Сабақ жоспары
-
Бөлім:
Экология: ядролық және мұнай өндірістері.
Күні :
Мұғалім:
Сынып: 11
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
Таза болса табиғат, аман болар адамзат
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
11.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда бағалау;
11.3.5.1 - әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) ұсына білу.
Сабақ мақсаты:
Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда бағалау, әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар ұсына білу.
Бағалау критерийлері:
-
мәтіндегі көтерілген мәселені анықтайды;
-
автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескеріп, талқылау сұрақтарын құрастырады;
-
талқылау сұрақтарын құрастырып, сыни тұрғыда бағалайды;
-
әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданады; шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) құрастырады.
Жоспар
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару.
-
Қызығушылықты ояту
Суретке байланысты қандай ой айтар едіңдер?

Мәтіннің негізгі ойын анықтаңдар.

ТЫҢДАЛЫМ
АЛДЫ1. Әлемнің қай мемлекеттерінде экологиялық мәселелер белең алуда?
2. «Ғаламдық экологиялық дағдарыс» дегенді қалай түсінесіңдер?
3. Елімізде қандай экологиялық мәселелер бар?
Оқушылар жауабы тыңдалады.

3.Сабақтың тақырыбымен және мақсаттарымен таныстыру.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады.
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару.
Оқушылар суретке байланысты өз ойларын білдіреді, бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.
Мәтіннің негізгі ойын анықтаңдар.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы ой тұжырымдайды, экологиялық мәселелерді анықтайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
ҚБ

ҚБ

11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Сабақтың ортасы
Мағынаны ажырату
ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.2-тапсырма. «Экологиялық мәселелер» мәтінін тыңдаңдар. Мәтін бойынша жұмыс жасаңдар.
-
Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтаңдар.
-
Мәтіннің мақсатты аудиториясын анықтаңдар.
-
Мәтін бойынша талқылау сұрақтарын құрастырыңдар.
Бағалау критерийі
Дескриптор
-
мәтіндегі көтерілген мәселені анықтайды;
-
автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескеріп, талқылау сұрақтарын құрастырады;
-
талқылау сұрақтарын құрастырып, сыни тұрғыда бағалайды;
- Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтайды;
- Мәтіннің мақсатты аудиториясын анықтайды;
- Мәтін бойынша талқылау сұрақтарын құрастырады.
-сыни тұрғыда бағалайды.
Грамматикалық тақырып

5-тапсырма.

Дескриптор:
-
Толғаулардан алынған үзінділерді авторларымен салыстырады;
-
Тақырыппен байланысын анықтайды;
ҚБ
ТЫҢДАЛЫМНАН
КЕЙІН-
Бүгінгі тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылау мақсатында «Таза болса табиғат, аман болар адамзат!» тақырыбында шығармашылық жұмыс(өлең, әңгіме, шығарма) құрастыру.
-
«Автор орындығына» үздік жұмыстарды оқу.
Бағалау критерийі
Дескриптор
-
әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданады; шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) құрастырады.
- тақырыпқа байланысты шығармашылық жұмыс орындайды;
- «Автор орындығында» оқиды.
Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтайды;
Мәтіннің мақсатты аудиториясын анықтайды;
Мәтін бойынша талқылау сұрақтарын құрастырады.
Сыни тұрғыда бағалайды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Толғаулардан алынған үзінділерді авторларымен салыстырады;
Тақырыппен байланысын анықтайды.
Тақырыпқа байланысты шығармашылық жұмыс орындайды;
«Автор орындығында» оқиды.
ҚБ «Түстер»

ҚБ «Түстер»

ҚБ «Түстер»

11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма:
Рефлексия:
«
Мозаика»
әдісі арқылы сабаққа кері байланыс
жасалады.1.Маған ұнаған әрекет
2. Маған қиындық тудырғаны
3. Ұсынысым бар
4.Менің көңіл-күйім
7-тапсырма.
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 4 Таза болса табиғат, аман болар адамзат..docx
№ 4 Таза болса табиғат, аман болар адамзат..docx
Сабақ жоспары
-
Бөлім:
Экология: ядролық және мұнай өндірістері.
Күні :
Мұғалім:
Сынып: 11
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
Таза болса табиғат, аман болар адамзат
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
11.1.4.1 - мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда бағалау;
11.3.5.1 - әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) ұсына білу.
Сабақ мақсаты:
Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда бағалау, әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар ұсына білу.
Бағалау критерийлері:
-
мәтіндегі көтерілген мәселені анықтайды;
-
автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескеріп, талқылау сұрақтарын құрастырады;
-
талқылау сұрақтарын құрастырып, сыни тұрғыда бағалайды;
-
әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданады; шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) құрастырады.
Жоспар
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару.
-
Қызығушылықты ояту
Суретке байланысты қандай ой айтар едіңдер?

Мәтіннің негізгі ойын анықтаңдар.

ТЫҢДАЛЫМ
АЛДЫ1. Әлемнің қай мемлекеттерінде экологиялық мәселелер белең алуда?
2. «Ғаламдық экологиялық дағдарыс» дегенді қалай түсінесіңдер?
3. Елімізде қандай экологиялық мәселелер бар?
Оқушылар жауабы тыңдалады.

3.Сабақтың тақырыбымен және мақсаттарымен таныстыру.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады.
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару.
Оқушылар суретке байланысты өз ойларын білдіреді, бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды.
Мәтіннің негізгі ойын анықтаңдар.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы ой тұжырымдайды, экологиялық мәселелерді анықтайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
ҚБ

ҚБ

11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Сабақтың ортасы
Мағынаны ажырату
ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.2-тапсырма. «Экологиялық мәселелер» мәтінін тыңдаңдар. Мәтін бойынша жұмыс жасаңдар.
-
Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтаңдар.
-
Мәтіннің мақсатты аудиториясын анықтаңдар.
-
Мәтін бойынша талқылау сұрақтарын құрастырыңдар.
Бағалау критерийі
Дескриптор
-
мәтіндегі көтерілген мәселені анықтайды;
-
автор мен оқырманның қарым - қатынасын ескеріп, талқылау сұрақтарын құрастырады;
-
талқылау сұрақтарын құрастырып, сыни тұрғыда бағалайды;
- Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтайды;
- Мәтіннің мақсатты аудиториясын анықтайды;
- Мәтін бойынша талқылау сұрақтарын құрастырады.
-сыни тұрғыда бағалайды.
Грамматикалық тақырып

5-тапсырма.

Дескриптор:
-
Толғаулардан алынған үзінділерді авторларымен салыстырады;
-
Тақырыппен байланысын анықтайды;
ҚБ
ТЫҢДАЛЫМНАН
КЕЙІН-
Бүгінгі тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылау мақсатында «Таза болса табиғат, аман болар адамзат!» тақырыбында шығармашылық жұмыс(өлең, әңгіме, шығарма) құрастыру.
-
«Автор орындығына» үздік жұмыстарды оқу.
Бағалау критерийі
Дескриптор
-
әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданады; шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) құрастырады.
- тақырыпқа байланысты шығармашылық жұмыс орындайды;
- «Автор орындығында» оқиды.
Мәтіндегі көтерілген мәселені анықтайды;
Мәтіннің мақсатты аудиториясын анықтайды;
Мәтін бойынша талқылау сұрақтарын құрастырады.
Сыни тұрғыда бағалайды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Толғаулардан алынған үзінділерді авторларымен салыстырады;
Тақырыппен байланысын анықтайды.
Тақырыпқа байланысты шығармашылық жұмыс орындайды;
«Автор орындығында» оқиды.
ҚБ «Түстер»

ҚБ «Түстер»

ҚБ «Түстер»

11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма:
Рефлексия:
«
Мозаика»
әдісі арқылы сабаққа кері байланыс
жасалады.1.Маған ұнаған әрекет
2. Маған қиындық тудырғаны
3. Ұсынысым бар
4.Менің көңіл-күйім
7-тапсырма.
-
шағым қалдыра аласыз













