|
Бөлім: Экология: ядролық және мұнай өндірістері. |
Мектеп: |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.1 - әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми іс - қағаздар, публицистикалық, көркем әдебиет, ауызекі сөйлеу стилі) мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 11.3.4.1 - оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
«Мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта» туралы әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларының назарын сабаққа аудару. 1,2,3 деп санау арқылы топқа бөлу. Қызығушылықты ояту. Мұнай туралы 7 факт келтіріледі. Мұнай - көмірсутектер қоспасы; жанатын майлы сұйықтық; судан жеңіл; қызыл-қоңыр, кейде қара түске жақын немесе әлсіз жасыл-сары, тіпті түссіз түрі де кездеседі; өзіндік иісі бар; жерде тұнбалық қабатында орналасады; пайдалы қазбалардың ең маңызды түрі. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Тақырыпқа байланысты бейнематериал тыңдайды. «Мұнай дегеніміз не?» https://www.youtube.com/watch?v=nveEOflmq6U
Тапсырма. Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау жасаңыз. 1-мәтін
2-мәтін.
Топтық жұмыс. Оқушылар екі мәтін үзіндісін салыстыра талдайды.
Дескриптор:
ҚБ
ІІІ. ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.Тапсырма.
|
Сынып оқушыларының назарын сабаққа аудару.
Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Оқушылар ой тұжырымдайды.
.
Топтық жұмыс
Топтық жұмыс
Оқушылар жеке жұмыс орындайды.
|
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=nveEOflmq6U
(«Қазақстанның пайдалы қазбалары» кітабынан) (Айтуар Өтегенов) |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
ІІІ. Ойтолғаныс Оқушы жазбасы жүргізіледі. Үйренгендері туралы ойланады, өзіне қажетті ақпараттарды дәптерге жазып алады.
|
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 5 Мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта.docx
№ 5 Мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта.docx
|
Бөлім: Экология: ядролық және мұнай өндірістері. |
Мектеп: |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.1 - әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми іс - қағаздар, публицистикалық, көркем әдебиет, ауызекі сөйлеу стилі) мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 11.3.4.1 - оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
«Мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта» туралы әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушыларының назарын сабаққа аудару. 1,2,3 деп санау арқылы топқа бөлу. Қызығушылықты ояту. Мұнай туралы 7 факт келтіріледі. Мұнай - көмірсутектер қоспасы; жанатын майлы сұйықтық; судан жеңіл; қызыл-қоңыр, кейде қара түске жақын немесе әлсіз жасыл-сары, тіпті түссіз түрі де кездеседі; өзіндік иісі бар; жерде тұнбалық қабатында орналасады; пайдалы қазбалардың ең маңызды түрі. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Тақырыпқа байланысты бейнематериал тыңдайды. «Мұнай дегеніміз не?» https://www.youtube.com/watch?v=nveEOflmq6U
Тапсырма. Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, автор көзқарасын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау жасаңыз. 1-мәтін
2-мәтін.
Топтық жұмыс. Оқушылар екі мәтін үзіндісін салыстыра талдайды.
Дескриптор:
ҚБ
ІІІ. ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.Тапсырма.
|
Сынып оқушыларының назарын сабаққа аудару.
Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Оқушылар ой тұжырымдайды.
.
Топтық жұмыс
Топтық жұмыс
Оқушылар жеке жұмыс орындайды.
|
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=nveEOflmq6U
(«Қазақстанның пайдалы қазбалары» кітабынан) (Айтуар Өтегенов) |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
ІІІ. Ойтолғаныс Оқушы жазбасы жүргізіледі. Үйренгендері туралы ойланады, өзіне қажетті ақпараттарды дәптерге жазып алады.
|
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















