|
Бөлім: Бейбітшілік,қауіпсіздік және Жаһандық экономика. |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Экономика—біздің өміріміз. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу; 11.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану: көркемдеу, айшықтау, дәлелдеу, сөздерді сұрыптай білу (образды-эстетикалық). |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдарымен танысып, негізгі ойды анықтау, белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; Көпшілігі: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу; Кейбір оқушылар: белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану: көркемдеу, айшықтау, дәлелдеу, сөздерді сұрыптай білу. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар «Бейбітшілік», «қауіпсіздік» туралы туралы ойларын айтады.
Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.
(оқушылар жауабы тыңдалады). Мәтінді оқыңдар. Мәтін бойынша ой тұжырымдаңдар.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы ой тұжырымдайды, жаңа сабақпен байланысын анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
11-сынып Қазақ тілі Оқулығы («Жалпы экономика» оқулығынан) |
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Аудиожазбадан (10. mp3) «Ата өнегесі» әңгімесін тыңдаңдар. Мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын талдай отырып, негізгі ойды анықтаңдар. Өз отбасыңда атадан балаға қалған қандай дәстүр, кәсіп, өнер түрлері бар? (287-бет).
Тапсырма. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеңдер. 1-топ. Екі мәтінді «Үш жақты күнделік» әдісі арқылы ойларыңды жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ 2-топ. Мәтіндерді оқыңдар. Өз пікірлеріңді «Үш түрлі күнделік» кестесіне жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма. Көркемдік құралдарды пайдаланып, берілген сөздерді қатыстырып, «Отандық өндірісті дамытайық!» тақырыбында үндеу дайындаңдар. Мәтіндегі жалғаулары сөздерді анықтаңдар. Отандық экономика, отандық өндіріс, отандық өндіруші, отандық тауар, ішкі сауда-саттық, әлемдік сауда-саттық, отандық өндірушіні қорғау. Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. |
Аудиожазбадан (10. mp3) «Ата өнегесі» әңгімесін тыңдаңдар. Мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын талдай отырып, негізгі ойды анықтайды. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеңдер. Көркемдік құралдарды пайдаланып, берілген сөздерді қатыстырып, «Отандық өндірісті дамытайық!» тақырыбында үндеу дайындаңдар. Мәтіндегі жалғаулары сөздерді анықтаңдар. |
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы Оқулықпен жұмыс А3 парағы,оқулық, маркер |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
||
|
Үй жұмысы |
7-тапсырма. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 6 Экономика—біздің өміріміз..docx ҚГБ 11-сынып. 3-тоқсан
№ 6 Экономика—біздің өміріміз..docx ҚГБ 11-сынып. 3-тоқсан
|
Бөлім: Бейбітшілік,қауіпсіздік және Жаһандық экономика. |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Экономика—біздің өміріміз. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу; 11.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану: көркемдеу, айшықтау, дәлелдеу, сөздерді сұрыптай білу (образды-эстетикалық). |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: оқылым және тыңдалым материалдарымен танысып, негізгі ойды анықтау, белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; Көпшілігі: оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеу; Кейбір оқушылар: белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану: көркемдеу, айшықтау, дәлелдеу, сөздерді сұрыптай білу. |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар «Бейбітшілік», «қауіпсіздік» туралы туралы ойларын айтады.
Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.
(оқушылар жауабы тыңдалады). Мәтінді оқыңдар. Мәтін бойынша ой тұжырымдаңдар.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы ой тұжырымдайды, жаңа сабақпен байланысын анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
11-сынып Қазақ тілі Оқулығы («Жалпы экономика» оқулығынан) |
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Аудиожазбадан (10. mp3) «Ата өнегесі» әңгімесін тыңдаңдар. Мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын талдай отырып, негізгі ойды анықтаңдар. Өз отбасыңда атадан балаға қалған қандай дәстүр, кәсіп, өнер түрлері бар? (287-бет).
Тапсырма. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеңдер. 1-топ. Екі мәтінді «Үш жақты күнделік» әдісі арқылы ойларыңды жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ 2-топ. Мәтіндерді оқыңдар. Өз пікірлеріңді «Үш түрлі күнделік» кестесіне жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма. Көркемдік құралдарды пайдаланып, берілген сөздерді қатыстырып, «Отандық өндірісті дамытайық!» тақырыбында үндеу дайындаңдар. Мәтіндегі жалғаулары сөздерді анықтаңдар. Отандық экономика, отандық өндіріс, отандық өндіруші, отандық тауар, ішкі сауда-саттық, әлемдік сауда-саттық, отандық өндірушіні қорғау. Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. |
Аудиожазбадан (10. mp3) «Ата өнегесі» әңгімесін тыңдаңдар. Мәтінде көтерілген мәселені, автор позициясын талдай отырып, негізгі ойды анықтайды. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша түртіп жазудың (конспектілеудің) әртүрлі жолдарын меңгеру арқылы негізгі ақпаратты іріктеңдер. Көркемдік құралдарды пайдаланып, берілген сөздерді қатыстырып, «Отандық өндірісті дамытайық!» тақырыбында үндеу дайындаңдар. Мәтіндегі жалғаулары сөздерді анықтаңдар. |
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы Оқулықпен жұмыс А3 парағы,оқулық, маркер |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
||
|
Үй жұмысы |
7-тапсырма. |
|
||
шағым қалдыра аласыз


















