|
Бөлім: Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО -2017 |
МЕКТЕП: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 9 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіз Қазақстаным. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра білу; 9.4.4.1 құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіндегі ақпаратты түсіні, негізгі ойды анықтайды; Көпшілігі: анықталған ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра біледі; Кейбір оқушылар: құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын қатыстырып, мысалдар жаза алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту.
Ассоциация құру. Оқулықтағы Елбасы Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласын тыңдап, ассоциация жасаңдар.
«Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Жұптық жұмыс. 2-тапсырма(60-бет). Б. Жақыптың «Қазақстан» өлеңін тыңдап, ұлы тұлғалар туралы деректерді кестеге жазыңдар.
Дескриптор:
ӘТН.
3-тапсырма. Б. Жақыптың «Қазақстан» өлеңінен құрмалас сөйлемнің түрлеріне бірнеше мысал келтіріп, жасалуындағы ерекшеліктерді түсіндіріңдер. Өлеңді оқып, алынған мәліметтерді «Семантикалык карта» әдісімен бейнелеңдер. Семантикалық карта
Дескриптор: Білім алушы
ТЫҢДАЛЫМАНА КЕЙІН. Топтық жұмыс 2-тапсырма. Үш топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. 1-топ. Б. Жақыптың «Қазақстаным» өлеңінен алған түсініктеріңді «5-5-1» әдісімен тұжырымдайды. Өлең мазмұны бойынша бес сөйлем жазып, одан кейін бес сөйлемді бес сөзге дейін қысқартады. Соңында бес сөзді бір сөзбен түйіндейді. 2-топ. «Блум түймедағы» әдісімен алты сұрақ құрастырып, жауап береді. Жауаптарын салыстырады. 3-топ. «Президент» сөзіне қатысты өзіндік түсініктеріңді «Бестармақ» әдісімен жазыңдар. Дескриптор:
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады. 1,2,3 сандары бойынша топқа бөлінеді.
Оқулықтағы Елбасы Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласын тыңдап, ассоциация жасайды.
Жұптық жұмыс. Б. Жақыптың «Қазақстан» өлеңін тыңдап, ұлы тұлғалар туралы деректерді кестеге жазады.
Топтық жұмыс. Өлеңінен алған түсініктеріңді «5-5-1» әдісімен тұжырымдайды; Б. Жақыптың «Қазақстан» өлеңін тыңдап, ұлы тұлғалар туралы деректерді кестеге жазады; «Блум түймедағы» әдісімен алты сұрақ құрастырып, жауап береді; Жауаптарын салыстырады. «Президент» сөзіне қатысты өзіндік түсініктеріңді «Бестармақ» әдісімен жазады.
|
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
ОӘК материалдары Топқа бөліну қағаздары
Ойтүрткі сұрақтар жазылған кеспе қағаздар.
ОӘК материалдары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 3 Тәуелсіз Қазақстаным..docx 9-сынып .қазақ тілі
№ 3 Тәуелсіз Қазақстаным..docx 9-сынып .қазақ тілі
|
Бөлім: Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО -2017 |
МЕКТЕП: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 9 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіз Қазақстаным. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра білу; 9.4.4.1 құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіндегі ақпаратты түсіні, негізгі ойды анықтайды; Көпшілігі: анықталған ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра біледі; Кейбір оқушылар: құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын қатыстырып, мысалдар жаза алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту.
Ассоциация құру. Оқулықтағы Елбасы Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласын тыңдап, ассоциация жасаңдар.
«Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Жұптық жұмыс. 2-тапсырма(60-бет). Б. Жақыптың «Қазақстан» өлеңін тыңдап, ұлы тұлғалар туралы деректерді кестеге жазыңдар.
Дескриптор:
ӘТН.
3-тапсырма. Б. Жақыптың «Қазақстан» өлеңінен құрмалас сөйлемнің түрлеріне бірнеше мысал келтіріп, жасалуындағы ерекшеліктерді түсіндіріңдер. Өлеңді оқып, алынған мәліметтерді «Семантикалык карта» әдісімен бейнелеңдер. Семантикалық карта
Дескриптор: Білім алушы
ТЫҢДАЛЫМАНА КЕЙІН. Топтық жұмыс 2-тапсырма. Үш топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. 1-топ. Б. Жақыптың «Қазақстаным» өлеңінен алған түсініктеріңді «5-5-1» әдісімен тұжырымдайды. Өлең мазмұны бойынша бес сөйлем жазып, одан кейін бес сөйлемді бес сөзге дейін қысқартады. Соңында бес сөзді бір сөзбен түйіндейді. 2-топ. «Блум түймедағы» әдісімен алты сұрақ құрастырып, жауап береді. Жауаптарын салыстырады. 3-топ. «Президент» сөзіне қатысты өзіндік түсініктеріңді «Бестармақ» әдісімен жазыңдар. Дескриптор:
|
Оқушылар назарын сабаққа аударады. 1,2,3 сандары бойынша топқа бөлінеді.
Оқулықтағы Елбасы Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласын тыңдап, ассоциация жасайды.
Жұптық жұмыс. Б. Жақыптың «Қазақстан» өлеңін тыңдап, ұлы тұлғалар туралы деректерді кестеге жазады.
Топтық жұмыс. Өлеңінен алған түсініктеріңді «5-5-1» әдісімен тұжырымдайды; Б. Жақыптың «Қазақстан» өлеңін тыңдап, ұлы тұлғалар туралы деректерді кестеге жазады; «Блум түймедағы» әдісімен алты сұрақ құрастырып, жауап береді; Жауаптарын салыстырады. «Президент» сөзіне қатысты өзіндік түсініктеріңді «Бестармақ» әдісімен жазады.
|
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
ОӘК материалдары Топқа бөліну қағаздары
Ойтүрткі сұрақтар жазылған кеспе қағаздар.
ОӘК материалдары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















