Материалдар / № 3 Қазақ музыка өнерінің арналары.docx

№ 3 Қазақ музыка өнерінің арналары.docx

Материал туралы қысқаша түсінік
7.1.4.1 мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау; 7.4.3.1 фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Қараша 2024
24
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім тақырыбы: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақ музыка өнерінің арналары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.1.4.1 мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау;

7.4.3.1 фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолдану.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіндегі негізгі ойды анықтайды, фразеологизмдердің мәнін түсініп қолданады;

Көптеген оқушылар: сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтайды, фразеологизмдерге мысал келтіреді;

Кейбір оқушылар: мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтайды, фразеологизм, мақал-мәтелдерді өз шығармащылығында қолданады.

Жоспар

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


І. Ұйымдастыру:

-оқушылардың сабаққа қатысын тексеру;

- сабақ мақсатымен таныстыру.

Қызығушылықты ояту

Оқушыларға сабақтың тақырыбын болжатуға бірнеше суреттер ұсынылады.

Оқушылар пікірлері тыңдалады. Сабақ тақырыбын тапқан оқушы жұлдызшамен бағаланады.

Тыңдалым алды мәлімет. Бейнеролик көрсетіледі «Қорқыт ата» https://www.youtube.com/watch?v=9hNKAeOTmow

Дескриптор:

  • Суреттер арқылы сабақ тақырыбын болжайды;

  • Бейнеролик бойынша ой түйіндейді.

ҚБ

Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару.


Оқушыларға сабақтың тақырыбын болжатуға бірнеше суреттер ұсынылады.



ҚБ







ҚБ

















https://www.youtube.com/watch?v=9hNKAeOTmow


Сабақтың ортасы













Тыңдалым тапсырмасы.

Мәтінді тыңдап, тақырыбы, құрылымы және тілдік ерекшелігін 3-тапсырма мәтінімен салыстырыңдар.

Бағалау критерийі таныстырылады:

1-мәтін

2-мәтін. Мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздер мен фразеологизмдерді синонимдерімен ауыстырып баяндаңдар. Ауыстырған сөздерді дәптерге жазыңдар.


1-мәтін

Мәтіндердің идеясы

2-мәтін


Тілдік ерекшелігі



Қорытынды


Дескриптор:

  • екі мәтінді салыстырады, идеялық мазмұнын анықтайды;

  • мәтіннен фразеологизмдерді анықтап, синонимдерімен алмастырып баяндайды;

  • «Төрт сөйлем» тәсілі бойынша берілген мәтіндердегі ойды қорытындылайды.

ҚБ

ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН

Деңгейлік тапсырмалар.

1-деңгей. Мәтін мазмұнына сай 2-3 фразеологизм жазыңдар.

2-деңгей. Өткен сабақпен ортақ ойды анықтап, кластерге түсіріңдер.

3-деңгей. Қобыздың қасиеттері туралы ойтолғау жазыңдар.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Фразеологизмдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшеліктерін түсініп қолданады.

мәтін мазмұнына сай фразеологизмдер жазады.

ортақ ойды анықтап, кластерге түсіреді.

қобыздың қасиеттері туралы ойтолғау жазады.


Жұптар бір-біріне жұлдызша беру арқылы бағалайды.


ЖЖ. Оқушылар жұптаса отырып жазба жұмыстарын тексереді.

Мәтінді тыңдап, тақырыбы, құрылымы және тілдік ерекшелігін 3-тапсырма мәтінімен салыстырыңдар.






Екі мәтінді салыстырады, идеялық мазмұнын анықтайды;

Мәтіннен фразеологизмдерді анықтап, синонимдерімен алмастырып баяндайды;

«Төрт сөйлем» тәсілі бойынша берілген мәтіндердегі ойды қорытындылайды.











Деңгейлік тапсырмалар орындайды.





Оқушылар жұптаса отырып жазба жұмыстарын тексереді.















































ҚБ


















ҚБ














Жапсырма жұлдызшалар










(http://malimetter.kz/kobyz-dasturi)















А4 форматты қағаздар


Сабақтың соңы Рефлексия


Ризамын- Ойланамын- Түзетемін-

стикер

























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ