|
Бөлім: Бейбітшілік,қауіпсіздік және жаһандық экономика. |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан қарулы күштері – мемлекет қауіпсіздігінің кепілі. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын (қоғамдық-саяси, ғылыми) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; 11.2.5.1 - мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Екі дос» әңгімесін тыңдап, көтерілген мәселені анықтау, негізгі ойды анықтау; Көпшілігі: мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын (қоғамдық-саяси, ғылыми) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. «Жүректен- жүрекке» әдісімен оқушылар бір-біріне жүрекше шарлармен тілек айту арқылы сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту. Суретті көргенде қандай ойға келдіңдер? Қазақстанның Қарулы Күштері туралы не білесіңдер?
2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқыңдар. Берілген мәліметтерді негізге алып, кестені толтырыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Одағайлар» |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар сурет арқылы жаңа сабақты болжамдайды. Өз ойларын ортаға салады. Мәтінді түсініп оқып. Берілген мәліметтерді негізге алып, кестені толтырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы |
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінді мұқият тыңдаңыз. 1-тапсырма. Мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын талдай отырып, негізгі ойды анықтаңдар (286-бет).
2. «Екі дос» әңгімесі бойынша жау қолбасшысының пікірін негізге алып, сұрақтарға жауап бере отырып, пікірталас ұйымдастырыңдар. 1. «Батырлық – білекте емес, жүректе» деген мақалдың мағынасын қалай түсінесіңдер? 2. Қаздауысты Қазыбек бидің жоңғарларға тұтқынға түскен тоқсан туысын жүрек пен тілдің күшімен аман алып шыққанын қалай бағалар едіңдер? 3. Ұлы Отан соғысында ерлік жасаған батырларымыздың барлығы алып күш иелері болған ба? 4. Күнделікті баспасөзден адамдарды өлімнен құтқарып қалған жасөспірімдер туралы оқып-біліп жүрсіңдер. Оларды ерлік жасауға не итермеледі деп ойлайсыңдар? Олар өз істерін ерлік деп санай ма? 5. «Батырлық бауырмалдықтан шығады», «Ерлік Отанды сүюден басталады» деген пікірлерге қатысты көзқарастарыңды ортаға салыңдар. Өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіріңдер. Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Одағайлар»
6-тапсырма. Үш топқа бөлініп, тапсырмаларды орындаңдар. 1-топ. Алғашқы оқылым мәтіні бойынша негізгі ақпаратты іріктеп, түртіп жазыңдар (конспектілеңдер). Сабақтас құрмаластарды ажыратыңдар. 2-топ. «Тәуелсіздік – тәу етер жалғыз кие» мәтініндегі тілдік бірліктерді пайдаланып, өлең немесе шығарма құрастырыңдар. 3-топ. Пікірді, көзқарасты растайтын, қолдайтын немесе жоққа шығаратын дәлелдер келтіріп, «Отан қорғау – біздің азаматтық борышымыз» тақырыбында аргументті эссе жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады.
|
Мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын талдай отырып, негізгі ойды анықтаңдар Оқушылар мәтінде көтерілген мәселені анықтайды; автор позициясын талдайды; негізгі ойды анықтайды. әңгіме бойынша сұрақтарға жауап береді; ойларын дәлелдеп, пікірталас ұйымдастырады. Оқушылар алғашқы оқылым мәтіні бойынша негізгі ақпаратты іріктейді; түртіп жазып, конспектілейді; мәтіннен сабақтас құрмаластарды ажыратады, ойларын дәлелдейді; «Тәуелсіздік – тәу етер жалғыз кие» мәтініндегі тілдік бірліктерді пайдаланып, өлең немесе шығарма құрастырады; «Отан қорғау – біздің азаматтық борышымыз» тақырыбында аргументті эссе жазады; Пікірді, көзқарасты растайтын, қолдайтын немесе жоққа шығаратын дәлелдер келтіреді. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы Оқулықпен жұмыс (ҚазАқпарат) |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
||
|
Үй жұмысы |
7-тапсырма. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 5 Қазақстан қарулы күштері – мемлекет қауіпсіздігінің кепілі..docx ҚГБ.11-сынып. 3-тоқсан
№ 5 Қазақстан қарулы күштері – мемлекет қауіпсіздігінің кепілі..docx ҚГБ.11-сынып. 3-тоқсан
|
Бөлім: Бейбітшілік,қауіпсіздік және жаһандық экономика. |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан қарулы күштері – мемлекет қауіпсіздігінің кепілі. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын (қоғамдық-саяси, ғылыми) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; 11.2.5.1 - мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Екі дос» әңгімесін тыңдап, көтерілген мәселені анықтау, негізгі ойды анықтау; Көпшілігі: мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын (қоғамдық-саяси, ғылыми) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды анықтау, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу және толықтыру. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. «Жүректен- жүрекке» әдісімен оқушылар бір-біріне жүрекше шарлармен тілек айту арқылы сабаққа сәттілік тілейді.
Қызығушылықты ояту. Суретті көргенде қандай ойға келдіңдер? Қазақстанның Қарулы Күштері туралы не білесіңдер?
2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқыңдар. Берілген мәліметтерді негізге алып, кестені толтырыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Одағайлар» |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар сурет арқылы жаңа сабақты болжамдайды. Өз ойларын ортаға салады. Мәтінді түсініп оқып. Берілген мәліметтерді негізге алып, кестені толтырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы |
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінді мұқият тыңдаңыз. 1-тапсырма. Мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын талдай отырып, негізгі ойды анықтаңдар (286-бет).
2. «Екі дос» әңгімесі бойынша жау қолбасшысының пікірін негізге алып, сұрақтарға жауап бере отырып, пікірталас ұйымдастырыңдар. 1. «Батырлық – білекте емес, жүректе» деген мақалдың мағынасын қалай түсінесіңдер? 2. Қаздауысты Қазыбек бидің жоңғарларға тұтқынға түскен тоқсан туысын жүрек пен тілдің күшімен аман алып шыққанын қалай бағалар едіңдер? 3. Ұлы Отан соғысында ерлік жасаған батырларымыздың барлығы алып күш иелері болған ба? 4. Күнделікті баспасөзден адамдарды өлімнен құтқарып қалған жасөспірімдер туралы оқып-біліп жүрсіңдер. Оларды ерлік жасауға не итермеледі деп ойлайсыңдар? Олар өз істерін ерлік деп санай ма? 5. «Батырлық бауырмалдықтан шығады», «Ерлік Отанды сүюден басталады» деген пікірлерге қатысты көзқарастарыңды ортаға салыңдар. Өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіріңдер. Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Одағайлар»
6-тапсырма. Үш топқа бөлініп, тапсырмаларды орындаңдар. 1-топ. Алғашқы оқылым мәтіні бойынша негізгі ақпаратты іріктеп, түртіп жазыңдар (конспектілеңдер). Сабақтас құрмаластарды ажыратыңдар. 2-топ. «Тәуелсіздік – тәу етер жалғыз кие» мәтініндегі тілдік бірліктерді пайдаланып, өлең немесе шығарма құрастырыңдар. 3-топ. Пікірді, көзқарасты растайтын, қолдайтын немесе жоққа шығаратын дәлелдер келтіріп, «Отан қорғау – біздің азаматтық борышымыз» тақырыбында аргументті эссе жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар «Автор орындығында» оқылады.
|
Мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын талдай отырып, негізгі ойды анықтаңдар Оқушылар мәтінде көтерілген мәселені анықтайды; автор позициясын талдайды; негізгі ойды анықтайды. әңгіме бойынша сұрақтарға жауап береді; ойларын дәлелдеп, пікірталас ұйымдастырады. Оқушылар алғашқы оқылым мәтіні бойынша негізгі ақпаратты іріктейді; түртіп жазып, конспектілейді; мәтіннен сабақтас құрмаластарды ажыратады, ойларын дәлелдейді; «Тәуелсіздік – тәу етер жалғыз кие» мәтініндегі тілдік бірліктерді пайдаланып, өлең немесе шығарма құрастырады; «Отан қорғау – біздің азаматтық борышымыз» тақырыбында аргументті эссе жазады; Пікірді, көзқарасты растайтын, қолдайтын немесе жоққа шығаратын дәлелдер келтіреді. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы Оқулықпен жұмыс (ҚазАқпарат) |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
||
|
Үй жұмысы |
7-тапсырма. |
|
||
шағым қалдыра аласыз


















