгіме өткізіңдер. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтіндерді оқып, салыстырмалы талдау жасаңыз. 1-мәтін
2-мәтін
Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Одағайлар»
6-тапсырма. Жылқы малына қатысты мақал-мәтелдерді қатыстырып, «Тұлпар желіде танылады» тақырыбында шығармашылық жұмыстың бір түрін (өлең, әңгіме, шығарма) орындаңдар. Мәтін нормаларын сақтап жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады. |
Мәтіндерді оқып, салыстырмалы талдау жасайды.
Мәтін мазмұндарымен танысады.
Мәтіннің тақырыбын анықтайды; автор көзқарасын талдайды; көзделген аудиториясын көрсетеді; Құрылымы мен тілдік ерекшелігіне талдау жасайды.
Әңгіме және дөңгелек үстел туралы мәлімет алады.
Тақырыпқа байланысты шығармашылық жұмыс орындайды; мәтін нормаларын сақтап жазады.
Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Оқулықпен жұмыс
(«Қазақстан» ұлттық энциклопедиясы, 2-том)
(Темірлан Қылышбек)
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
|||||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
7-тапсырма. |
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 2 Жылқыға жүген салған жер.docx ҚГБ 3-тоқсан
№ 2 Жылқыға жүген салған жер.docx ҚГБ 3-тоқсан
|
Бөлім: Ұлттың тарихи жәдігерлерін сақтау |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жылқыға жүген салған жер. |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.1 - әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми іс-қағаздар, публицистикалық, ауызекі сөйлеу, көркем әдебиет стилі) мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау 11.4.4.1 мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац, мәтін бөліктері, тақырып). |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: әртүрлі стильдегі мәтіндердің ерекшелігін анықтау; Көпшілігі: әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; Кейбір оқушылар: әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, мәтін нормаларын сақтап жазу. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. «Жүректен- жүрекке» әдісімен оқушылар бір-біріне жүрекше шарлармен тілек айту арқылы сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту. 1.Суретті көргенде қандай ойға келдіңдер? Жылқы малының халқымыздың тұрмысындағы рөлі қандай?
2.Жылқының түсіне және т.б. белгілеріне қарай берілген атауларын білесіңдер ме? «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген мәліметті пайдаланып, өзара пікірлесіп, әңгіме өткізіңдер.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Ойтүрткі сұрақтарына жауап береді. «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген мәліметті пайдаланып, өзара пікірлесіп, әңгіме өткізіңдер. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтіндерді оқып, салыстырмалы талдау жасаңыз. 1-мәтін
2-мәтін
Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Одағайлар»
6-тапсырма. Жылқы малына қатысты мақал-мәтелдерді қатыстырып, «Тұлпар желіде танылады» тақырыбында шығармашылық жұмыстың бір түрін (өлең, әңгіме, шығарма) орындаңдар. Мәтін нормаларын сақтап жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады. |
Мәтіндерді оқып, салыстырмалы талдау жасайды.
Мәтін мазмұндарымен танысады.
Мәтіннің тақырыбын анықтайды; автор көзқарасын талдайды; көзделген аудиториясын көрсетеді; Құрылымы мен тілдік ерекшелігіне талдау жасайды.
Әңгіме және дөңгелек үстел туралы мәлімет алады.
Тақырыпқа байланысты шығармашылық жұмыс орындайды; мәтін нормаларын сақтап жазады.
Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Оқулықпен жұмыс
(«Қазақстан» ұлттық энциклопедиясы, 2-том)
(Темірлан Қылышбек)
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
|||||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
7-тапсырма. |
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















