|
Бөлім: Қазіргі қоғам: миграция және зияткерлік миграция |
МЕКТЕП: |
|||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||
|
СЫНЫП: 9 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ішкі миграция |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.3.1 - таза ғылыми стильдегі интервью, мақаланың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау; 11.3.1.1 - таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала, интервью жазу. |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: таза ғылыми стильдегі интервью, мақаланың құрылымы мен рәсімделуін білу, таза ғылыми стильдің жанрлық ерекшеліктерін білу; Көпшілігі: таза ғылыми стильдегі интервью, мақаланың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін түсініп, талдау, таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне талдау жасайды; Кейбір оқушылар: таза ғылыми стильдегі интервью, мақаланың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала, интервью жазу. |
|||||||
|
Жоспар: |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
1. Мәтіннен тақырыпқа қатысты терминдер мен ұғымдарды теріп жазыңыз. 2. Мәтінде айтылу мақсатына қарай сөйлемнің қандай түрлері қолданылған? Мысал келтіріңіз. 3. Етістіктер қай шақта қолданылған? Мысалдар келтіріңіз. Дескриптор:
ҚБ
ҚБ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен алған білімдерін қорытындылайды. |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Оқушылар тақырыпты анықтауға бағытталған сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Мәтіннің стилін анықтайды. Стильге тән дәлелдер келтіреді; мәтіннен тақырыпқа қатысты терминдер мен ұғымдарды теріп жазады. Шешендік дау туралы мәлімет алады. Мәтіннің шешендік даудың қай түрі екенін анықтайды; шешендік сөзді талдайды. Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен алған білімдерін қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Ойтүрткі сұрақтар жазылған кеспе қағаздар. ОӘК материалдары Динара Мыңжасарқызы |
||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс:
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 4 Ішкі миграция.docx ЖМБ 11-сынп.3-тоқсан
№ 4 Ішкі миграция.docx ЖМБ 11-сынп.3-тоқсан
|
Бөлім: Қазіргі қоғам: миграция және зияткерлік миграция |
МЕКТЕП: |
|||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||
|
СЫНЫП: 9 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ішкі миграция |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.3.1 - таза ғылыми стильдегі интервью, мақаланың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау; 11.3.1.1 - таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала, интервью жазу. |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: таза ғылыми стильдегі интервью, мақаланың құрылымы мен рәсімделуін білу, таза ғылыми стильдің жанрлық ерекшеліктерін білу; Көпшілігі: таза ғылыми стильдегі интервью, мақаланың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін түсініп, талдау, таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне талдау жасайды; Кейбір оқушылар: таза ғылыми стильдегі интервью, мақаланың құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала, интервью жазу. |
|||||||
|
Жоспар: |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
1. Мәтіннен тақырыпқа қатысты терминдер мен ұғымдарды теріп жазыңыз. 2. Мәтінде айтылу мақсатына қарай сөйлемнің қандай түрлері қолданылған? Мысал келтіріңіз. 3. Етістіктер қай шақта қолданылған? Мысалдар келтіріңіз. Дескриптор:
ҚБ
ҚБ Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен алған білімдерін қорытындылайды. |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Оқушылар тақырыпты анықтауға бағытталған сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Мәтіннің стилін анықтайды. Стильге тән дәлелдер келтіреді; мәтіннен тақырыпқа қатысты терминдер мен ұғымдарды теріп жазады. Шешендік дау туралы мәлімет алады. Мәтіннің шешендік даудың қай түрі екенін анықтайды; шешендік сөзді талдайды. Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен алған білімдерін қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Ойтүрткі сұрақтар жазылған кеспе қағаздар. ОӘК материалдары Динара Мыңжасарқызы |
||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс:
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз


















