|
ПӘН: ҚАЗАҚ ТІЛІ Бөлім: Табиғат және экология. |
МЕКТЕП: |
||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жасыл ел»бағдарламасы. |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.1.1 әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, шартты белгі) мәліметтерді салыстырып талдау, негізгі үрдістерді анықтау. 11.4.4.1 мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац, мәтін бөліктері, тақырып). |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: графиктік мәтінді түсініп жазу, тіл нормаларының ерекшелігін түсіну; Көпшілігі: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі ақпаратты жазу, мәтін нормаларын сақтап жазу; Кейбір оқушылар: әртүрлі графиктік мәтіндердегі мәліметтерді салыстырып талдау, негізгі үрдістерді анықтау, мәтін нормаларын сақтап жазу. |
||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану, талдау. |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу (4-құндылық) |
||||||||
|
Алдыңғы білім |
Табиғат және экология туралы білімдерін толықтырады. |
||||||||
|
Жоспар: |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
Тапсырма. Аудиожазбадан (12. mp3) «Жасыл ел – жастар тірегі» мәтінін мұқият тыңдаңдар. Өз пікірлеріңмен бөлісіңдер.
Графиктік мәтіндегі мәліметтерге сүйене отырып, деректерді салыстырыңдар. Маңызды тұстарын талдап жазыңдар
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
5-тапсырма. 6-тапсырма. Айтыс үзінділері мен авторларын сәйкестендіріңдер.
Бекіту. «Соңғы сөзді ен айтайын...». Тақырып бойынша қорытынды ой айтады. |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжам жасайды. Мәтінді тыңдау арқылы ой түйіндейді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Графиктік мәтіндегі мәліметтерге сүйене отырып, деректерді салыстырыңдар. Маңызды тұстарын талдап жазыңдар Оқушылар графиктік мәтіндегі маңызды ақпараттарды анықтайды; ақпараттарды талдап жазады; мәселенің күшті жақтарын жазады; әлсіз тұстарын анықтайды; мүмкіндіктерін анықтайды; мәселеге байланымсты қауіпті анықтайды. Грамматикалық тақырыппен танысады. Грамматикалық тақырып бойынша тапсырма орындайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (Ақерке Бершімбекова) («Қазақ әдебиеті» газетінен) |
|||||
|
Рефлексия 5 мин |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы 7-тапсырма |
|
|||||||
|
Қосымша мәлімет |
|||||||||
|
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? |
Бағалау – оқушылардың не үйренгенін қалай анықтауды жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланысқа сілтеме Денсаулық және қауіпсіздік АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемесі
|
|||||||
|
Жұптар бірі-біріне қолдау көрсетеді. Нәтижені саралау. |
Оқуды қадағалау Сұрақ - жауап Топтық бағалау |
Георграфия пәнімен байланыс. Пән мұғалімімен ой бөлістім. Сыныпты топтарға бөлу. АҚТ дағдылары Топпен жұмыс істеу дағдылары. (бір-бірін тыңдау, құрметтеу.) |
|||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|||||||||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім? |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 3 «Жасыл ел»бағдарламасы.docx ҚГБ 11-сынып. 3-тоқсан
№ 3 «Жасыл ел»бағдарламасы.docx ҚГБ 11-сынып. 3-тоқсан
|
ПӘН: ҚАЗАҚ ТІЛІ Бөлім: Табиғат және экология. |
МЕКТЕП: |
||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Жасыл ел»бағдарламасы. |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.1.1 әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, шартты белгі) мәліметтерді салыстырып талдау, негізгі үрдістерді анықтау. 11.4.4.1 мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац, мәтін бөліктері, тақырып). |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: графиктік мәтінді түсініп жазу, тіл нормаларының ерекшелігін түсіну; Көпшілігі: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі ақпаратты жазу, мәтін нормаларын сақтап жазу; Кейбір оқушылар: әртүрлі графиктік мәтіндердегі мәліметтерді салыстырып талдау, негізгі үрдістерді анықтау, мәтін нормаларын сақтап жазу. |
||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану, талдау. |
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу (4-құндылық) |
||||||||
|
Алдыңғы білім |
Табиғат және экология туралы білімдерін толықтырады. |
||||||||
|
Жоспар: |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
Тапсырма. Аудиожазбадан (12. mp3) «Жасыл ел – жастар тірегі» мәтінін мұқият тыңдаңдар. Өз пікірлеріңмен бөлісіңдер.
Графиктік мәтіндегі мәліметтерге сүйене отырып, деректерді салыстырыңдар. Маңызды тұстарын талдап жазыңдар
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
5-тапсырма. 6-тапсырма. Айтыс үзінділері мен авторларын сәйкестендіріңдер.
Бекіту. «Соңғы сөзді ен айтайын...». Тақырып бойынша қорытынды ой айтады. |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжам жасайды. Мәтінді тыңдау арқылы ой түйіндейді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Графиктік мәтіндегі мәліметтерге сүйене отырып, деректерді салыстырыңдар. Маңызды тұстарын талдап жазыңдар Оқушылар графиктік мәтіндегі маңызды ақпараттарды анықтайды; ақпараттарды талдап жазады; мәселенің күшті жақтарын жазады; әлсіз тұстарын анықтайды; мүмкіндіктерін анықтайды; мәселеге байланымсты қауіпті анықтайды. Грамматикалық тақырыппен танысады. Грамматикалық тақырып бойынша тапсырма орындайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (Ақерке Бершімбекова) («Қазақ әдебиеті» газетінен) |
|||||
|
Рефлексия 5 мин |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы 7-тапсырма |
|
|||||||
|
Қосымша мәлімет |
|||||||||
|
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? |
Бағалау – оқушылардың не үйренгенін қалай анықтауды жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланысқа сілтеме Денсаулық және қауіпсіздік АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемесі
|
|||||||
|
Жұптар бірі-біріне қолдау көрсетеді. Нәтижені саралау. |
Оқуды қадағалау Сұрақ - жауап Топтық бағалау |
Георграфия пәнімен байланыс. Пән мұғалімімен ой бөлістім. Сыныпты топтарға бөлу. АҚТ дағдылары Топпен жұмыс істеу дағдылары. (бір-бірін тыңдау, құрметтеу.) |
|||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|||||||||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім? |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз



Дескриптор
















