|
Бөлім: Ұлттың тарихи жәдігерлерін сақтау.Шешендік сөздер. |
МЕКТЕП: |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өлке тарихынан сыр шертетін ескерткіштер. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.2.1 таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, тезис, аннотация, рецензия жазу; 11.4.4.1 мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац, мәтін бөліктері, тақырып). |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: «Өлке тарихынан сыр шертетін ескерткіштер» тақырыбындағы мәтіннің мазмұнын түсіну, мәтін нормаларын сақтап жазу; Көпшілігі: жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация жазу, мәтін нормаларын сақтап жазу ; Кейбір оқушылар: таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация жазу, мәтін нормаларын және құрылымын сақтап жазу. |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Жоспар: |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
1. Өлке тарихынан сыр шертетін қандай ескерткіштерді білесіңдер? «5 қадам» әдісі. Оқушылар берілген оқылым мәтінінен 5 тірек сөз, 5 іс-әрекетті анықтап, сабақ тақырыбымен байланыстырады.
(оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Алғаш оқушылар рецензия туралы мағұлмат алады. Аннотация дегеніміз не? Аннотация, аңдатпа (лат.annotatіo – ескерту, аңдату) – кітаптың, топтама жинақтың, қолжазбаның мазмұнын оқырманға қысқаша баяндау. Аннотацияны қалай дұрыс жазу керек? Мәтінге аннотация жазбас бұрын, мәтінді мұқият оқып шығыңыз. Сіздің аннотацияңызда осы мәтін туралы түсінік беру керек. Осы мақаланың не туралы және қандай тұжырымға келгенін немесе автор қандай проблема көтергенін айтыңыз. Етістіктерді қолдану: қарастырылған, зерттелген, талданған. Тезистер қысқа болуы керек - 5 сөйлемнен аспауы керек. Мәтінге аннотацияның шамамен құрылымы. 1. Автордың тегі, мәтін атауы. 2. Қаралған мәтін ... 3. Осы мәтіннің ерекшелігі ... 4. Автор ... Сіздің аңғартпаңызды оқығаннан кейін оқырман мәтінді оқып шығуды немесе оған ескерту жасауды шешеді. 3-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқып, аннотация жазыңдар. Дескриптор: - тақырыпты ашады; - ғылыми стильдің жанрлық ерекшеліктерін сақтайды; - стильге тән тілдік құралдарды қолданады; - аннотацияның құрылымын сақтайды. ҚБ
Тапсырма. Мәтінді оқып, таңбалы тастың 10 түрлі қасиетін атаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Оқушылар ойтүрткі сұрақтарына жауап береді. Және оқушылар берілген оқылым мәтінінен 5 тірек сөз, 5 іс-әрекетті анықтап, сабақ тақырыбымен байланыстырады. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Алғаш оқушылар рецензия туралы мағұлмат алады. Өлеңді мәнерлеп оқып, аннотация жазады. Тақырыпты ашады; ғылыми стильдің жанрлық ерекшеліктерін сақтайды; стильге тән тілдік құралдарды қолданады; аннотацияның құрылымын сақтайды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Мәтінді оқып, таңбалы тастың 10 түрлі қасиетін атаңдар. Мәтін мазмұнын түсінеді; таңбалы тастың 10 түрлі қасиетін анықтайды; Тақырып бойынша қорытынды шығарады. |
ҚБ
Смайликтер ҚБ
Смайликтер ҚБ |
11-сынып «Қазақ тілі» Оқулығы ҚазАқпарат Несіпбек Айтұлы Ерлік Әлімқұлов, Таңбалы Мемлекеттік табиғи қорық-музейінің директоры |
|
|
Рефлексия |
К Үй тапсырмасы 6-тапсырма |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 6 Өлке тарихынан сыр шертетін ескерткіштер.docx ҚГБ 3-тоқсан. 11-сынып
№ 6 Өлке тарихынан сыр шертетін ескерткіштер.docx ҚГБ 3-тоқсан. 11-сынып
|
Бөлім: Ұлттың тарихи жәдігерлерін сақтау.Шешендік сөздер. |
МЕКТЕП: |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өлке тарихынан сыр шертетін ескерткіштер. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.2.1 таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, тезис, аннотация, рецензия жазу; 11.4.4.1 мәтін нормаларын сақтап жазу (мәтін құрылымы, абзац, мәтін бөліктері, тақырып). |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: «Өлке тарихынан сыр шертетін ескерткіштер» тақырыбындағы мәтіннің мазмұнын түсіну, мәтін нормаларын сақтап жазу; Көпшілігі: жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация жазу, мәтін нормаларын сақтап жазу ; Кейбір оқушылар: таза ғылыми стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация жазу, мәтін нормаларын және құрылымын сақтап жазу. |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Жоспар: |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
1. Өлке тарихынан сыр шертетін қандай ескерткіштерді білесіңдер? «5 қадам» әдісі. Оқушылар берілген оқылым мәтінінен 5 тірек сөз, 5 іс-әрекетті анықтап, сабақ тақырыбымен байланыстырады.
(оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Алғаш оқушылар рецензия туралы мағұлмат алады. Аннотация дегеніміз не? Аннотация, аңдатпа (лат.annotatіo – ескерту, аңдату) – кітаптың, топтама жинақтың, қолжазбаның мазмұнын оқырманға қысқаша баяндау. Аннотацияны қалай дұрыс жазу керек? Мәтінге аннотация жазбас бұрын, мәтінді мұқият оқып шығыңыз. Сіздің аннотацияңызда осы мәтін туралы түсінік беру керек. Осы мақаланың не туралы және қандай тұжырымға келгенін немесе автор қандай проблема көтергенін айтыңыз. Етістіктерді қолдану: қарастырылған, зерттелген, талданған. Тезистер қысқа болуы керек - 5 сөйлемнен аспауы керек. Мәтінге аннотацияның шамамен құрылымы. 1. Автордың тегі, мәтін атауы. 2. Қаралған мәтін ... 3. Осы мәтіннің ерекшелігі ... 4. Автор ... Сіздің аңғартпаңызды оқығаннан кейін оқырман мәтінді оқып шығуды немесе оған ескерту жасауды шешеді. 3-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқып, аннотация жазыңдар. Дескриптор: - тақырыпты ашады; - ғылыми стильдің жанрлық ерекшеліктерін сақтайды; - стильге тән тілдік құралдарды қолданады; - аннотацияның құрылымын сақтайды. ҚБ
Тапсырма. Мәтінді оқып, таңбалы тастың 10 түрлі қасиетін атаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Оқушылар ойтүрткі сұрақтарына жауап береді. Және оқушылар берілген оқылым мәтінінен 5 тірек сөз, 5 іс-әрекетті анықтап, сабақ тақырыбымен байланыстырады. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Алғаш оқушылар рецензия туралы мағұлмат алады. Өлеңді мәнерлеп оқып, аннотация жазады. Тақырыпты ашады; ғылыми стильдің жанрлық ерекшеліктерін сақтайды; стильге тән тілдік құралдарды қолданады; аннотацияның құрылымын сақтайды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Мәтінді оқып, таңбалы тастың 10 түрлі қасиетін атаңдар. Мәтін мазмұнын түсінеді; таңбалы тастың 10 түрлі қасиетін анықтайды; Тақырып бойынша қорытынды шығарады. |
ҚБ
Смайликтер ҚБ
Смайликтер ҚБ |
11-сынып «Қазақ тілі» Оқулығы ҚазАқпарат Несіпбек Айтұлы Ерлік Әлімқұлов, Таңбалы Мемлекеттік табиғи қорық-музейінің директоры |
|
|
Рефлексия |
К Үй тапсырмасы 6-тапсырма |
|
|||
шағым қалдыра аласыз







ері
байланыс: «Менің
баспалдағым»












