|
Бөлім тақырыбы: Адамзат дамуының жаһандық мәселелері. |
Мектеп: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты -жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 10 ЖМБ |
Сабаққа қатысушылар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақпараттық-коммуникациялық жаһандану |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.5.1 әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, хат, әңгіме, шығарма) ұсына білу; 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Ақпараттық-коммуникациялық жаһандану» тақырыбындағы мәтінді түсіну, мәтіндегі негізгі ойды анықтау, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Көпшілігі: і тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар орындау, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Кейбір оқушылар: тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар орындау, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін!» Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін, өйткені сен жақсы адамсың!». Осылай бір-біріне сенім білдіреді.
Қызығушылықты ояту: Суретке қарап, сабақ тақырыбын болжаңдар.
«Жүзіп шығу» әдісі бойынша сұрақтаға жауап беріңдер. 1. Адамзат тұрмысындағы көптеген үрдістердің компьютерлендірілуіне қалай қарайсыңдар? 2. ХХІ ғасыр қоғамының қалыптасуына қандай маңызды факторлар әсер етеді? 3. Суреттегі ақпараттың бүгінгі тақырыпқа қатысы бар ма? (оқушылар жауабы тыңдалады). Мәтінді оқып, құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады. Суретке қарап, сабақ тақырыбын болжайды.
Оқушылар тақырыпқа алып келу мақсатында сұрақтарға жауап береді.
Мәтіндердің тақырыбы мен қызметіндегі айырмашылықты көрсетеді; Құрылымы мен тілдік ерекшеліктерін салыстырады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
(Б.Сағындықова)
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. 4-тапсырма. Ғылыми-көпшілік стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, берілген ойды жалғастырып, шағын мәтін жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
3-тапсырма. Оқылым мәтінінен лексика-семантикалық тәсіл арқылы жасалған сөздерді табыңдар. Конверсия жолымен жасалған сөздердің қай сөз табынан қай сөз табына ауысқанын түсіндіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Ортадағы қаламсап» әдісімен оқушылар бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
Ғылыми-көпшілік стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, берілген ойды жалғастырып, шағын мәтін жазыңдар.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Оқылым мәтінінен лексика-семантикалық тәсіл арқылы жасалған сөздерді анықтайды; Конверсия жолымен жасалған сөздердің қай сөз табынан қай сөз табына ауысқанын түсіндіреді.
«Ортадағы қаламсап» әдісімен оқушылар бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
10-сынып қазақ тілі
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс. Кері байланыс: Кері байланысты «Бағдаршам» тәсілі арқылы жүзеге
асыруға
болады. 6-тапсырма. |
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 4 Ақпараттық-коммуникациялық жаһандану.docx ЖМБ.10-сынып.қазақ тілі
|
Бөлім тақырыбы: Адамзат дамуының жаһандық мәселелері. |
Мектеп: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты -жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 10 ЖМБ |
Сабаққа қатысушылар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақпараттық-коммуникациялық жаһандану |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.5.1 әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, хат, әңгіме, шығарма) ұсына білу; 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: «Ақпараттық-коммуникациялық жаһандану» тақырыбындағы мәтінді түсіну, мәтіндегі негізгі ойды анықтау, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Көпшілігі: і тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар орындау, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Кейбір оқушылар: тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар орындау, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін!» Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір- бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін, өйткені сен жақсы адамсың!». Осылай бір-біріне сенім білдіреді.
Қызығушылықты ояту: Суретке қарап, сабақ тақырыбын болжаңдар.
«Жүзіп шығу» әдісі бойынша сұрақтаға жауап беріңдер. 1. Адамзат тұрмысындағы көптеген үрдістердің компьютерлендірілуіне қалай қарайсыңдар? 2. ХХІ ғасыр қоғамының қалыптасуына қандай маңызды факторлар әсер етеді? 3. Суреттегі ақпараттың бүгінгі тақырыпқа қатысы бар ма? (оқушылар жауабы тыңдалады). Мәтінді оқып, құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады. Суретке қарап, сабақ тақырыбын болжайды.
Оқушылар тақырыпқа алып келу мақсатында сұрақтарға жауап береді.
Мәтіндердің тақырыбы мен қызметіндегі айырмашылықты көрсетеді; Құрылымы мен тілдік ерекшеліктерін салыстырады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
(Б.Сағындықова)
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. 4-тапсырма. Ғылыми-көпшілік стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, берілген ойды жалғастырып, шағын мәтін жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
3-тапсырма. Оқылым мәтінінен лексика-семантикалық тәсіл арқылы жасалған сөздерді табыңдар. Конверсия жолымен жасалған сөздердің қай сөз табынан қай сөз табына ауысқанын түсіндіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Ортадағы қаламсап» әдісімен оқушылар бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
Ғылыми-көпшілік стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, берілген ойды жалғастырып, шағын мәтін жазыңдар.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Оқылым мәтінінен лексика-семантикалық тәсіл арқылы жасалған сөздерді анықтайды; Конверсия жолымен жасалған сөздердің қай сөз табынан қай сөз табына ауысқанын түсіндіреді.
«Ортадағы қаламсап» әдісімен оқушылар бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
|
10-сынып қазақ тілі
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс. Кері байланыс: Кері байланысты «Бағдаршам» тәсілі арқылы жүзеге
асыруға
болады. 6-тапсырма. |
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз







