|
Бөлім: Әлемді өзгерткен өнертабыстар |
МЕКТЕП: |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
ЭКСПО – өнертабыстар алаңы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.5.1 мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру; 11.4.4.1 - мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац, мәтін бөліктері, тақырып). |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу, әдеби тіл нормалары туралы білу; Көпшілігі: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу, әдеби тіл нормалары туралы білу, мәтін нормаларын сақтап жазу; Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру, мәтін құрылымы мен нормаларын сақтап жазу. |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Түсіну, қолдану, талдау |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият (3-құндылық) |
||
|
Алдыңғы білім |
Әлемді өзгерткен өнертабыстар туралы білімдерін тереңдетеді. |
||
|
Жоспар: |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
- Балалар, суретте не бейнеленген?
1. «ЭКСПО» көрмесінің тарихы туралы не білесіңдер? 2. Халықаралық ЭКСПО көрмелері адамзат баласына қандай өнертабыстарын сыйлады? Мысал келтіріңдер. 3. Қазақстан астанасында өткен көрмеде таныстырылған ғылым жетістіктері туралы не білесіңдер? 4. Суреттегі ғимарат қалай аталады? (оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтіндегі ақпаратты оқып, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеңдер және толықтырыңдар. 1-жұп тапсырмасы. ИНСЕРТ кестесімен «Телефон аппараты» және «Фонограф» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
ИНСЕРТ кестесі
2-жұп тапсырмасы. ФИЛА кестесі арқылы «Айналаны шолу дөңгелегі» және «Сыдырма ілгек» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
3-жұп тапсырмасы. SWOT талдау кестесі арқылы «Рентген аппараты» және «Телехабар тарату» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
4-жұп тапсырмасы. ИНСЕРТ кестесімен «Ұялы телефон» және «Сенсорлық экран» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
ИНСЕРТ кестесі
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді.
Оқушылар ойтүрткі сұрақтарын жауап береді.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
1-жұп тапсырмасы. ИНСЕРТ кестесімен «Телефон аппараты» және «Фонограф» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
2-жұп тапсырмасы. ФИЛА кестесі арқылы «Айналаны шолу дөңгелегі» және «Сыдырма ілгек» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
3-жұп тапсырмасы. SWOT талдау кестесі арқылы «Рентген аппараты» және «Телехабар тарату» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
4-жұп тапсырмасы. ИНСЕРТ кестесімен «Ұялы телефон» және «Сенсорлық экран» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
Берілген ақпараттармен танысады, өңдейді; қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
ЭКСПО-2017 көрмесі туралы мәлімет жинақтайды; Журналист ретінде репортаж дайындайды;
|
ҚБ «Блоб ағашы»
ҚБ «Блоб ағашы»
ҚБ «Блоб ағашы»
|
11-сынып «Қазақ тілі» Оқулығы
«Алматы ақшамы» газетінен
|
||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
5 мин
|
К
Үй тапсырмасы 7-тапсырма
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз?
|
Бағалау – оқушылардың не үйренгенін қалай анықтауды жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланысқа сілтеме Денсаулық және қауіпсіздік АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемесі
|
||||||||||||||||||||||
|
Жұптар бірі-біріне қолдау көрсетеді. Нәтижені саралау.
|
Оқуды қадағалау Сұрақ - жауап Топтық бағалау
|
Георграфия пәнімен байланыс. Пән мұғалімімен ой бөлістім.
Сыныпты топтарға бөлу.
АҚТ дағдылары
Топпен жұмыс істеу дағдылары. (бір-бірін тыңдау, құрметтеу.)
|
||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:
2:
Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:
2:
Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?
|
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 5 ЭКСПО – өнертабыстар алаңы.docx ЖМБ. 11-сынып.3-тоқсан
№ 5 ЭКСПО – өнертабыстар алаңы.docx ЖМБ. 11-сынып.3-тоқсан
|
Бөлім: Әлемді өзгерткен өнертабыстар |
МЕКТЕП: |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
ЭКСПО – өнертабыстар алаңы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.5.1 мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру; 11.4.4.1 - мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац, мәтін бөліктері, тақырып). |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу, әдеби тіл нормалары туралы білу; Көпшілігі: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу, әдеби тіл нормалары туралы білу, мәтін нормаларын сақтап жазу; Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру, мәтін құрылымы мен нормаларын сақтап жазу. |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Түсіну, қолдану, талдау |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият (3-құндылық) |
||
|
Алдыңғы білім |
Әлемді өзгерткен өнертабыстар туралы білімдерін тереңдетеді. |
||
|
Жоспар: |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
- Балалар, суретте не бейнеленген?
1. «ЭКСПО» көрмесінің тарихы туралы не білесіңдер? 2. Халықаралық ЭКСПО көрмелері адамзат баласына қандай өнертабыстарын сыйлады? Мысал келтіріңдер. 3. Қазақстан астанасында өткен көрмеде таныстырылған ғылым жетістіктері туралы не білесіңдер? 4. Суреттегі ғимарат қалай аталады? (оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтіндегі ақпаратты оқып, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеңдер және толықтырыңдар. 1-жұп тапсырмасы. ИНСЕРТ кестесімен «Телефон аппараты» және «Фонограф» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
ИНСЕРТ кестесі
2-жұп тапсырмасы. ФИЛА кестесі арқылы «Айналаны шолу дөңгелегі» және «Сыдырма ілгек» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
3-жұп тапсырмасы. SWOT талдау кестесі арқылы «Рентген аппараты» және «Телехабар тарату» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
4-жұп тапсырмасы. ИНСЕРТ кестесімен «Ұялы телефон» және «Сенсорлық экран» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
ИНСЕРТ кестесі
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді.
Оқушылар ойтүрткі сұрақтарын жауап береді.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
1-жұп тапсырмасы. ИНСЕРТ кестесімен «Телефон аппараты» және «Фонограф» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
2-жұп тапсырмасы. ФИЛА кестесі арқылы «Айналаны шолу дөңгелегі» және «Сыдырма ілгек» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
3-жұп тапсырмасы. SWOT талдау кестесі арқылы «Рентген аппараты» және «Телехабар тарату» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
4-жұп тапсырмасы. ИНСЕРТ кестесімен «Ұялы телефон» және «Сенсорлық экран» туралы ізденімдік тапсырмасын орындайды, берілген мәліметтерді өңдеп, қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
Берілген ақпараттармен танысады, өңдейді; қосымша ақпарат ізденіп, кестені толтырады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
ЭКСПО-2017 көрмесі туралы мәлімет жинақтайды; Журналист ретінде репортаж дайындайды;
|
ҚБ «Блоб ағашы»
ҚБ «Блоб ағашы»
ҚБ «Блоб ағашы»
|
11-сынып «Қазақ тілі» Оқулығы
«Алматы ақшамы» газетінен
|
||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
5 мин
|
К
Үй тапсырмасы 7-тапсырма
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз?
|
Бағалау – оқушылардың не үйренгенін қалай анықтауды жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланысқа сілтеме Денсаулық және қауіпсіздік АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемесі
|
||||||||||||||||||||||
|
Жұптар бірі-біріне қолдау көрсетеді. Нәтижені саралау.
|
Оқуды қадағалау Сұрақ - жауап Топтық бағалау
|
Георграфия пәнімен байланыс. Пән мұғалімімен ой бөлістім.
Сыныпты топтарға бөлу.
АҚТ дағдылары
Топпен жұмыс істеу дағдылары. (бір-бірін тыңдау, құрметтеу.)
|
||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:
2:
Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты) 1:
2:
Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?
|
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















ері
байланыс: «Менің
баспалдағым»












