|
Бөлім: Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО -2017 |
МЕКТЕП: |
|||||||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 9 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ елінің тұңғыш президенті |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу;; 9.4.4.1 құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқылым стратегияларын қолданып, негізгі ойды анықтайды, құрмалас сөйлем жасалу жолдарымен танысады; Көпшілігі: Оқылымның: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу стратегияларын қолданады, құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін талдай біледі; Кейбір оқушылар: белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана біледі, құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын қатыстырып, мысалдар жаза алады. |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту.
Өздерің білетін және қосымша
мәліметтерді пайдаланып және «Артық болмас білгенің» айдарындағы
пікірлерді пайдаланып, «Президент» сөзіне қатысты өзіндік
түсініктеріңді «Бестармақ» әдісімен
жазыңдар. Бірінші тармақ (жол) – 1 зат есім. Екінші тармақ – 2 сын есім. Үшінші тармақ – 3 етістік. Төртінші тармақ – кез келген сөз таптарынан тұратын 4 сөз. Бесінші тармақ (әдетте зат есім) тағы да бір сөзден тұрады. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
1-топ. мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. Екі түрлі түсініктеме күнделігі
2-топ. тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. ИНСЕРТ әдісі
3-топ. тақырып мақсатына сай зерттеп оқиды. Дескриптор:
ҚБ
4-тапсырма. Оқылым мәтіні бойынша құрмалас сөйлемнің түрлерін анықтап, кестеге жазыңдар. Олардан аралас сөйлем жасаңдар.
Дескриптор:
ҚБ 6-тапсырма. Екі топқа бөлініп, тапсырмаларды орындаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. 1,2,3 сандары бойынша топқа бөлінеді.
«Бестармақ» әдісімен Елбасы туралы өз көқарастарын жазады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Оқулықтағы 2-оқылым мәтінін тақырыпқа байланысты мәтінді комментарий жасап оқиды; мәтінді іріктеп оқиды; мәтінді зерттеп оқиды. Өз жұмыстарын қорғайды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырм а орындайды.
Оқылым мәтіні бойынша құрмалас сөйлемнің түрлерін анықтайды; кестеге жазады; Олардан аралас сөйлем жасайды; Жасалу жолын түсіндіреді.
Оқылым мәтіні бойынша 3 дәйек сөз анықтайды; кестеге жазады; тақырыпқа байланысты аннотация жазады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
ОӘК материалдары Топқа бөліну қағаздары
Ойтүрткі сұрақтар жазылған кеспе қағаздар.
ОӘК материалдары
|
||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 4 Қазақ елінің тұңғыш президенті.docx 9-сынып. 2-тоқсан
№ 4 Қазақ елінің тұңғыш президенті.docx 9-сынып. 2-тоқсан
|
Бөлім: Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО -2017 |
МЕКТЕП: |
|||||||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
|||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 9 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ елінің тұңғыш президенті |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу;; 9.4.4.1 құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқылым стратегияларын қолданып, негізгі ойды анықтайды, құрмалас сөйлем жасалу жолдарымен танысады; Көпшілігі: Оқылымның: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу стратегияларын қолданады, құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін талдай біледі; Кейбір оқушылар: белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана біледі, құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын қатыстырып, мысалдар жаза алады. |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Қызығушылықты ояту.
Өздерің білетін және қосымша
мәліметтерді пайдаланып және «Артық болмас білгенің» айдарындағы
пікірлерді пайдаланып, «Президент» сөзіне қатысты өзіндік
түсініктеріңді «Бестармақ» әдісімен
жазыңдар. Бірінші тармақ (жол) – 1 зат есім. Екінші тармақ – 2 сын есім. Үшінші тармақ – 3 етістік. Төртінші тармақ – кез келген сөз таптарынан тұратын 4 сөз. Бесінші тармақ (әдетте зат есім) тағы да бір сөзден тұрады. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
1-топ. мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. Екі түрлі түсініктеме күнделігі
2-топ. тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. ИНСЕРТ әдісі
3-топ. тақырып мақсатына сай зерттеп оқиды. Дескриптор:
ҚБ
4-тапсырма. Оқылым мәтіні бойынша құрмалас сөйлемнің түрлерін анықтап, кестеге жазыңдар. Олардан аралас сөйлем жасаңдар.
Дескриптор:
ҚБ 6-тапсырма. Екі топқа бөлініп, тапсырмаларды орындаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назарын сабаққа аударады. 1,2,3 сандары бойынша топқа бөлінеді.
«Бестармақ» әдісімен Елбасы туралы өз көқарастарын жазады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
Оқулықтағы 2-оқылым мәтінін тақырыпқа байланысты мәтінді комментарий жасап оқиды; мәтінді іріктеп оқиды; мәтінді зерттеп оқиды. Өз жұмыстарын қорғайды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырм а орындайды.
Оқылым мәтіні бойынша құрмалас сөйлемнің түрлерін анықтайды; кестеге жазады; Олардан аралас сөйлем жасайды; Жасалу жолын түсіндіреді.
Оқылым мәтіні бойынша 3 дәйек сөз анықтайды; кестеге жазады; тақырыпқа байланысты аннотация жазады. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
ОӘК материалдары Топқа бөліну қағаздары
Ойтүрткі сұрақтар жазылған кеспе қағаздар.
ОӘК материалдары
|
||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















