|
Бөлім |
ӨЗІМ ТУРАЛЫ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.4.1 мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар (кім? не? қандай? қанша? не істеді?) құрастыру және оған толық жауап беру; 2.4.5.1 ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді анықтап, теріп жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: сурет бойынша сұрақтарға жауап береді, әріптерді анықтайды. Оқушылардың көбі жасай алады: әріптерді орынды қолданып, сөйлемдер құрайды. Оқушылардың кейбірі жасай алады: киім түрлерін ажыратып, сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қуан, шаттан, алақай, Қуанатын күн келді. Күліп шықты Күн бүгін. Қайырлы таң, қайырлы күн! |
Тыңдап, хормен қайталайды. |
ҚБ: шапалақтау |
интерактивті тақта |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
1-тапсырма. Тыңдайық. Бұл – киім дүкені. Киім дүкенінде көйлек, жейде, шалбар, тон бар. Дана анасымен дүкенге келді. Олар Данаға көк шалбар, қара тон сатып алды. Дана анасына рақмет айтты. |
Жаңа сөздер: жейде, қолшатыр, тон, жұқа. Тыңдалған мәтін бойынша сұраққа жауап береді. Жаңа сөздерді есте сақтайды. |
ҚБ: қол сигналдары |
жаңа сөздер |
![]()
|
|
Дәптердегі №1 тапсырма.
«Қар лақтыру» әдісі Шарты: сұрақтар жазылған қағаздарды лақтырып, жұбына жауап береді.
«Жыл мезгілдері» ойыны. Әр топ өз жыл мезгілдерін пантомимо арқылы бейнелейді, қалған топ табады.
Ағам басына кид.... Інім ая...ына |
Дәптермен жұмыс. Жұптық жұмыс. Жұбымен жұмыс жасайды.
Дескриптор:
Сергіту сәті. Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ. Беске бесті қосқанда Тең болады он саусақ. (қимылмен көрсетіп жасайды) Топтық жұмыс. Суреттердегі жыл мезгілдерін атап, әр топ жыл мезгілдерінің атауына қарай бөлінеді. Әр топ жыл мезгіліне сай киім түрлерін атайды. Көктемгі киім – күрте, ..., ... . Жазғы киім – ..., ... . Күзгі киім – ..., ... . Қысқы киім – ..., ... . Көп нүктенің орнына керекті әріптерді қояды. Сурет атауларын қатыстырып, көшіріп жазады. |
ҚБ: бірін-бірі бағалауы ҚБ: топтардың бірін-бірі бағалауы Қ/б «Сұрақ тармақтары» Білімін жылдам бағалауға мүмкіндік береді. |
сөздер жазылған парақша жыл мезгілдері суреті |
|
|
Дәптердегі №2 тапсырма. |
Дескриптор:
Дәптермен жұмыс. |
|
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Қоржындағы» сұрақтарға жауап алу. Көктемгі киімдерді ата. Жазғы киімдерді ата. Күзгі киімдерді ата. Қысқы киімдерді ата. |
Сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
. 2-сынып Т2 Қазақ тілі "Қандай киім киеміз?" ҚМЖ
. 2-сынып Т2 Қазақ тілі "Қандай киім киеміз?" ҚМЖ
|
Бөлім |
ӨЗІМ ТУРАЛЫ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.4.1 мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар (кім? не? қандай? қанша? не істеді?) құрастыру және оған толық жауап беру; 2.4.5.1 ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді анықтап, теріп жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: сурет бойынша сұрақтарға жауап береді, әріптерді анықтайды. Оқушылардың көбі жасай алады: әріптерді орынды қолданып, сөйлемдер құрайды. Оқушылардың кейбірі жасай алады: киім түрлерін ажыратып, сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қуан, шаттан, алақай, Қуанатын күн келді. Күліп шықты Күн бүгін. Қайырлы таң, қайырлы күн! |
Тыңдап, хормен қайталайды. |
ҚБ: шапалақтау |
интерактивті тақта |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
1-тапсырма. Тыңдайық. Бұл – киім дүкені. Киім дүкенінде көйлек, жейде, шалбар, тон бар. Дана анасымен дүкенге келді. Олар Данаға көк шалбар, қара тон сатып алды. Дана анасына рақмет айтты. |
Жаңа сөздер: жейде, қолшатыр, тон, жұқа. Тыңдалған мәтін бойынша сұраққа жауап береді. Жаңа сөздерді есте сақтайды. |
ҚБ: қол сигналдары |
жаңа сөздер |
![]()
|
|
Дәптердегі №1 тапсырма.
«Қар лақтыру» әдісі Шарты: сұрақтар жазылған қағаздарды лақтырып, жұбына жауап береді.
«Жыл мезгілдері» ойыны. Әр топ өз жыл мезгілдерін пантомимо арқылы бейнелейді, қалған топ табады.
Ағам басына кид.... Інім ая...ына |
Дәптермен жұмыс. Жұптық жұмыс. Жұбымен жұмыс жасайды.
Дескриптор:
Сергіту сәті. Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ. Беске бесті қосқанда Тең болады он саусақ. (қимылмен көрсетіп жасайды) Топтық жұмыс. Суреттердегі жыл мезгілдерін атап, әр топ жыл мезгілдерінің атауына қарай бөлінеді. Әр топ жыл мезгіліне сай киім түрлерін атайды. Көктемгі киім – күрте, ..., ... . Жазғы киім – ..., ... . Күзгі киім – ..., ... . Қысқы киім – ..., ... . Көп нүктенің орнына керекті әріптерді қояды. Сурет атауларын қатыстырып, көшіріп жазады. |
ҚБ: бірін-бірі бағалауы ҚБ: топтардың бірін-бірі бағалауы Қ/б «Сұрақ тармақтары» Білімін жылдам бағалауға мүмкіндік береді. |
сөздер жазылған парақша жыл мезгілдері суреті |
|
|
Дәптердегі №2 тапсырма. |
Дескриптор:
Дәптермен жұмыс. |
|
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «Қоржындағы» сұрақтарға жауап алу. Көктемгі киімдерді ата. Жазғы киімдерді ата. Күзгі киімдерді ата. Қысқы киімдерді ата. |
Сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














